Přepeře v Živanicích dvakrát neuhlídaly standardní situace

23.08.2021 14:59:16 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V sobotním zápase v Živanicích sehrály Přepeře vyrovnaný zápas, ve kterém se ale v závěru více štěstí a rozdílová branka přiklonily k domácím. Oba góly obdrželi hosté z neuhlídaných standardních situací.

Sokol Živanice - FK Přepeře 2:1 (0:0)

První příležitost si vytvořily Přepeře. Dlouhou malou domů vystihl Dvořák, brankář Frydrych před ním byl nucen chytit míč do rukou a rozhodčí odpískal nepřímý volný kop ve vzdálenosti 12 metrů od branky. Nesvadba přiťukl míč Martanovi, jeho střelu před brankovou čárou odrazil obránce a dorážku Knejzlíka domácí vyhlavičkovali. Ve 13. minutě napřáhl za vápnem domácí Polák, Truksa jeho střelu doprostřed branky chytil. Poté se domácí pokusili dvakrát kolmou přihrávkou do vápna najít svého útočníka, ale Truksa vždy včasným výběhem šance zmařil. Ve 28. minutě vytvořili domácí závar před Truksou, který střelu chytil. Dlouhým výkopem našel Synka, od něho se dostal míč k Martanovi, ten přihrál nabíhajícímu Bulířovi. Jeho zakončení z hranice vápna těsně minulo domácí svatyni. Ve 36. minutě domácí Kopecký zatáhl míč od levé postranní čáry přešel přes dva obránce na střed vápna. Jeho prudkou střelu Truksa vyrazil. V závěru poločasu měli ještě šanci domácí, ale střela z 10 metrů minula branku Přepeř.

Druhý poločas začali lépe domácí. V 52. minutě zahrávali trestný kop z pravé strany. Na přesný centr Kopeckého si naběhl Petrus a hlavou k tyči otevřel skóre. O minutu později se míč zadrhl Kventsarovi míč pod nohama, domácí útočník míč sebral a šel sám na Truksu. Ten jeho pokus vyrazil a dorážku Kopeckého Nesvadba z brankové čáry zády odvrátil na roh. V 54. minutě našel Janošík nabíhajícího Synka, který se řítil sám na brankáře, ale pomezní zvedl praporek. V 58. minutě zahrával přepeřský Dvořák roh a Bulíř zcela osamocen na zadní tyči přestřelil branku. V 71. minutě hodil Tvaroha dlouhý aut, míč se odrazil na vápno, odkud vystřelil Janošík. Frydrych jeho prudkou střelu nadvakrát zneškodnil. V dalších minutách měly Přepeře převahu, domácím docházely síly. V 76. minutě si dlouhý míč zpracoval na prsa Novák, potáhl ho a prostrčil na nabíhajícího Synka. Ten zachoval chladnou hlavu a okolo Frydrycha poslal míč k tyči - 1:1. Hosté toužící tři body si v následujících minutách vynutili tlak, ze kterých vyplynulo několik standartních situací. V 86. minutě Jarosz zahrával trestný kop zlevé strany, jeho "bochánek" stáhl brankář do svých rukavic. Rychle rozehrál a hosté rychlý protiútok odvrátili na roh. Na ten si na přední tyči naskočil Polák a poslal Živanice do vedení 2:1. V závěru mohly Přepeře ještě vyrovnat. V 90. minutě zahrával Nesvadba přímý kop z 25 metrů, zeď míč srazila na aut. Ten hosté rychle rozehráli a po centru z pravé strany si osamocený Knejzlík na zadní tyči míč zpracoval, ale levačkou minul o pár centimetrů tyčku domácí branky.

„Bylo to vyrovnané utkání, kdy jsme v závěru měli více sil a chtěli strhnout vítězství na naší stranu. Bohužel opět jsme byli nedůslední při bránění standardek a inkasovali. Z deseti branek jsme jich sedm dostali právě po standardkách. To už je na pováženou...," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 52. Petrus, 87. Polák - 76. Synek. Rozhodčí: Vokoun - Machýček , Ježek, ŽK: 2:0. Diváků: 150. Přepeře: Truksa - Tvaroha, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Janošík - Martan, Bulíř (71. Jarosz), Dvořák (63. Novák) - Synek (82. Elbel).

V úterý 24. 8. hostí FK Přepeře v 2. kole Mol cupu v RTW aréně celek FC Písek. Výkop v 17:00. V sobotu 28. 8. zavítá do Přepeř v rámci 5. kola ČFL celek SK Zápy. Výkop tradičně v 10:30. B mužstvo v sobotu od 14:00 hraje v Přepeřích 4. kolo B třídy. Soupeřem je Sokol Jablonec nad Jizerou.