Přepeře zahájily ČFL v Pardubicích, kde víc branek vstřelili domácí

12.08.2019 15:56:54 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Po zajímavé přípravě, jejímž vrcholem bylo utkání se starou gardou Slavie Praha, vstoupili fotbalisté FK Přepeře v neděli do premiérové sezony v ČFL. Rezerva FK Pardubice vedla po poločase 2:0, hosté dokázali snížit na 3:2, ale domácí v závěru potvrdili výhru čtvrtou brankou.

FK Pardubice B - FK Přepeře 4:2 (2:0)

Začátek utkání přepeřským nevyšel. Již v 5. minutě centroval do vápna Zukal, Park přiťukl Zifčákovi, jehož střela k tyči znamenala vedení domácích 1:0. Ve 14. minutě se dostal do šance domácí útočník Lee, ale v dobré pozici minul Hykovu branku. V 16. minutě se na levém křídle uvolnil Díl, odcentroval a obránce Sokol skluzem před Synkem odvrátil na roh. V 19. minutě prostrčil míč Mužík do vápna na Lee, který našel na malém vápně nabíhajícího Lněničku. Ten sice míč úplně netrefil, ale přesto zapadl do branky na 2:0. Ve 34. minutě Michal Sedláček zahrával z pravé strany trestný kop. Jeho střela z úhlu málem překvapila brankáře Hrnčíře, který měl plné rukavice práce, aby míč na brankové čáře vyrazil. Ve 38. minutě se uvolnil na vápně Zifčák, Hyka střelu k tyči vyrazil. Ve 41. minutě napřáhl za vápnem domácí Kovář a jeho rána šla těsně nad brankou Hyky. O minutu později křižným pasem našel Volf Díla, ten se prosmýkl kolem obránce a jeho střelu pod břevno vyrazil parádním zákrokem domácí brankář Hrnčíř na roh. Ten zahrával Michal Sedláček, po jehož centru se dostal k hlavičce Tvaroha. Již překonaného Hrnčíře ovšem zastoupil na brankové čáře Čihák.

Do druhé půle udělaly Přepeře dvě změny. Místo Marka Sedláčka přišel mladičký Venc a za Díla P. Novotný. Ve 49. minutě odcentroval z levé strany Tvaroha, V. Novotný přeskočil domácího obránce a hlavou snížil na 2:1. Bohužel v 55. minutě po nepřesné rozehrávce šli domácí do rychlého protiútoku. Lněnička vysunul Zifčáka, ten před brankou našel Lee, který prostřelil Hyku - 3:1. V 57. minutě nacentroval Jarosz do vápna k odraženému míči se dostal Michal Sedláček. Jeho střela pravačkou z dobré pozice minula o metr domácí branku. V 62. minutě navedl míč na střed Jarosz, přihrál Sedláčkovi, jehož střela levačkou i tentokrát minula branku. V 70. minutě V. Novotný přihrál do běhu čerstvému Ježkovi, který nahradil Michala Sedláčka. Ten v souboji přetlačil Čiháka, udělal kličku brankáři a do prázdné branky snížil na 3:2. V 73. minutě mohli Přepeřští vyrovnat. Centr P. Novotného sklepl Tvaroha na Pavlatu. Jeho střelu k tyči však domácí Hrnčíř robinzonádou vyrazil. V 75. minutě centroval z pravé strany tísněný Mužík a k překvapení všech se jeho centr odrazil od tyče do branky - 4:2. V závěru ještě domácí Zukal držel za dres unikajícího Volfa, za což dostal žlutou kartu, a jelikož v poslední minutě podkopl zezadu opět Volfa, vysloužil si i kartu červenou.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Dnešní utkání se těžko hodnotí. Jsem zklamaný a naštvaný. Od začátku jsme tahali za kratší konec. První poločas jsme jen přihlíželi aktivním domácím a děláme naprosto naivní, triviální chyby. Na této úrovni to prostě nejde. Když už se ve druhém poločase dvakrát dostaneme na dostřel domácím, tak opět vyrobíme fatální chyby, které nás stojí výsledek. Dnes jsem zklamaný především z přístupu a špatného vstupu do utkání. Doufám, že nás to posadí na zadek a přistoupíme k tomu příště výrazně lépe," hodnotil utkání trenér Přepeř Jiří Zachariáš.

Branky: 5. Zifčák, 19. Lněnička, 55. Lee, 75. Mužík - 49. V. Novotný, 70. Ježek. Rozhodčí: Pilný - Vít, Arnošt, ŽK: 2:2, ČK: 1:0. Diváků: 160. Přepeře: Hyka - V. Novotný, Marek Sedláček (46. Venc), Nesvadba, Tvaroha - Jarosz (81. Elbel), Pavlata - Volf, Michal Sedláček (62. Ježek), Díl (46. P. Novotný) - Synek (72. Krasnický).

Ve středu 14. srpna od 17.00 přivítají Přepeře v RTW Areně v rámci 1. kola Mol Cupu Dvůr Králové.