Přepeře zdolaly v prvním utkání sezony v ČFL 2:0 Brozany

01.09.2020 17:20:29 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Přepeře ve svém prvním zápase nového ročníku ČFL přivítaly netradičně v neděli celek z Brozan, který trénuje bývalý výborný fotbalista Jiří Němec. Po horším začátku se domácí rozehráli a nakonec slavili výhru 2:0.

FK Přepeře - SK Sokol Brozany 2:0 (1:0)

Hosté měli v úvodu utkání více ze hry a několikrát na Truksu vystřelili ze střední vzdálenosti. V 11. minutě po centr Vaníčka z levé strany zaváhal hostující Bubeníček, ale Martan v těžké pozici těsně přestřelil branku. V 17. minutě se po centru hostujícího Pardubského dostal k odraženému míči Tichý, Tvaroha naštěstí pro domácí za již překonaným Truksou vykopl míč z branky. V 19. minutě napřáhl z 25 metrů kapitán Nesvadba a brankář Švejda měl plné ruce práce, aby střelu vyrazil. Poté přišel prudký liják a Přepeře začaly pomalu, ale jistě, přebírat otěže zápasu. Ve 36. minutě fauloval Hruštinec zhruba 22 metrů od branky Synka. K trestnému kopu se postavil Niko Hlůže a jeho střela přes zeď orazítkovala tyč. Odražený míč se dostal na pravou stranu k Bulířovi, který se zasekávačkou zbavil Bubeníčka a obloučkem na zadní tyč překonal bezmocného Švejdu v brance - 1:0.

Do druhého poločasu udělal trenér Petřík dvě změny v sestavě. Místo Vaníčka nastoupil Venc a Hlůžeho vystřídal Jarosz. Ve 49. minutě vznikl před hostující brankou velký závar, ale Bulíř, Volf a ani Synek neprotlačili míč do hostující branky. V 63. minutě zahrával Výborný trestný kop z pravé strany vápna, přepeřská obrana míč odvrátila za vápno, kde sice pohotově, leč nepřesně, zakončoval Bubeníček. V 65. minutě vracel Martan přetažený centr Bulíře před branku, kde Ježek ve skluzu těsně minul branku. V 80. minutě předvedly Přepeře nádherný rychlý protiútok. Jarosz našel na pravém křídle rozeběhnutého Martana, ten z první na střed na nabíhajícího Bulíře, který z vápna podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 2:0. O minutu později předvedli Přepeřští akci jako přes kopírák. Martan na pravé straně potáhl míč, přihrál před vápno na nabíhajícího rychlonohého Zaradneho, jeho střela ovšem minula těsně tyčku hostující branky. V 90. minutě poslal před domácí branku nebezpečný centr Výborný, ale Truksa v brance ho nadvakrát zlikvidoval, a Přepeře si tak připsaly první tři body v novém ročníku.

„V úvodu byli hosté o trošku aktivnější, měli více míč na kopačkách, ale od 20. minuty jsme se začali prosazovat i my. Ve druhém poločase jsme byli lepší, vstřelili jsme i druhou branku a v závěru si vítězství pohlídali," uvedl místopředseda FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 36. a 80. Bulíř. Rozhodčí: Nenadál - Arnošt, Zima, ŽK: 3:2. Diváků: 200. Přepeře: Truksa - V. Novotný, Tvaroha, Nesvadba, Vaníček (46. Venc) - Pavlata, Hlůže (46. Jarosz) -Martan, Volf (74. Zaradny), Bulíř (90. Kvesič) - Synek (60. Ježek).

„Nyní nás čeká východočeské dvojutkání. Ve středu 2. 9. zajíždíme k odloženému utkání 1. kola do Pardubic (výkop 17.00). A v neděli do Hradce Králové (výkop 10.15). Pondělní los 2. kola Mol cupu rozhodl, že 16. 9. budeme cestovat do Vysokého Mýta, kde se od 16.00 popereme o postup do 3. kola," shrnul příští utkání Přepeř Miroslav Kvapil.