Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

08.08.2018 10:00:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro Fokus Turnov postaví nové zázemí

Stávající objekt Fokusu Turnov, který stojí v ulici Skálova za domovem mládeže, vedle Základní školy Skálova, nebude rekonstruován, ale bude postaven objekt úplně nový. Projekt města totiž počítá s přestavbou blízkého domova mládeže na nový městský úřad (ta už probíhá), a s ním je spojené vybudování přilehlého parkoviště.

Budova bude sloužit v dopoledních a částečně odpoledních hodinách spolku Fokus Turnov, z.s. a jeho ambulantním sociálním službám - Centrum denních služeb a Sociálně terapeutická dílna. Dále pak terénní sociální službě Podpora samostatného bydlení, která bude mít v přízemí kancelář. Fokus poskytuje služby vedle mentálně postiženým, též i osobám s chronickým duševním onemocněním.

V pozdních odpoledních hodinách budou prostory využívané k setkávání místních komunit, především osobám s tělesným a smyslovým postižením, etnickým menšinám, dětem a seniorům. Přilehlá zahrada bude sloužit všem návštěvníkům centra.

„Návrh urbanistického umístění objektu vychází z výškových poměrů pozemku, kompozičního umístění a návaznosti na okolí. Budova je umístěna v jihovýchodním rohu pozemku, vchod je tak situován v přímé návaznosti na hlavní přístupovou cestu a je na kompoziční ose z hlavní ulice. Půdorysně tvar „T" pak podporuje přirozenou svažitost terénu v největší možné míře a umožňuje co největší využití zahrady jako jednoho prostoru. Na okolní výškovou zástavbu reaguje především systémem prolnutí dvou hmot, a z čelního pohledu pak vystupujícím 2.np v druhém plánu kompozice. Objekt navazuje hlavním vstupem, z jižní strany, na přilehlé (budoucí) parkoviště. Zde jsou doplněna parkovací místa pro potřeby centra," vysvětlil starosta města Turnov Tomáš Hocke.

Na vstupní prostor bude navázána plocha pro možnost rozšíření komunitní místnosti směrem do exteriéru. Parking pro zaměstnance je umístěn z východní strany budovy, stejně tak vjezd od dílny. Další parkovací místa pak pokračují dále po východní hraně pozemku 613. Severozápadní část objektu je přizpůsobena jako pobytová a relaxační plocha pro klienty centra, s přímým výstupem na dřevěnou terasu (krytou membránovým zastřešením).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Budova bývalého sirotčince v Turnově je prázdná a začne rekonstrukce
Fokus Turnov má nový automobil
Turnovská městská policie zavítala do Fokusu

Ke stažení

Architektonická studie Fokus Turnov

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT