Při dopravní nehodě v Poniklé vyhasl lidský život
27.02.2023 22:02:53 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Poniklá
V pondělí 27. února podvečer vyhasl na silnicích Libereckého kraje další lidský život. V Poniklé narazilo osobní auto do rodinného domu, spolujezdec zraněním na místě podlehl. Zraněný je i řidič vozidla.
„V pondělí krátce po půl šesté hodině večer, přijal operační důstojník oznámení o vážné dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 14 v obci Poniklá na Semilsku. Řidič osobního vozidla Seat jel ve směru od Jablonce nad Jizerou na Jilemnici, kdy po projetí pravotočivé zatáčky ze zatím nezjištěných příčin vjel do protisměru a následně narazil po levé straně komunikace do zdi rodinného domu," potvrdila Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje.
Spolujezdec na předním sedadle při nehodě utrpěl velmi vážná zranění, kterým na místě dopravní nehody i přes okamžitou pomoc záchranářů bohužel podlehl. Zraněného řidiče převezlo vozidlo Zdravotnické záchranné služby s blíže nespecifikovaným zraněním do liberecké nemocnice. Policisté neprovedli u řidiče z důvodu zranění na místě dechovou zkoušku a vyžádali si odběr jeho krve v nemocnici.
„Havarované vozidlo zajistili na odtahové parkoviště smluvní odtahové služby pro další zkoumání, kdy by mělo být vyloučeno, zda příčinou nehody nebyla náhodou technická závada na vozidle. Při nehodě došlo k poškození části obvodové zdi rodinného domu. V době nehody se uvnitř domu naštěstí nikdo z nenacházel a nikdo další nebyl zraněn," sdělila Vladimíra Šrýtrová.
Vzhledem k probíhajícímu šetření je silnice č. I/14 v uvedeném místě zcela uzavřena. Policisté odklánějí dopravu přes obec Roprachtice. Veškeré okolnosti a příčinu celé tragické události na místě šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech a nehodou se budou dále zabývat semilští kriminalisté.
Související články
Řidičák nemá, ale za volant pod vlivem alkoholu klidně usedl
Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Řidič, který narazil u Staré Paky do stromu, se těžce zranil
V Libštátě došlo na přejezdu ke srážce vlaku s autem
Při dopravní nehodě v Ohrazenicích zemřel řidič
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
Novým náměstkem hejtmana pro dopravu bude od ledna Daniel David
Maloskalští volejbalisté nevezou ze Dvora Králové ani bod
Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
Hejtmanský vánoční mošt vynesl 7611 korun pro Hospic svaté Zdislavy
Předvánoční večer s klasikou rozezní Pojizerskou galerii
Nejčtenější články
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
16.12.: Střední školy v Libereckém kraji pomáhají
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.