Cenu města Semily 2023 získali Jaroslav Křapka a manželé Klodnerovi

16.02.2024 14:47:13 | Autor: Renata Coufalová, pjs | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Semily

Cenu města Semily 2023 získali Jaroslav Křapka a manželé Klodnerovi

Cenu města Semily za rok 2023 převzali v sobotu 10. února u příležitosti konání 15. ročníku Plesu města Semily v Kulturním centru Golf z rukou starostky města Leny Mlejnkové a místostarostů Tomáše Sábla a Davida Pražáka Jaroslav Křapka a manželé Zuzana a Martin Klodnerovi.

Jaroslav Křapka

Cena města Semily 2023 za celoživotní působení na poli kultury a za mimořádnou obětavost a příkladný vztah k přírodě a městu, ve kterém žijeme.

Jaroslav Křapka je regionální spisovatel, autor humorek, vyprávěnek a krátkých povídek psaných ve stylizovaném nářečí uložených do knížky Prauda praudoucí, jejíž náklad 1000 ks byl v r. 2002 vyprodán během jednoho měsíce, a do stejně milé knížečky Poudání vo poudání z roku 2007. Obě dýchly na čtenáře lidovou moudrostí, laskavým i dryáčnickým humorem, hlubokým humanismem, láskou a úctou k lidem a osobitou poetikou vyprávění, kdy humor střídá např. citlivý pohled do světa lidí osudem postižených, kteří však nezatrpkli a rozdávají optimismus a radost.

Všestranný amatérský umělec, zpěvák a moderátor Semilské 12, harmonikář, autor písní nejen z Podkrkonoší, které vždy potěší a pohladí, se věnoval také divadlu a příležitostně si zazpívá v semilském pěveckém sboru Jizeran. Čtenáři Semilských novin ho poznali i jako znalce Nouzova. Klienty Domova seniorů rád potěší písničkou, dobrým slovem a nehraným optimismem. Jako jeden z nemnoha lidí pečuje o pořádek nejen v okolí panelového domu, kde žije, ale ve svém volném čase se stará i o Riegrovu stezku i další veřejná místa. Byl semilským zastupitelem, stále pracuje v letopisecké komisi. Je to nesmírně obětavý a činorodý člověk, jenž s pokorou a úctou přistupuje nejen k rodnému městu, ale chová se krásně k přírodě, kterou dokonale zná, a také k lidem.

Manželé Zuzana a Martin Klodnerovi

Cena města Semily 2023 za dlouholetou organizaci a podporu kulturních a společenských akcí v Semilech a za příkladné působení na poli charity

Zuzana a Martin Klodnerovi dlouhodobě a s velkým nasazením organizují a podporují celou řadu kulturních a společenských akcí ve městě. Jsou duší a tahouny spolku Cervus Semilensis, který pravidelně pořádá oblíbené kulturně-historické akce (Staročeská pouť na Komeňáku, masopust, soutěž ve vaření kysela aj.) a připomínky významných výročí (17. listopad, obnova kaštanové aleje v ulici Nádražní v roce 2018). Osobně organizují a zaštiťují také řadu charitativních akcí a projektů ve městě, které v minulém roce sjednotili pod hlavičkou nově založené Charity Semily (pravidelná organizace Tříkrálové sbírky, potravinová banka, charitní šatník, služba pro rodiny s dětmi, organizace pomoci ukrajinským uprchlíkům, krizové intervence). Významně se také podílejí na vnějších aktivitách semilské římskokatolické farnosti (např. Noc kostelů, obnova církevních památek). V neposlední řadě je možné zmínit i jejich významný podíl na rozjezdu Domácího hospice 14 pomocníků.

„Cena města je výrazem vděku a oceněním za něco mimořádného. Letošní cenu obdrželi manželé Klodnerovi a Jaroslav Křapka. Lidé, kteří pomáhají druhým. Ze srdce jim k získání ocenění blahopřeji a děkuji za jejich práci a obětavost," uvedla starostka města Semily Lena Mlejnková.

O Ceně města

Cena města Semily je svébytným projevem díku města žijícímu občanovi, spolku nebo jiné organizaci za činnost ve prospěch města nejen v daném kalendářním roce, ale i za celoživotní úsilí. V žebříčku ocenění se nachází mezi čestným uznáním a titulem Čestný občan města. Ačkoli jde o cenu symbolickou, která není svázána s finanční odměnou, je stále cenou uznávanou a prestižní.

Předchozí udělení cen města Semily:

2023: Cenu města Semily 2022 získali Tomáš Chvátal a střelecký klub

2022: Cena města Semily za rok 2021 byla předána

2020: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019

2019: Cenu města Semily za rok 2018 obdrželi Lenka Holubičková a KČT

2018: Cenu města Semily za rok 2017 obdržel Podkrkonošský orchestr

2017: Cenu města Semily za rok 2016 obdržela Podkrkonošská společnost

2016: Cena města Semily 2015 předána na plese pro Jizerku a Josefa Zajíce

2015: Cenu města Semily za rok 2014 obdržel Jaroslav Vávra

2014: Cenu města Semily za rok 2013 obdržel Bohumil Pick

2013: Miroslava Vrbenská a Lukáš Melich převzali na plese Cenu města Semily

2012: Ondřej Šír a Zdeněk Lindner jsou novými držiteli Ceny města Semily

2011: Ceny města Semily za rok 2010 získali Georgios Karadzos a Ivo Navrátil

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Zveme vás v pátek 8. března od 18 hodin na zábavnou talkshow ve smržovském Parkhotelu, kterou moderuje Tomáš Barták. Více podrobností

Slavnostně odhalili korunku pro soutěž Miss Czech Republic 2024

Již 15. ročník soutěže Miss Czech Republic 2024 představil své finalistky. Dívky se nyní budou připravovat na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
Krajská knihovna vydala další zvukovou knihu
Opět je tu grantová výzva Milion pro Turnov

Nejčtenější články

18.02.: FOTO: Beran a Bizon pozvali do Svojku fotbalové hosty
19.02.: Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku
19.02.: Krajská záchranka má deset nových vozů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT