Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník

05.04.2020 14:01:42 | Autor: rk, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Liberecký kraj

Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník

Aktualizováno - policisté hledají svědky! V Libereckém kraji havarovali v sobotu večer ve stejnou dobu dva motorkáři. Krátce po půl osmé večer havaroval v obci Jirkov u Železného Brodu řidič na čtyřkolce, který byl následně předán leteckým záchranářům a transportovali ho se středně těžkým zraněním do Krajské nemocnice Liberec.

„Na silnici mezi Jirkovem a Střevelnou 32letý řidič pravděpodobně nezvládl řízení při projíždění pravotočivé zatáčky a havaroval. Při této havárii utrpěl těžké zranění, se kterým byl z místa letecky transportován do liberecké nemocnice. Předběžná výše způsobené škody činí částku 20 tisíc korun. Celou události nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří také žádají o informace případné svědky," sdělila za Policii ČR mluvčí Dagmar Sochorová.

 

Při havárii řidič, kterému první pomoc přivolal kolemjdoucí, utrpěl těžké zranění a z místa události ho do liberecké nemocnice musela transportovat posádka s vrtulníkem Letecké záchranné služby Libereckého kraje. Ke zjištění alkoholu v krvi zraněného řidiče byl s ohledem na jeho zdravotní stav vyžádán odběr krve v nemocnici.

Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří uvedenou dopravní nehodu šetří, žádají případné svědky celé události, aby se přihlásili na tel. 974 474 254 nebo na bezplatné lince 158. Občané mohou policisty kontaktovat také písemně prostřednictvím e-mailu jn.di.podatelna@pcr.cz. Policisté přijmou především veškeré informace vedoucí ke zjištění všech okolností, za kterých k uvedené havárii došlo.

K další nehodě došlo v Dětřichově

Druhá dopravní nehoda se pak stala v katastru obce Dětřichov na Liberecku. Řidič se čtyřkolkou značky Suzuki jel po silnici třetí třídy ve směru od Jeřmanic, kde při projíždění ostré levotočivé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel vpravo mimo komunikaci a střetl se směrovým sloupkem. Následně se se čtyřkolkou přetočil přes řídítka a skončil v klesání mimo silnici.

„Tento 61letý řidič při havárii utrpěl předběžně lehké zranění, se kterým byl z místa nehody převezen vozem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje do nemocnice v Liberci. Ke zjištění alkoholu u zraněného řidiče byl vyžádán odběr krve v nemocnici. Předběžná výše způsobené škody činí částku 63 tisíc korun. Veškeré okolnosti této dopravní nehody nyní šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Liberci," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skútry řádily v první zóně Krkonošského národního parku
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Zraněného řidiče u Turnova transportoval do nemocnice vrtulník
Opilý řidič vyjel u Koberov mimo silnici a převrátil se na střechu
Ke srážce aut došlo v Hrabačově, jedna osoba nepřežila, sedm zraněno

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT