Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

10.04.2019 19:47:49 | Autor: Tereza Valchová | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

Již tři týdny zdobí prostor kolem liberecké galerie sochy, které jsou mimo jiné i originální pozvánkou na výstavu uvnitř. Výstava 14 předních českých sochařek s příznačným názvem Krása a půvab vyvolává pozitivní reakce u veřejnosti i odborného publika.

A také vzbuzuje spoustu otázek. Co autorky spojuje, nebo naopak rozděluje? A proč si vybraly tak obtížnou disciplínu, jakou je klasické sochařství? Je jejich tvorba koníčkem, nebo živobytím? Odpovědi na ně a také mnohé další se dozvíte od kurátorky Markéty Kroupové na komentované prohlídce, která se v galerii uskuteční 11. dubna v 10:30 a v 17:00. Vstupné je 20 Kč.

Kateřina Komm - Karla a Marie, v pozadí sousoší Ruta<br />Autor: Jiří Jiroutek „Přes počáteční obavy jak bude výstava sochařek - žen vnímána především odbornou veřejností, jsme potěšeni, že běžným návštěvníkům se výstava líbí. Navíc si kolemjdoucí s oblibou fotí sochy, které stojí kolem galerie. Nevšedním zážitkem pro ně bylo, když Kateřina Komm dokončovala svoji monumentální betonovou plastiku přímo na místě vedle galerie," řekla Markéta Kroupová.

V Oblastní galerii Liberec je k vidění kolem 60 děl od předních českých sochařek. Výstava dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Vystavují tu autorky, které by se pravděpodobně na jiné výstavě nepotkaly, protože jejich přístup k tvorbě je velmi rozdílný. „Při výběru děl jsme se řídili hlavně kvalitou. Nechtěli jsme prezentovat jen jeden výtvarný názor, ale ukázat, jak je české sochařství rozmanité," vysvětlila kurátorka Markéta Kroupová. Název výstavy Krása a půvab podle ní navíc nevtíravě upozorňuje, že vystavující jsou samé ženy, ale vystavené sochy nejsou jen krásné a půvabné.

Vystavující sochařky: Bronislava Bakule Malá - Anna Hulačová - Monika Immrová - Miriam Kaminská - Kateřina Komm - Markéta Korečková - Eva Matušek-Vláčilíková - Lenka Melkusová - Markéta Melkusová - Petra Pešková - Magdaléna Roztočilová - Paulina Skavova - Sáva Spirova - Dagmar Šubrtová.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Galerie je otevřená denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtky do 19 hodin. Galerie nabízí každý čtvrtek vstup zdarma.

Socha Čerta před libereckou galerií zmizela

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Omezení provozu hradu Valdštejn v úterý 9. srpna

Z důvodu plánované odstávky elektřiny bude hrad Valdštejn v úterý 9. srpna 2022 fungovat v omezeném režimu. „Upozorňujeme návštěvníky hradu Valdštejn, že po dobu odstávky 9. srpna 2022 nebudou v areálu hradu fungovat toalety a platba na pokladně bude možná pouze v hotovosti. V omezeném režimu bude fungovat i občerstvení u hradu, kde rovněž nebudou fungovat toalety a k dispozici bude pouze venkovní stánek s grilem. Děkujeme za pochopení," uvedl za Turnovské památky a cestovní ruch Radim Štícha.

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Netradiční houslový koncert a nová výstava v turnovské synagoze
Při startu přeboru vyhrály Sedmihorky a Lomnice, bodovalo i Rovensko
Autorkou díla měsíce srpna v Oblastní galerii je Veronika Holcová
Obrazem: Křehká krása 2022
Jilemnický pouťový víkend přinese i koncerty, letní kino a turnaj

Nejčtenější články

07.08.: Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
07.08.: Turnov při startu divize těsně prohrál s Trutnovem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT