Při dni otevřených dveří ZŠ Skálova Turnov děti i soutěžily

05.12.2011 07:03:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Při dni otevřených dveří ZŠ Skálova Turnov děti i soutěžily

V rámci Dne otevřených dveří ZŠ Skálova Turnov proběhla ve středu 30. listopadu prezentace školy formou přeboru v netradičních disciplínách. V hale TJ Turnov soutěžila čtyři družstva páťáků z okolních obecních škol a nejlepším družstvem byla ZŠ Mírová.

Z Mírové byl i nejlepší chlapec Ondřej Koucký, nejlepší dívka byla po součtu Lucie Němečková z Přepeř. Další družstva byla ještě ZŠ Mašov a ZŠ Příšovice. Soutěžilo vždy pět dětí z každé třídy, takže celkem 40 dětí. Běhalo se na krátké dráze přes překážky a házelo balonem nebo raketkou.

„Učitelé a trenéři připravili pro vesnické školy tyto přebory, aby děti před příchodem do šestých tříd oslovili a ukázali jim, co mohou na naší škole očekávat. Jsme totiž v Turnově jedinou školou s rozšířenou formou vzdělávání a zaměřením na sport i s atestací atletického svazu. Nevěnujeme se ovšem jenom atletice, ale i dalším sportovním disciplínám a na naší škole jsou i třídy s normální výukou," upřesnil ředitel ZŠ Skálova Roman Mareš.

Den otevřených dveří ZŠ Skálova probíhal od 8.30 do 17 hodin a to nejenom v areálu ZŠ Skálova a v hale TJ Turnov, ale i na odloučeném pracovišti v Alešově ulici v Turnově, kde se nacházejí třídy 1. až 4. ročníků. Zájemci si mohli prohlédnout učebny, tělocvičny, jídelnu, školní knihovnu i dílny nebo zahradu.

Výsledky přeboru v netradičních disciplínách:

Nejlepší jednotlivci: 1. Němečková Lucie (ZŠ Přepeře), 2. Pradella Franziska, 3. Kočová Veronika (obě ZŠ Mírová). - 1. Koucký Ondřej (ZŠ Mírová), 2. Mráz Jakub (ZŠ Mašov), 3. Dneboský Filip (ZŠ Přepeře).

Výsledky družstev: 1. ZŠ Mírová, 2. ZŠ Mašov, 3. ZŠ Přepeře, 4. ZŠ Příšovice.

Více podobných článků najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
Výstavu drahých kamenů v Lomnici obohatí model hradu Trosky
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 14. až 16. června
V Krkonošském muzeu otevřou výstavu o místních hasičích

Nejčtenější články

13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec
14.06.: Muzejní noc v Jilemnici naváže na oslavy 150 let místních hasičů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT