Příslušníci HZS skládali na stanici v Jablonci služební slib

17.09.2022 18:29:12 | Autor: Jaroslava Benešová | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Příslušníci HZS skládali na stanici v Jablonci služební slib

Celkem dvaapadesát příslušníků a příslušnic Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve čtvrtek 15. září 2022 v areálu požární stanice v Jablonci nad Nisou složilo služební slib. Následně proběhl 14. ročník Krajské soutěže v disciplínách TFA.

Slavnostní akce složení služebního slibu nových příslušníků z let 2020, 2021 a 2022 se zúčastnili i vážení hosté, jako například hejtman Libereckého kraje Martin Půta, senátor Jaroslav Zeman, Jiřina Brychcí, starostka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka - Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje a Michal Jeremenko, zástupce městského velitele Státního hasičského sboru v Jelení Hoře. Práci hasičů ocenili ve svých projevech nejen hosté, ale i krajský ředitel libereckých profesionálních hasičů Jan Hadrbolec.

Složením slibu se civilisté stávají příslušníky bezpečnostního sboru a zavazují se nasadit vlastní život. „Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život."

Slib skládali příslušníci z krajského ředitelství a ze všech územních odborů - Liberce, Jablonce, Semil i České Lípy, celkem 44 mužů a 8 žen. Slavnostní atmosféru si užili hosté, a hlavně rodiny a přátelé slibujících hasičů. Naposledy proběhlo slavnostní složení služebního slibu příslušníků v červnu 2020, od té doby byla kvůli onemocnění COVID-19 více než dvouletá pauza.

Slavnostní chvíle vystřídal adrenalin

14. ročník Krajské soutěže HZS Libereckého kraje v disciplínách TFA<br />Autor: HZS Libereckého kraje Po ukončení slavnostního aktu odstartovalo soutěžní klání - 14. ročník Krajské soutěže Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - lze volně přeložit jako nejtvrdší hasič přežije). Do ní se zapojily bezmála tři desítky hasičů - zástupci všech územních odborů HZS Libereckého kraje, profesionální hasiči z polské Jelení Hory a jeden zástupce jednotky požární ochrany Hasičského záchranného sboru Správy železnic.

Nejúspěšnější v krajské soutěži TFA v kategorii družstva byli hasiči z Jablonce nad Nisou, druhé místo obsadili soutěžící ze Semil, třetí příčku pak obsadil tým z Liberce. Vzhledem k náročnosti disciplín ale patří gratulace každému závodníkovi, který soutěž dokončil. Kategorii jednotlivců ovládl pprap. Aleš Zeman s výsledným časem 5:05.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023
Sousoší a kašna u muzea ve Skálově ulici v Turnově prochází obnovou

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT