Přijímací řízení je plné novinek. Deváťáky do škol řadí nový algoritmus

01.02.2024 22:32:11 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Přijímací řízení je plné novinek. Deváťáky do škol řadí nový algoritmus

Mnoho změn přinese přijímací řízení pro školní rok 2024/2025, které startuje 1. února. Jednou z možností je podání elektronické přihlášky prostřednictvím digitálního přihlašovacího systému Dipsy, který bude podle informací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy spuštěn pravděpodobně od 2. do 20. února 2024. První den prozatím systém kvůli opravám nefungoval.

Nově si žáci mohou zvolit až tři obory bez talentové zkoušky. Do výsledku přijímacího řízení se nemusí započítávat známky z předchozího vzdělávání. Uchazeči budou na střední školy přirazeni podle výsledků přijímacího řízení a podle vlastních priorit uvedených na přihláškách.

„Přijímací řízení je klíčovým momentem, který může ovlivnit životní cestu mladých lidí. Školy v Libereckém kraji nabízí mnoho kvalitních a zajímavých oborů, jež podporují akademický i osobní rozvoj žáků. V tomto školním roce navíc otevíráme Technické lyceum na průmyslovce v Liberci a obory Technická zařízení budov a Průmyslová ekologie na Střední škole strojní, stavební a dopravní. Žáci se nemusí bát, že by se na školu nedostali, míst je dost. Všem uchazečům i jejich rodičům přeji mnoho štěstí, trpělivosti a pevných nervů," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přihlášky lze zaslat elektronicky prostřednictvím Dipsy (www.dipsy.cz), v podobě výpisu vytištěného ze zmiňované stránky nebo tiskopisem stanoveným ministerstvem.

Obory v přihláškách musí být vyplněny v pořadí dle priority, tzn. od nejpreferovanějšího po nejméně preferovaný. Na všech odeslaných přihláškách musí být školy seřazeny stejně, aby algoritmus mohl správně vyhodnotit výsledky přijímacích řízení.

Od 10. do 14. května se mohou uchazeči seznámit s podklady rozhodnutí na webových stránkách Dipsy a ve škole. Výsledky prvního kola budou zveřejněny 15. května. Odvolat se mohou žáci například z důvodu chybného zadání či narušení v průběhu zkoušky do tří dnů od zveřejnění seznamu přijatých a nepřijatých.

Pravidla pro konání přijímacího řízení ve druhém kole jsou obdobná, jako v kole prvním, pouze se nekoná (ale povinně se zohledňuje) jednotná přijímací zkouška. Do 20. května ředitel školy vyhlásí kritéria přijímacího řízení na webu školu či v portálu Dipsy a do 24. května uchazeči vyplní přihlášku. Výsledky druhého kola řízení budou k dispozici 21. června.

Do třetího kola lze zaslat libovolné množství přihlášek.  Jak funguje nový algoritmus přijímacího řízení, je vysvětleno ve videu https://www.youtube.com/watch?v=uHeUsdQGPm4 Více informací se nachází na stránkách https://edulk.cz/zaci-a-rodice/prijimaci-rizeni či https://www.prihlaskynastredni.cz/.  

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V jilemnickém muzeu proběhne křest knihy o Hrádku u Nechanic
VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT