Při požáru roubenky se majitel nadýchal zplodin

14.03.2011 15:26:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Rovensko pod Troskami,Semily,Turnov

Při požáru roubenky se majitel nadýchal zplodin

V pátek večer začala hořet chalupa v Radostné pod Kozákovem. Požár se profesionálním hasičům z Turnova, Semil a dobrovolným z Radostné a Rovensko podařilo zcela uhasit až v sobotu dopoledne. Majitel chalupy se nadýchal zplodin a byl odvezen do nemocnice.

„V pátek 11. března krátce po 19. hodině byl na operační středisko HZS Libereckého kraje ohlášen požár chalupy v části Lestkov obce Radostná pod Kozákovem. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Turnov spolu s dobrovolnými jednotkami z Radostné pod Kozákovem a Rovenska pod Troskami se čtyřmi cisternovými vozy," upřesnila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

V době příjezdu hasičů na místo byla již velká část poloroubené přízemní chalupy v plamenech. Velitel zásahu proto požádal operační středisko o vyslání další posilové jednotky. Na místo byly vyslány další dva cisternové vozy z Turnova a Semil. Hasiči na požár nasadili tři vodní proudy a soustředili se především na ochranu stromů a sousedního hospodářského objektu.

„Kvůli blízkosti vedení vysokého napětí byl na místo povolán také pracovník elektrárenské pohotovostní služby, který zajistil vypnutí přívodu elektrického proudu do objektu a odstranil spadlé vedení," upřesnila Michalíčková.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu po 21. hodině a zcela uhasit až v sobotu ve 12.30. Během ranních hodin došlo totiž několikrát k opětovnému rozhoření skrytých ohnisek, které hasiči vyhledávali pomocí termokamery a dohašovali je. Profesionální hasiči z Turnova se na místo vraceli ještě v neděli krátce před polednem, kdy došlo k dalšímu rozhoření trámů. Požár uhasili jedním vodním proudem.

„Starší uživatel chalupy se nadýchal zplodin hoření a utrpěl i popáleniny. Muže odvezli k ošetření do nemocnice záchranáři zdravotnické služby. Příčina vzniku požáru je v šetření. Podle vyšetřovatele jsou zatím pravděpodobné dvě varianty, vznícení hořlavých materiálů od topidla v sauně, nebo závada na elektroinstalaci. Výše vzniklé škody byla odhadnuta na 450 tisíc korun," doplnila tisková mluvčí.

Od pátku 11. do neděle 13. března 2011 vyjížděly jednotky požární ochrany Libereckého kraje celkem ke 32 ohlášeným událostem. Při dopravních nehodách, které si vyžádaly zásah hasičů, byly zraněny tři osoby.

Fotografie je pouze ilustrační

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Rekonstrukce tramvajové trati s sebou nesou uzavírky jabloneckých ulic. S postupem stavby se uzavírky mění. Aktuální změny od 7. června se dotknou jabloneckých ulic Tovární, Rýnovická, Liberecká, Poštovní, U Nisy, Vodní a Na Vršku. Více podrobností

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Jitřenka uvede dokument o režisérce Věře Plívové - Šimkové
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Máchův kraj hostil Kluky z Prahy. Navštívili Muzeum Čtyřlístku i Ralsko
Nekrmte krkavce!
V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Nejčtenější články

04.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
05.06.: Nekrmte krkavce!
05.06.: V soutěži Kniha roku bodovali sudetští Němci i fotograf z místních novin

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT