Přepeře se po výhře v Boleslavi vyhouply do čela ČFL

30.09.2021 11:29:39 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře zavítaly v úterním vloženém utkání do města automobilů, kde sehrály další kolo ČFL proti notně posílené boleslavské rezervě. Hosté nečekaně vyhrály poločas 0:2 a domácí pak nedokázali srovnat krok ani ve druhé části. A tak si Přepeře z Boleslavi vezou tři body a vyhouply se do čela tabulky ČFL!

FK Mladá Boleslav B - FK Přepeře 1:3 (0:2)

První šanci si vytvořili domácí, když Zahustel ve 5. minutě předložil míč před branku na Maška, ale Truksa jeho pokus nadvakrát zlikvidoval. Z následného protiútoku Přepeř se odrazil míč na vápno. Novák prudce vystřelil, ale míč těsně minul branku. V 7. minutě Dancák narýsoval kolmici za beky, ale Mužík přeloboval jak Truksu, tak i branku. Domácí byli více na míči i lépe kombinovali, zahrávali i velké množství rohů, ale Přepeřští dobře bránili a snažili se o rychlé brejky. V 16. minutě si na levé straně narazil Knejzlík míč s Janošíkem, dostal se za obranu a přihrál před opuštěnou branku, kde už číhal Hadaščok, který rozvlnil poprvé síť - 0:1.

Po této brance domácí, posíleni mnoha hráči z kádru áčka, znervózněli a hra se pomalu vyrovnala. Boleslav sice v prvním poločase zahrávala devět rohů a měla několik dalších standardek, ale do další šance se nedostala. Naopak ve 41. minutě vystihl rozehrávku Martan, šel do přečíslení s Hadaščokem, kterému přihrál. Ale střelu přepeřského kanonýra chytil domácí brankář. V nastaveném čase rozehrával od branky Truksa, Hadaščok přeskočil Šimka a zabíhající Bulíř šel sám na brankáře, kterému nedal šanci - 0:2.

Druhý poločas začali lépe domácí. Ve 47. minutě prostrčil do vápna míč Stránský na Pecha, Truksa jeho střelu srazil na tyčku. Ve 49. minutě přepeřský Krasnický vyslal průnikovou přihrávku na Hadaščoka, ten dal proti noze na Martana, ale jeho střela šla nad. V 51. minutě Přepeře opět zahrozily. Bulíř poslal do brejku Hadaščoka, ten se zbavil obránce, jeho střela však šla do boční sítě. V 52. minutě prostrčil Stránský míč do vápna na Zahustela, který v souboji upadl a rozhodčí odpískal penaltu. Tu bezpečně proměnil Dancák - 1:2. V 58. minutě Stránský přihrál Mužíkovi, jeho skrytou střelu Truksa reflexivně vyrazil nohou na roh. Za minutu na to Martan centroval, stoper Šimek stáhl rukama Hadaščoka, ale nic  z toho nebylo.

V 61. minutě Kventsar předskočil domácího útočníka, přihrál Martanovi, který našel na levé straně nabíhajícího Janošíka. Ten ve vápně zasekl Šimkovi, jenž po míči hrábl rukou a kopala se penalta. Tu Nesvadba umístěnou ranou k tyči proměnil - 1:3. V 66. minutě Bulíř vysunul opět Janošíka. Jeho centr brankář konečky prstů sebral z hlavy Hadaščoka. V 72. minutě chytil Truksa Komárkovu střelu z 22 metrů. V 73. minutě hodil Krasnický dlouhý aut, Synek ve vápně hlavou prodloužil a Janošíkovu prudkou střelu z voleje vytáhl brankář z pod břevna. V 76. minutě si narazil Zahustel s Hönigem, jeho střelu Truksa vyrazil na tyč. V 78. minutě se Novák zbavil Höniga, ten ho půl metru před vápnem fauloval. ale z trestného kopu Přepeře nic nevytěžily. V závěru se domácí snažili hru zjednodušit, ale dlouhé nákopy na Kventsara s Nesvadbou neplatily.

„Domácí, notně posíleni z áčka, byli sice více na míči, dobře kombinovali, ale jen po vápno. My jsme měli smrtící brejky, které jsme využili. Kluci podali výborný kolektivní výkon a zaslouženě vyhráli, čím poskočili do čela tabulky," byl spokojený místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 53. Dancák z pen. - 16. Hadaščok, 45. Bulíř, 62. Nesvadba z pen. Rozhodčí: Aubrecht - Melničuk, Talpáš, ŽK: 0:2. Diváků: 280. Mladá Boleslav: Lichtenberg - Zahustel, Šimek (66. Bejbl), Smrž (81. Velička), Leitl - Hönig, Dancák (66. Moravčík) - Pech, Lukáš Mašek (66. Majer), Stránský (66. Komárek) - Mužík. Přepeře: Truksa - Tvaroha (33. Tvaroha), Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Dvořák - Martan, Bulíř (67. Fingerhut), Janošík (84. Elbel) - Hadaščok (67. Synek).

V sobotu 2. 10. přivítají Přepeře v RTW aréně celek Ústí nad Orlicí. Výkop tradičně v 10:30.