Procházka: Záchrana je na prvním místě, ale chceme hrát taky útočně

08.11.2010 10:17:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Procházka: Záchrana je na prvním místě, ale chceme hrát taky útočně

Diviznímu nováčkovi ze Semil se podzim příliš nevydařil, ve dvou posledních zápasech už ale zase tým bodoval. Bezprostředně po výhře fotbalistů Semil 1:0 nad Ústím nad Orlicí jsme se zeptali na pár otázek domácího trenéra Miroslava Procházky.

Jak byste hodnotil dnešní zápas?

Na zápas jsme se připravovali po úspěchu v Náchodě, kde jsme získali bod, tady jsme chtěli vyhrát. V několika zápasech předtím jsme přitom prohráli jen o gól. Podstata výhry je v ohromné bojovnosti a vůli po vítězství. Poločas byl 0:0, ale pak jsme vystřídali útočníky, což se ukázalo jako dobrý tah.

Co přesně rozhodlo o těsné výhře?

Zápas rozhodl Peškar vynikajícím balonem na Bretta, který míč uklidil do branky.

Co říkáte k podzimní bilanci mužstva?

Máme 11 získaných bodů, není to moc, ale zaplaťpánbů za to, že už to je dvouciferné. Jedeme teď do Bydžova, chceme tam udělat tři body. Hráči se postupně adaptují v soutěži i na svých postech. Přišel Brezinský a Peškar, jsou to zkušení hráči, ale nehráli vždy úplně podle představ.

Změníte něco během zimní přípravy?

Ještě uvidíme co provedeme během zimní přípravy, budeme se snažit kádr oživit, někdo přijde  i odejde.

A jak bude konkrétně probíhat příprava na jaro?

Budeme hrát zimní turnaj i přípravné zápasy. Chtěl bych mít k dispozici 28 až 30 lidí. Z toho do přípravy zapojíme i čtyři nadějné dorostence. Na jaro musíme připravit kádr, aby se adaptoval. Záchrana je na prvním místě, ale chceme také předvádět útočný fotbal a dávat góly.

Zdá se, že hodně gólů zatím spíše dostáváte.

Samozřejmě, naše skóre je krásné, hodně gólů dáme, ale také hodně dostaneme. Takže je důležité se zlepšit vzadu. Posunutím Peškara blíž dozadu k Brezinskému se to potvrdilo. Za dva zápasy jsme teď obdrželi jen jeden gól. Další důležitý prvek defenzívy – brankář Bočok zatím nevíme zda bude moci na hostování z Jablonce zůstat. Teprve teď se dostával do formy, ve které ho znám.

Sestříhaný videorozhovor spolu s momentkami ze zápasu Semily - Ústí na Orlicí najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT