Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

21.04.2024 15:45:53 | Autor: Marcela Jandová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu

V sobotu 6. dubna proběhla hlavní úklidová akce roku Ukliďme Česko. Každoročně se zapojuje i Turnov, letos se sběr odehrál v okolí Sběrného dvora Vesecko.

Před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým letos byla sobota 6. dubna, organizátoři ze spolku Ukliďme Česko evidovali přes 3 600 nahlášených úklidů, aktuálně už to je víc než 3 800. Uklízí se i mimo hlavní termín akce. Přehled všech úklidů lze najít na www.uklidmecesko.cz/map/. Uklízelo se po celé zemi a dokonce i v Českém Banátu v Rumunsku.

Letošní zájem o dobrovolnické uklízení je opět rekordní, v minulých týdnech tak organizátoři řešili především logistiku celé akce... „Rozesíláme celkem 3 200 balíčků s úklidovým materiálem. K místním organizátorům v nich putuje bezmála 150 000 pytlů na sběr odpadků a také pracovních rukavic," sdělil za organizátory Miroslav Kubásek.

Město Turnov se zapojuje pravidelně, v letošním ročníku se uklízelo na Vesecku. Úklid začal u parkoviště za sběrným dvorem. Trasa vedla kousek po silnici a pak vpravo na lesní cestu. Hned na začátku bylo posbíráno několik pytlů se směsným odpadem. Dál se našel drobný odpad (PET lahve, plechovky...) a také větší věci, které v lese běžně nenajdete (netkaná textilie, plech, zbytky elektra, boty, sklo, fólie, záchodová mísa apod.).

Jedenáct účastníků akce, a to včetně pěti dětí, sesbíralo odpad o celkové hmotnosti 330 kg. Děkujeme všem, kdo uklízeli s městem Turnov nebo po vlastní ose a také těm, kdo se na jarní úklid teprve vydají. Je dobře, když vám vaše okolí není lhostejné.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při akci Ukliďme Turnov 2023 sesbírali 640 kilo odpadu
Turnov hlásí uklizeno
Jak probíhala akce Ukliďme Česko 2019 v Turnově
Ukliďme Česko v Turnově 2018

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT