Při požáru roubenky se majitel nadýchal zplodin

14.03.2011 15:26:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Rovensko pod Troskami,Semily,Turnov

Při požáru roubenky se majitel nadýchal zplodin

V pátek večer začala hořet chalupa v Radostné pod Kozákovem. Požár se profesionálním hasičům z Turnova, Semil a dobrovolným z Radostné a Rovensko podařilo zcela uhasit až v sobotu dopoledne. Majitel chalupy se nadýchal zplodin a byl odvezen do nemocnice.

„V pátek 11. března krátce po 19. hodině byl na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášen požár chalupy v části Lestkov obce Radostná pod Kozákovem. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Turnov spolu s dobrovolnými jednotkami z Radostné pod Kozákovem a Rovenska pod Troskami se čtyřmi cisternovými vozy," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

V době příjezdu hasičů na místo byla již velká část poloroubené přízemní chalupy v plamenech. Velitel zásahu proto požádal operační středisko o vyslání další posilové jednotky. Na místo byly vyslány další dva cisternové vozy z Turnova a Semil. Hasiči na požár nasadili tři vodní proudy a soustředili se především na ochranu stromů a sousedního hospodářského objektu.

„Kvůli blízkosti vedení vysokého napětí byl na místo povolán také pracovník elektrárenské pohotovostní služby, který zajistil vypnutí přívodu elektrického proudu do objektu a odstranil spadlé vedení," upřesnila Michalíčková.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po 21. hodině a zcela uhasit až v sobotu ve 12.30. Během ranních hodin došlo totiž několikrát k opětovnému rozhoření skrytých ohnisek, které hasiči vyhledávali pomocí termokamery a dohašovali je. Profesionální hasiči z Turnova se na místo vraceli ještě v neděli krátce před polednem, kdy došlo k dalšímu rozhoření trámů. Požár uhasili jedním vodním proudem.

„Starší uživatel chalupy se nadýchal zplodin hoření a utrpěl i popáleniny. Muže odvezli k ošetření do nemocnice záchranáři zdravotnické služby. Příčina vzniku požáru je v šetření. Podle vyšetřovatele jsou zatím pravděpodobné dvě varianty, vznícení hořlavých materiálů od topidla v sauně, nebo závada na elektroinstalaci. Výše vzniklé škody byla odhadnuta na 450 tisíc korun," doplnila tisková mluvčí.

Od pátku 11. do neděle 13. března 2011 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje celkem ke 32 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, byly zraněny tři osoby.

Fotografie je pouze ilustrační

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Průvodce regionem jsou opět nové turistické noviny Český ráj 2024

Sdružení Český ráj opět připravilo oblíbené Turistické noviny pro návštěvníky Českého ráje, stejně jako minulý rok jsou jejich součástí noviny Turnovska. Na 48 stranách na vás čekají aktuální informace o cyklostezce Greenway Jizera, o oblíbených turistických hrách Za pověstmi Českého ráje či Po stopách Albrechta z Valdštejna. Nemůže chybět ani rozhovor, tentokrát s místním rodákem, hercem a komikem Petrem Vydrou. V novinách najdete pozvánky a tipy na výlety na Jičínsko, Novopacko, Semilsko a Železnobrodsko, na Kopidlensko a další oblasti či města regionu. Samozřejmostí jsou žádané jízdní řády turistických autobusů s přepravou kol a s přehlednou mapou. Nechybí přehled nositelů značky Regionální produkt Český ráj a pozvánky na kulturní akce včetně kulturního léta v Turnově.

Krkonošská pivní stezka startuje

Putování za pivním mokem zahájeno 1. června 2024. Až do konce září můžete ochutnávat skvělé speciály s příchutí krkonošských hor, sbírat razítka, soutěžit a těšit se na losování o super ceny. Udělejte si čas, zarezervujte si termín ve svém diáři a užijte si jedinečné spojení aktivního odpočinku uprostřed vzácné krkonošské přírody a luxusního gastronomického zážitku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
V Chuchelně uvízl na stromě paraglaidista
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Hořela skládka odpadu v Košťálově

Nejčtenější články

16.06.: Hořela skládka odpadu v Košťálově
16.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
14.06.: V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT