Přepeře zaspaly začátek a musely proti Ústí otáčet z 0:2 na 4:2

05.10.2021 08:33:21 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře se poprvé představily doma jako lídr soutěže a jako by to na ně dolehlo. V úvodu duelu s Ústím nad Orlicí se nemohly rozehrát, k tomu došlo až po 20 minutách a výsledkem byl obrat z 0:2 na konečných 4:2!

FK Přepeře - TJ Jiskra Ústí n. O. 4:2 (1:2)

V úvodu hráči působili ospale, prohrávali souboje, špatně kombinovali a hosté to dokázali potrestat.  10. minutě zahrával Vymětalík trestný kop z půlky hřiště, rozehrál ho do strany, kde Chleboum míč vrátil před branku a Souček z 10 metrů prostřelil debutujícího Čamrdu v brance Přepeř - 0:1. Trenér Petřík byl velmi rozezlen, neboť na tento signál několikrát upozorňoval. Ve 13. minutě ztratil Janošík míč, hosté přešli do rychlého protiútoku, ale Vošlajera vychytal Čamrda. V 18. minutě prohrál na pravé straně Novotný souboj s Hynkem, ten se dostal k centru, který se odrazil k Špatenkovi a přes Knejzlíka prostřelil podruhé Čamrdu - 0:2. Po této brance jako by domácí byli politi živou vodou a začali lépe, rychleji a přesněji kombinovat a zatlačili hosty na jejich půlku. Ve 20. minutě odcentroval z levé strany Janošík, Bulíř vystřelil z voleje, ale brankář Šmíd míč reflexivně vyrazil.

V následujících minutách Přepeře hostům vůbec nepůjčovaly balón, ty se bránily jen za cenu odkopů. Ve 25. minutě po rychlé kombinaci Martan, Bulíř, Hadaščok, posledně jmenovaný přihrával před branku na osamoceného Janošíka, ale obránce v poslední chvíli skluzem míč srazil na roh. Ve 30. minutě hosté po rohovém kopu zahrozili střelou Hynka z vápna, Čamrda byl pozorný. Ve 34. minutě házeli hosté aut na půlce Přepeř, Novotný vybojoval míč pro Pavlatu, který dlouhým pasem našel Janošíka. Ten se na půlce prosmýkl okolo obránce, ve vápně míč zasekl a posadil Chlebouna na zadek, přihrál Bulířovi, který do proti pohybu brankáře z 10 metrů snížil na 1:2. O minutu později po rychlé kombinaci odcentroval z levé strany Novák, na malém vápně se do vzduchu zavěsil Hadaščok, ale jeho hlavičku zázračně vyrazil brankář Šmíd.

V úvodu druhé půlky se obraz hry nezměnil, Přepeře byly stále na míči a dobývaly branku Ústí. V 50. minutě přihrál Bulíř na pravé křídlo na Novotného, ten si míč navedl na levačku a odcentroval. Knejzlík na malém vápně předskočil Vošlajera a hlavou vyrovnal na 2:2. Přepeře dál tlačily a v další šanci se v 54. minutě ocitl po centru Nováka Hadaščok, ale jeho hlavička jen těsně minula hostující branku. V 56. minutě střílel z 20 metrů Novotný, na penaltě změnil směr střely Janošík, ta jen těsně minula tyčku. V 65. minutě se ke střele dostali i hosté, ale pokus Tichého Čamrdu v brance neohrozil. V 67. minutě se ve vápně uvolnil Novák, levačkou odcentroval a střelu Knejzlíka z voleje srazil obránce na roh.

V 74. zahrával Novák rohový kop, nejvýše vyskočil Synek a hlavičkou nedal brankáři šanci 3:2. V 77. minutě rychlá akce po levé straně, Bulíř přihrál před branku, Novákova střela šla těsně nad. V 86. minutě rozehrál trestný kop Novák do levé strany na Nesvadbu, ten odcentroval a Kventsar se před brankářem nadvakrát prosadil - 4:2. V 88. minutě šli ještě Přepeřští do rychlého protiútoku 4 na 2, ale Bulíř vystřelil nepřesně. V nastavení našel Pavlata ve vápně Elbela, jeho prudkou ránu na zadní tyč brankář reflexivně nohou vyrazil.

„Totálně jsme prospali začátek utkání, probudili jsme se až po druhé inkasované brance. Pak už jsme hráli ten náš fotbal. Bylo dobře, že jsme ještě do poločasu snížili. Ve druhé půlce už jsme soupeře do ničeho nepustili, vytvořili si spoustu šancí a zápas otočili a zaslouženě bereme tři body. Kluci ukázali, že je jen tak něco nepoloží," hodnotil utkání místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

„Od vyrovnávací branky už nebylo o vítězství domácích pochyb. Naši hráči nedokázali čelit soustavnému tlaku, který vyvrcholil v 74. minutě vedoucím gólem střídajícího Synka. Snaha o vyrovnání potom poskytla další šanci soupeři, který v závěru definitivně rozhodl," uvedl klubový sekretář Ústí nad Orlicí Jan Skácel.

Branky: 34. Bulíř, 50. Knejzlík, 74. Synek, 86. Kventsar - 10. Souček, 18. Špatenka. Rozhodčí: Severýn - Štefan, Hádek, ŽK: 4:2. Diváků: 200. Přepeře: Čamrda - Novotný, Kventsar, Nesvadba, Knejzlík - Pavlata, Novák - Martan (90. Tobiaš), Bulíř (89. Elbel), Janošík (68. Synek) - Hadaščok (89. Fingerhut).