Přepeře v prvním domácím utkání v ČFL dokázaly porazit Brozany

20.08.2019 11:42:00 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Ve druhém utkání v ČFL, a prvním domácím v této soutěži, se už fotbalisté Přepeř dočkali výhry. Museli se k ní ale proti SK Sokol Brozany protrápit, protože skóre otevřel až v 75. minutě Volf a výhru pak potvrdil až střídající Ježek v 82. minutě.

FK Přepeře - SK Sokol Brozany 2:0 (0:0)

Již ve 2. minutě se na levém křídle uvolnil Díl a jeho centr si málem hostující Obrtlík srazil hlavou do vlastní branky. V 5. minutě si na Synkův centr naskočil Pavlata, ale jeho rybičku z hranice penalty zlikvidoval brankář Lipš. V dalších minutách se odehrával boj o střed hřiště, kdy si ani jedno mužstvo nevytvořilo výraznou šanci. Ta přišla až ve 25. minutě, když se na pravém křídle uvolnil Volf a jeho centr Pavlata placírkou poslat těsně vedle tyčky branky Brozan. Ve 28. minutě se také ke střele dostali hosté, ale Hrušincova střela z 20 metrů šla vysoko nad Hykovu branku. Ve 30. minutě zahrával roh P. Novotný, míč se k němu odrazil zpět a při následném centru chyběl Nesvadbovi na zadní tyči krok aby míč usměrnil do sítě. Ve 34. minutě zahrával z pravé strany P. Novotný roh, odraženého balónu se zmocnil Pavlata, zatáhl ho po levém křídle, zasekávačkou nechal projet obránce na sáňkách a přesně odcentroval na zadní tyč. Tam osamocený Nesvadba hlavičkoval do tyče a míč se pak od zad Hruštince odrazil nad břevno. Z následného rohu se dostal k hlavičce mladíček Venc, ale přestřelil branku. Ve 38. minutě Marek Sedláček prostrčil do vápna míč na Synka, ten poslal přízemní centr a Díl na zadní tyči vystřelil. Brankář Lipš ovšem bravurním zákrokem míč vyrazil.

V úvodu druhého poločasu odcentroval V. Novotný, Tvarohovu hlavičku opět chytil Lipš. Ve 49. minutě se po rohu P. Novotného k hlavičce protlačil Synek, ale branku netrefil. V 51. minutě našel Nesvadba na pravém křídle rozběhnutého P. Novotného, ten z první přesně odcentroval a důrazně bráněný Synek hlavou jen těsně minul tyčku hostující branky. V 65. minutě se do jediné šance dostali hosté, a ta mohla skončit gólem. Po centru z pravé strany se míč ve vápně několikrát odrazil až vyplaval u Hovsepyana, ale jeho střelu z malého vápna Hyka reflexivně vyrazil nohou na roh. V 75. minutě zahrával roh Díl, odražený míč z vápna vystřelil Pavlata a Volf jeho střelu usměrnil hlavou do sítě! Po vedoucí brance Přepeře kontrolovaly hru a v 82. minutě výhru pečetil střídající žolík Ježek. Centr V. Novotného neudržel v rukavicích jinak výborný Lipš, dotírající Ježek jeho chyby využil a do prázdné branky skóroval na 2:0. V poslední minutě zahrávali hosté přímý kop z 22 metrů, ale Aljinovič poslal míč vedle branky.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Dnes blahopřeji svému mužstvu k zisku tří bodů. Bylo to těžce vybojované vítězství. Postavil se nám houževnatý, nepříjemný soupeř s dobře organizovanou obranou. Utkání se lámalo ve druhém poločase, kdy jsme proměnili své brankové příležitosti. Vážím si také toho, že dnes naše obrana byla pevná a odehráli jsme to disciplinovaně s nulou vzadu," hodnotil utkání trenér FK Přepeře Jiří Zachariáš.

„Do šedesáté minuty jsme se ještě jakž takž drželi, pak ale uděláme dvě hloupé chyby, které soupeř potrestal. Ustojíme tolik tutovek, a pak dostaneme takové branky. Prakticky jsme si to prohráli sami. Byl to úplně jiný zápas, než doma s Bohemkou. Z mého pohledu chybělo větší nasazení, soupeř byl lepší a tři body bere zaslouženě," dodal asistent trenéra Brozan Jiří Šmidrkal.

Branky: 75. Volf, 82. Ježek. Rozhodčí: Raplík - Jansa,Vít, ŽK: 2:3. Diváků: 300. Přepeře: Hyka - V. Novotný, Venc, Nesvadba, Tvaroha - Marek Sedláček (71. Jarosz), Pavlata -P. Novotný (62. Krasnický), Volf (79. Michal Sedláček), Díl (84. Elbel) - Synek (66. Ježek).