Přepeře vstoupily do sezony výhrou v Hradci

13.08.2023 17:51:28 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V nedělním dopoledni sice na mokrém, ale perfektně připraveném pažitu, hradecké Slavie začaly Přepeře novou sezonu ČFL. Domácí se sice ujali vedení, ale hosté utkání otočili, a nakonec výhru udrželi až do konce zápasu.

FC Hradec Králové B - FK Přepeře 2:3 (1:3)

Úvodní výkop obstarali domácí, ale iniciativu poté hned převzaly Přepeře. V 9. minutě vystihl rozehrávku domácích Daníček, zasekávačkou se zbavil domácího obránce a střela z 22 metrů prosvištěla těsně vedle tyčky. Ve 14. minutě se na pravé straně uvolnil přes dva hráče Vlk, poslal míč na Nováka, ale jeho střela šla nad domácí branku. V 17. minutě odcentroval Dočekal, Novák míč prsama sklepl na Daníčka. Po jeho střela z hranice vápna se domácí brankář jen ohlédl, ale míč proletěl jen pár centimetrů vedle tyčky. V těchto minutách měli Hradečtí problém dostat se z vlastní poloviny.

Ve 20. minutě se domácí poprvé dostali do vápna, na Kosařův centr si nabíhal Mahr a špičkou kopačky před váhajícím Janošíkem a Novákem poslal míč do sítě - 1:0. Inkasovaná branka Přepeře nijak nepoložila a o tři minuty později po krásné akci na jeden dotek - Tvaroha, Vlk, Novák odcentroval Rozkovec před branku a nabíhající Daníček uklidil míč k tyči na 1:1.

O minutu později našel Rozkovec na rohu vápna Bulíře, a ten nekompromisně levačkou na přední tyč trefil šibenici 1:2. Ve 36. minutě kopali domácí roh a po hlavičce Miščiho míč přistál shora na břevnu. Ve 38.minutě přihrál z hloubky pole Janošík Daníčkovi, ten se s míčem otočil, přesně našel rozeběhnutého Nováka, který střelou na zadní tyč nedal domácímu brankáři šanci - 1:3. Ve 40. minutě vyslal Vlk do křídla rozeběhnutého Nováka, ten míč naservíroval Daníčkovi, jehož střelu k tyči vytěsnil konečky prstů domácí brankář Čábelka na roh.

Ve druhé půli začaly Přepeře opět aktivněji. V 53. minutě si narazil Novák míč s Daníčkem a střela z 25 metrů prolétla těsně vedle tyčky. Po hodině hry hosté prostřídali a obraz hry se změnil. Domácí ovládli střed hřiště a dostávali se do šancí. V 66. minutě vybojoval na půlce míč Mišči, posunul na Hrušku, který uličkou našel Šimona, a ten sám před Novákem v brance nezaváhal - 2:3. V 78. minutě se k míči dostal střídající kanadský útočník v dresu Přepeř, Marijanovič. Navedl si míč na vápně okolo dvou obránců, ale jeho střela opět jen o pár centimetrů minula tyčku domácí branky. V 80. minutě domácí Hruška napřáhl za vápnem, míč byl tečován, ale Novák v brance výtečně zareagoval a vyrazil na roh. V 83. minutě domácí odcentrovali z pravé strany a hlavičku osamoceného Šípka do protipohybu brankáře Novák skvěle vyrazil. A do třetice výborný zákrok Nováka přišel v 85. minutě, kdy vyrazil střelu k tyči Šimona. V 87. minutě se dostal do úniku Marijanovič, ale Baloun v poslední chvíli skluzem míč vypíchl a tak se samostatný nájezd na brankáře nekonal. V závěru již Přepeře kontrolovaly hru a Hradec do další šance nepustily, a tak si domů vezou letošní první tři body.

„V prvním poločase jsme jasně dominovali. Sice jsme z první návštěvy našeho vápna inkasovali, ale ihned jsme zareagovali a do poločasu třemi góly otočili stav. Ve druhé půlce jsme také nezačali špatně, ale po prostřídaní jsme ztratili střed hřiště a domácí snížili.D ostali jsme se pod tlak, ale brankář vše zlikvidoval. V závěru jsme již výsledek pohlídali. Pochvala klukům za výborný kolektivní výkon. Vyzdvihl bych výkon devatenáctiletého brankáře Radka Nováka, několik jeho zákroků bylo fantastických," dodal k utkání za FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 20. Mahr, 66. Šimon - 23. Daníček, 24. Bulíř, 38. Novák. Rozhodčí: Melichar - Nejedlo, Zoufalý, ŽK: 0:0. Diváků: 150. Přepeře: Novák - Vlk, Tvaroha, Knejzlík, Janošík - Novák (63. Pejčič, 84. Filip), Pavlata, Rozkovec (63.Novotný), Bulíř - Daníček, Dočekal (63. Marijanovič).

Ve středu hráli Přepeřští utkání 1.kola Mol cupu od 18 hodin na hřišti Velkých Hamrů. V sobotu 2. kolo ČFL, když hostili doma od 10.30 v derby Slovan Liberec B.