Příslušníci HZS skládali na stanici v Jablonci služební slib

17.09.2022 18:29:12 | Autor: Jaroslava Benešová | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Příslušníci HZS skládali na stanici v Jablonci služební slib

Celkem dvaapadesát příslušníků a příslušnic Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ve čtvrtek 15. září 2022 v areálu požární stanice v Jablonci nad Nisou složilo služební slib. Následně proběhl 14. ročník Krajské soutěže v disciplínách TFA.

Slavnostní akce složení služebního slibu nových příslušníků z let 2020, 2021 a 2022 se zúčastnili i vážení hosté, jako například hejtman Libereckého kraje Martin Půta, senátor Jaroslav Zeman, Jiřina Brychcí, starostka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka - Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje a Michal Jeremenko, zástupce městského velitele Státního hasičského sboru v Jelení Hoře. Práci hasičů ocenili ve svých projevech nejen hosté, ale i krajský ředitel libereckých profesionálních hasičů Jan Hadrbolec.

Složením slibu se civilisté stávají příslušníky bezpečnostního sboru a zavazují se nasadit vlastní život. „Slibuji na svou čest a svědomí, že při výkonu služby budu nestranný a budu důsledně dodržovat právní a služební předpisy, plnit rozkazy svých nadřízených a nikdy nezneužiji svého služebního postavení. Budu se vždy a všude chovat tak, abych svým jednáním neohrozil dobrou pověst bezpečnostního sboru. Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život."

Slib skládali příslušníci z krajského ředitelství a ze všech územních odborů - Liberce, Jablonce, Semil i České Lípy, celkem 44 mužů a 8 žen. Slavnostní atmosféru si užili hosté, a hlavně rodiny a přátelé slibujících hasičů. Naposledy proběhlo slavnostní složení služebního slibu příslušníků v červnu 2020, od té doby byla kvůli onemocnění COVID-19 více než dvouletá pauza.

Slavnostní chvíle vystřídal adrenalin

14. ročník Krajské soutěže HZS Libereckého kraje v disciplínách TFA<br />Autor: HZS Libereckého kraje Po ukončení slavnostního aktu odstartovalo soutěžní klání - 14. ročník Krajské soutěže Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive - lze volně přeložit jako nejtvrdší hasič přežije). Do ní se zapojily bezmála tři desítky hasičů - zástupci všech územních odborů HZS Libereckého kraje, profesionální hasiči z polské Jelení Hory a jeden zástupce jednotky požární ochrany Hasičského záchranného sboru Správy železnic.

Nejúspěšnější v krajské soutěži TFA v kategorii družstva byli hasiči z Jablonce nad Nisou, druhé místo obsadili soutěžící ze Semil, třetí příčku pak obsadil tým z Liberce. Vzhledem k náročnosti disciplín ale patří gratulace každému závodníkovi, který soutěž dokončil. Kategorii jednotlivců ovládl pprap. Aleš Zeman s výsledným časem 5:05.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlava v pohodě na semináři v Turnově

Duševní zdraví dospívajících je hlavním tématem nového projektu Vzdělávacího centra Turnov, o. p. s., který nese název Hlava v pohodě. Seminář Duševní obtíže a duševní nemoci dospívajících se koná ve středu 12. října 2022 od 15 do 18 hodin v budově OA, HŠ a SOŠ Turnov ve Zborovské ulici. Zaměřen je na pedagogické pracovníky, kteří pracují s žáky ve věku 11-16 let, vítáni jsou ovšem také rodiče a vůbec všichni, kdo se o problematiku zajímají. Přihlášky a případné dotazy zasílejte do 6. října na adresu tomanova@vctu.cz.

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
Hokejová 3. třída HC Turnov přivezla z Vrchlabí zlaté medaile
Mladí hokejisté rozjíždí své soutěže
V semilském muzeu otevřou zároveň dvě výstavy

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
26.09.: Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
27.09.: V Semilech je o složení radnice jasno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT