Přepeře proti Chlumci přišly o Krasnického a připsaly si prohru 2:4

10.05.2022 17:50:37 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Utkání Přepeř s Chlumcem nad Cidlinou poznamenalo vážné zranění Krasnického, poté se domácí dostali do vedení 2:1, ale hosté ještě do poločasu srovnali a ve druhé části rozhodli utkání v poměru 2:4 ve svůj prospěch.

FK Přepeře - FK Chlumec n. C. 2:4 (2:2)

Sobotní utkání v Přepeřích nezačalo vůbec hezky. Hned v 1. minutě došlo k nezaviněnému střetu hostujícího Zemana s domácím Krasnickým, kdy tento střet odnesl domácí Jakub Krasnický vážnou zlomeninou levé nohy (hned v odpoledních hodinách podstoupil operaci a nohu mu zdobí 9 šroubů). Utkání bylo přerušeno, čekalo se na příjezd záchranky a ošetření. Po 25 minutách utkání opět začalo.

Ve 4. minutě se na levé straně uvolnil Martan, navedl si míč na střed, ale jeho střelu pravačkou brankář Brát chytil. V 10. minutě se do vápna probíjel Bastin, ale střela šla vysoko nad. Ve 14. minutě Bastin poslal míč uličkou do vápna, míč se odrazil k Samkovi, a ten Truksu v bráně prostřelil 0:1. V 16. minutě zahrával domácí Novák rohový kop, Pavlata míč na přední tyči prodloužil a Synkovu dorážku z malého vápna Brát na čáře vyrazil. Ve 22. minutě si na centr z levé strany naběhl hostující Bastin, dostal se sám před Truksu, ale netrefil branku. Ve 28. minutě posunul Novák do levého křídla Synka, který míč zasekl a odcentroval na nabíhajícího Martana. Ten na penaltě míč trefil z voleje, brankář hostů míč reflexivně vyrazil. Ve 35. minutě vybojoval Pavlata míč, Tvaroha ho posunul do uličky na Martana, který z úhlu prostřelil brankáře - 1:1. Ve 40. minutě prošel Novák přes půlku hřiště  a jeho prudkou ránu z 20 metrů k tyči brankář robinzonádou vyrazil na roh. Ten hosté odvrátili na půlku, Knejzlík dlouhým pasem našel hlavu Kventsara a hostující Krčál si usměrnil míč do vlastní sítě - 2:1. V poslední minutě první půlky pomezní vymyslel rohový kop, po kterém vznikl ve vápně závar a Bastin míč dopravil do sítě na 2:2.

Úvod druhé půle vyšel lépe hostům. V 52. minutě se dostali do rychlého protiútoku a vystřelili, Truksa střelu vyrazil, ale Bastin ho vrátil do sítě - 2:3. V 55. minutě zahrával Novák trestný kop, našel hlavu Synka, ale míč skončil těsně nad. V 57. minutě hostující Samko vybojoval na půlce míč, posunul ho do levého křídla, odkud následoval centr před branku a Čáp na přední tyči usměrnil míč do branky - 2:4. V 67. minutě se na pravé straně uvolnil Martan, jeho pokus na zadní tyč vyškrábl z pod břevna hostující brankář. V 69. minutě napřáhl z 20 metrů Krčál a trefil břevno přepeřské branky. V 74. minutě odcentroval z levé strany Kventsar, na centr si naběhl Novák, ale jeho hlavičku pod břevno brankář zlikvidoval. V 86. minutě se tutovce objevil Prokopec po přiťuknutí Hadaščoka, ale z malého vápna brankáře Bráta nepřekonal. V 88. minutě unikl po levém křídle Prokopec, předložil míč na vápno Bulířovi, jeho střela levačkou lízla pravou tyčku.

„Utkání z naší strany určitě poznamenalo vážné zranění Kuby Krasnického, kterému přejeme brzké uzdravení. V závěru poločasu jsme se sice dostali do vedení, ale vymyšlený roh v nastavení nám situaci zkomplikoval. Ve druhé půlce dali hosté dva rychlé góly a my jsme se již neprosadili, byť jsme příležitosti měli. Hosté byli důraznější a efektivnější a zaslouženě zvítězili," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 45.+13 Martan, 45.+20 vlastní Krčál - 37. Samko, 45.+24, 52. Bastin, 57. Čáp. Rozhodčí: Nejedlo - Severýn, Polena, ŽK: 2:0. Diváků: 250. Přepeře: Truksa - Krasnický (25. Žukowski,70. Bulíř)), Knejzlík, Nesvadba, Kventsar (78. Janošík) - Pavlata, Tvaroha - Novák, Hadaščok, Martan - Synek (78. Prokopec).

V pondělí 9. května na vlastní žádost skončil v pozici hlavního trenéra FK Přepeře Josef Petřík mladší. Jeho pozici má zaujmout jeho otec, Josef Petřík starší, který byl dosud na přepeřské lavičce v roli asistenta. Další informace v samostatném článku