Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko

08.08.2022 19:46:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Studenec,Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Lomnice nad Popelkou

Prvním kolem odstartovali do nové sezony fotbalisté v krajském přeboru. Sedmihorky jasně přehrály Mimoň, Rovensko bodovalo remízou s favorizovanou rezervou Velkých Hamrů a Lomnice v derby porazila nováčka ze Studence.

Sedmihorky - Mimoň 3:0 (3:0)

Hrál se jednoznačný zápas, který domácí rozhodli už za první půlhodinu. V 5. minutě Kodr zpětnou přihrávkou našel Matěje Randáka a domácí vedli 1:0. Ve 27. minutě Štěpnička znovu našel Randáka - 2:0. Ve 31. minutě Kodr do třetice našel volného Matěje Randáka, který dovršil hattrick, a Sedmihorky vedly 3:0.

Za první poločas byl sedmihorský trenér Pavel Šafář spokojený, ale ve druhé části už domácí všechny další šance zahodili a byli si už možná moc jistí vítězstvím. Soupeř ale prakticky nic nepředvedl a nevytvořil si jedinou větší šanci na snížení.

V letní přestávce do Sedmihorek přišli Marek Randák z Jenišovic, Marek Štěpnička z Desné, David Parsi z dorostu Turnova a Ondřej Macháček z dorostu Sedmihorek. Odešel naopak Miloš Močkovský do divizního Dvora Králové.

Branky: 5., 27. a 31. Matěj Randák. Rozhodčí: Mach - Mrkáček, Kovářová, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Sedmihorky: Martin Špína - Urbánek, Vaníček, Marcel Špína, Parsi - Falkenberg, Štěpnička (90. Mrázek), Marek Randák - Ložek (59. Žabokrtský), Kodr (59. Hranec), Matěj Randák (84. Najman).

Lomnice - Studenec 6:2 (2:1)

Příprava se Lomnickým povedla, ale začátek zápasu byl pro ně horror. Hosté už ve 3. minutě trefili tyč a do 15. minuty měli další dvě velké šance. Teprve poté se nervozní domácí vzpamatovali, Lábek centrem našel V. Horáčka, který obešel i brankáře a otevřel skóre zápasu. Ve 21. minutě Lábek trefil tyč, po odrazech a dorážkách byl faulován ve vápně Fedorko a nařízenou penaltu proměnil lomnický kapitán Gaubman. Ve 42. minutě se hosté znovu dostali do hry snížením na 2:1 D. Jandurou.

V 50. minutě Lábek vysunul V. Horáčka, který si povodil obránce a přesně vystřelil - 3:1. V 64. minutě vypracoval akci V. Horáček a střídající Majer zvyšoval na 4:1. Hosté snížili v 69. minutě na 4:2 Kuříkem, jenž se krásně trefil do šibenice. Po minutě ale znovu zvýšil pro domácí povedeným padáčkem Majer. V 73. minutě po centru Rejmana završil hattrick Vojtěch Horáček a stanovil konečné skóre na 6:2.

„ Po strašidelné první polovině jsme věděli, že v obraně musíme něco změnit a střídáními se to povedlo. Druhá půle už byla z naší strany o dost lepší. Podržel nás také Přibyl, bez nějž by snaživý nováček možná ještě snížil," komentoval zápas trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

V letní přestávce do Lomnice přišli Tomáš Rejman - nejlepší střele SK Sobotka, a Matěj Janata z Košťálova. Odešli Michael Vacek a Petr Horáček do Jičína. V přípravě Lomnice porazila 6:0 Vrchlabí a také 6:0 Semily, a ve třetím zápase sehrála pěkné utkání v Dolním Bousově, kde prohrála těsně 4:5.

Branky: 16., 51. a 73. V. Horáček, 25. Gaubman z pen., 64. a 70. Majer - 44. D. Jandura, 69. Mart. Kuřík. Rozhodčí: Klement - Ježek, Plátková, ŽK: 0:0. Diváků: 300. Lomnice: Přibyl - Portyk, Gaubman, J. Veg (46. Drahoňovský), morávek - V. Horáček, Lábek, Janata, T. Veg (61. Majer) - Fedorko (77. Heřmanský), Rejman (77. Vohnout). Studenec: Drbohlav - Polák (65. Mart. Kuřík), Šoufek, Čech, Trejbal (63. Jezdinský), Exner, Šír (79. Šimáček), Povr, D. Jandura, T. Jandura, Jón.

Rovensko p. T. - Velké Hamry B 1:1 (0:1)

Prvních dvacet minut měli více ze hry favorizovaní hosté, ale domácí se úvodnímu tlaku ubránili. Dvě velké šance neproměnil hamerský Martin Syrovátka, u něhož je zajímavost, že pochází z Rovenska. Ve 25. minutě se zranil domácí Tvrdý a musel jej střídat Perger. Ve 36. minutě se už hosté dostali do vedení brankou Jelínka.

Po několika střídáních po půli domácí srovnali hru a měli několik příležitostí k vyrovnání. V 79. minutě Soukeník přihrál na Drozena, ten udělal povedenou kličku a stříleným centrem našel Dlouhého - 1:1. V závěru měly Hamry znovu převahu, nastřelily tyčku a spojnici břevna, ale gól nevstřelily. Jednu dobrou šanci hlavou měli i domácí, ale kromě vyloučení hamerského Jeřábka, už vyrovnaný stav zůstal.

„Remíza je takové malé vítězství pro nás. Počítali jsme s důsledným bráněním a odbojovali to dobře. V dalších kolech nás čekají znovu těžké zápasy s Lomnicí, Studencem a Pěnčínem," řekl k zápasu trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

V letní přestávce do Rovenska přišel bývalý kapitán Vojtěch Tvrdý, který se vrací po zranění a po odstěhování už nemůže na divizi tolik trénovat, v prvním soutěžním zápase se ale bohužel zranil. Po Mazánkovi a Drozenovi se počítá s větším zapojením dalších dorostenců Cíferského a Lišky, kteří nastoupili už v tomto zápase. Odešel jenom Vladislav Glod do Frýdlantu.

Branky: 79. Liška - 36. Jelínek. Rozhodčí: Marek - Švec, Kutílek, ŽK: 3:1, ČK: 0:1 (92. Jeřábek). Diváků: 100. Rovensko: Hyka - Šteffan, Kočí, Vítek, Bangha - Dlouhý (85. Cíferský), Drozen, Tvrdý (29. Perger), Mazánek (78. Liška), Soukeník - Šimek. Velké Hamry: Čapek - Javůrek, Svrček (79. Schmied), Syrovátka, Jelínek, Janda (46. Jeřábek), Hušek (46. Jodas), Zounek (85. Řezníček), Macháček, Rudolf, Linka (62. Skalický).