Program Libštátského pozdního léta 2021

04.09.2021 11:42:05 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Libštát,Košťálov,Semily,Pojizeří

Program Libštátského pozdního léta 2021

Již 19. ročník festivalu Libštátské pozdní léto opět přináší koncerty, výstavy, divadelní představení a další akce. Zahájila jej již 21. srpna výstava o skautingu v Libštátě, dále následoval koncert na ranči U Jezevčíka, a pokračuje se akcemi Spálovské babí léto, přehlídka dechovek v Košťálově a koncert spirituálů v evengelickém kostele v Libštátě. Prohlédněte si celý program 1. části!

Libštátské pozdní léto 2021:

V Libštátě připravují výstavu o skautingu

JUNÁK - SKAUTI A SKAUTKY V LIBŠTÁTĚ
21. srpna (so) od 14 hod., do 29. srpna (ne) otevřena denně vždy od 14-18 hod., Kulturní dům v Libštátě. Vystavovat se budou převážně fotografie a písemné dokumenty ze sbírky pana Jiřího Beldy. Na vernisáži v sobotu 21. 8. se můžete těšit na hudbu a zpěv při kytarách i na bramboráky Dušana Bodnára. V sobotu 21. 8. a v neděli 22. 8. restaurace otevřena od 14 hod. Organizuje Lubomír Fejfar.
Vstupné dobrovolné. Pozvánka

 

HOP TROP A MEDÚZY V LIBŠTÁTĚ
U Jezevčíka v Libštátě zahrají Hop trop a Medúzy28. srpna (so) od 16 h, ranč U Jezevčíka Libštát, vedle nádraží ČD Libštát. Další legenda českého folku se skupinou Hop Trop v Libštátě! Od 18 do 23 hodin hraje v Libštátě oblíbená pražská dámská kapela Medúzy. Budou i tradiční bramboráky Dušana Bodnára a další občerstvení.
Vstupné 150 Kč, děti zdarma. Samostatná pozvánka

Spálovské babí léto 2021 je věnováno vzpomínce na Vladimíra Veselého

SPÁLOVSKÉ BABÍ LÉTO
4. září (so) od 14 hodin, evangelická kaple na Spálově. Jednodenní výstava profesionálních výtvarníků, kteří jsou dlouhou dobu věrni „Spálovskému babímu létu", se vzpomínkou na jejího zesnulého zakladatele Vladimíra Veselého. V kulturním programu vystoupí Pěvecký spolek Jizeran Semily, který letos s ročním zpožděním oslaví 160. výročí svého trvání (sbormistr Jiří Kurfiřt).
Vstupné dobrovolné. Samostatná pozvánka

19. OBLASTNÍ PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB V KOŠŤÁLOVĚ
4. září (so) od 13 hodin, areál Pod Kozlovem v Košťálově. Mažoretky SVČ Lomnice n. P., Orientální tanečnice Košťálov, DH Broďanka Železný Brod, DH Javorka Lázně Bělohrad, DH Táboranka Košťálov a Jiří Škvára. Na závěr Monsterkoncert a posezení s harmonikářem Mgr. Petrem Ochmanem. Vstupné v předprodeji 120 Kč (tel. 604325822), na místě 150 Kč

Libštátské pozdní léto pokračuje koncertem Oh Happy Day OH HAPPY DAY - JANA STEHR (SOPRÁN) A SBOR BOŘIVOJ LOMNICE N. POP. ZPÍVAJÍ SPIRITUÁLY
5. září (ne) od 16 hod., evangelický kostel v Libštátě. Výborní hosté s profesionální sólistkou přednesou spirituály, které budou další týden nahrávat s Jaroslavem Krčkem. Sbormistryně: Petra Lukavcová. Klavírní doprovod: Alfred Stehr. Vstupné 90 Kč, děti zdarma. Samostatná pozvánka

SVATOPLUK
27. září (po) od 18 hodin, evangelický kostel v Libštátě. Skupina Svatopluk zpívá písně nedávno zesnulého evangelického faráře Sváti Karáska, jemuž komunisté v 70. letech minulého století odňali státní souhlas k činnosti faráře. Proto jsou jeho mnohé skladby vlastně zpívaná kázání. Měl neobyčejný dar předávat křesťanskou víru srozumitelně a aktuálně mladým i starým, křesťanům i ateistům. V tom byl naprosto jedinečný. S úctou se před ním sklání nejen intelektuálové, ale také lidé z okraje společnosti. Za pěkného počasí se koncert uskuteční před evangelickým kostelem. Vstupné 100 Kč

Změna programu vyhrazena. Podívejte se prosím vždy před návštěvou pořadu na stránky Městyse Libštát. Na všechna představení i koncerty mají děti do 15 let vstup zdarma. Pořádá Městys Libštát ve spolupráci se Sborem Českobratrské církve evangelické v Libštátě. Kontakty: 736687712, vavra.jaroslav@seznam.cz.

Související články a podrobné pozvánky:

Spálovské babí léto 2021 je věnováno vzpomínce na Vladimíra Veselého

Libštátské pozdní léto pokračuje koncertem Oh Happy Day

U Jezevčíka v Libštátě zahrají Hop trop a Medúzy

V Libštátě připravují výstavu o skautingu

Program Libštátského pozdního léta 2020

FOTO: Historii zemědělství v Libštátě připomíná výstava

Obrazem: V Libštátě hráli Sen noci svatojánské

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Hořela průmyslová hala v Jilemnici
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Titul pro výjimečnou osobnost v oblasti rodinné politiky míří do Turnova

Nejčtenější články

26.05.: Hořela průmyslová hala v Jilemnici
26.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT