Procházka historií Turnova se seniorům líbila

26.11.2022 07:15:52 | Autor: mj, TvA | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Procházka historií Turnova se seniorům líbila

Odbor sociálních věcí na začátku listopadu uspořádal přednášku skvělé fotografky a cestovatelky Pavly Bičíkové. Poutavé vyprávění s promítáním fotografií bylo určeno turnovským seniorům. Společně se vydali za krásami a historií města Turnov.

Pavla Bičíková realizovala přednášku o turnovské historii a známých i méně známých zákoutích města pro širokou veřejnost již v září 2022. Turnov známý neznámý jako součást Cestovatelského klubu byl jednou z vydařených akcí oslav výročí Turnova. Na začátku listopadu se poutavá prezentace dočkala reprízy určené speciálně seniorům a osobám se zdravotním postižením. Akci v Domě přírody Českého ráje v Dolánkách uspořádal odbor sociálních věcí.

Jak zaznělo v poděkování paní Zajíčkové ze Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR, z. s., ZO Turnov, pro členy svazu a ostatní účastníky to byla významná akce. „Paní Bičíková nám vyprávěla a promítala Turnov známý neznámý. Za naše členy patří veliké díky za zprostředkování krásných procházek Turnovem a jeho historií. Děkujeme sociálnímu odboru a paní Bičíkové za krásně prožitý den," shrnula Zajíčková.

Odbor sociálních věcí v podobných aktivitách dál pokračuje a už nyní srdečně zve všechny seniory na oblíbený Adventní koncert v Městském divadle Turnov, který se koná v úterý 13. prosince od 18 hodin. Nejen s vánočním repertoárem vystoupí smíšený pěvecký sbor Musica Fortuna.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT