Při dětském dnu ve Šťastné zemi předali cenu za dřevěnou stavbu roku

09.06.2016 13:10:50 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Radvánovice

Při dětském dnu ve Šťastné zemi předali cenu za dřevěnou stavbu roku

Ve Šťastné zemi se v sobotu 4. června slavil svátek dětí. Na děti i jejich rodiče čekal připravený park s mnoha herními prvky, trampolínami, pískovišti, hradem Trosky i mini ZOO, ale také bohatý doprovodný program. Nechyběly oblíbené atrakce, jako jsou aquazorbing, dětské bagroviště a jízdy na koních.

Program byl pohádkový pro menší děti, v tvořivé dílně si mohly vyrobit koruny a korunky pro prince a princezny, loutkové divadlo Katka hrálo dvakrát během dne pohádku Zlatovláska. Divadlo se moc líbilo, děti se mohly zapojit přímo do děje a pomoci zachránit rybu nebo mravence. Nejen pro děti byla přitažlivá Tomova dílna na dřevěné zbraně a hračky, s pilníkem si poradily maminky a do dětských let se vrátili otcové. Také dobývání hradu Trosky dopadlo dobře - hrad byl dobyt. Po celý den si všichni mohli prohlédnout požární techniku a odpoledne byla i „pěna". V rytířských hrách mohly děti vyhrát sladkou odměnu, a kdo tyto úkoly plnit nechtěl, mohl se k sladké odměně prokousat sladkým koláčem.

V rámci dětského dne došlo i na předání významného ocenění. Ředitel Nadace dřevo pro život Stanislav Polák předal zástupci Šťastné země cenu Dřevěná stavba roku 2016 v kategorii velká dětská hřiště, kterou získala replika hradu Trosky ve veřejném hlasování. Jedná se o mimořádné ocenění. Jak ředitel nadace doplnil, vloni otevřená replika hradu Trosky patří k nejpovedenějším stavbám tohoto druhu v republice. „Naše nadace byla založena před deseti lety. Jejím hlavním posláním je podpora obnovitelných surovin, zejména dřeva. My říkáme, že čím víc budeme používat obnovitelné zdroje, tak tím víc chráníme ty neobnovitelné," přiblížil Polák. Podle něho platí, že čím je strom starší, tím méně uhlíku absorbuje, mladý les je na tom daleko lépe. Proto máme umět dřevo více využívat v každodenním životě a současně podporovat novou výsadbu.

Nadace každoročně udělí ocenění nejzajímavějším nápadům a stavbám v několika kategoriích. Vítězové získají mimo jiné i částku ve výši 10 tisíc korun, která je vázána na nějakou konkrétní akci pro děti. Samozřejmě, že nejlépe s využitím dřeva! Více najdete na www.drevoprozivot.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šťastná země chystá dětský den plný zábavy
Šťastná země otevře své brány poprvé 1. května na májovou veselici
Sezona 2015 byla ve Šťastné zemi ve znamení hradu Trosky i koncertů

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září

Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.

Oba sledované turnovské prameny jsou pitné

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotografie, dřevořezby, včelaři i tramvaje. Kraj hostí dvoustou výstavu
Žáci ze Žižkovky byli letos opět velmi úspěšní
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh

Nejčtenější články

22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT