Projděte Liberec Od Chopina k bigbítu

16.05.2023 23:16:40 | Autor: Martina Sanetrníková | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Projděte Liberec Od Chopina k bigbítu

Ve středu 17. května od 17 do 20 hodin se koná další oblíbená Literatour, tedy tradiční literární procházka, při níž na vás na nečekaných místech Liberce čeká série několika literárních čtení, volně svázaných jedním společným tématem - letos o muzice a muzikantech.

„Dnes už tradiční neotřelá forma procházky, jejímž tématem je literatura, jistě přiláká všechny milovníky skvělé interpretace na nečekaných místech. Nechte se zlákat," zve k literární vycházce Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Letošní 11. Literatour potěší milovníky hudby, muzikantů a hudebního zákulisí. Má název Od Chopina k bigbítu a dotkne se zajímavých - veselých i choulostivých - témat z hudební oblasti. Tak se například seznámíme se hrou na kontrabas, dozvíme se podrobnosti o možné emigraci Karla Gotta v roce 1971 a nasajeme atmosféru rockového koncertu v Berlíně, tak jak to popisuje Jaroslav Rudiš ve své knize Nebe pod Berlínem (v podání hostujícího herce DFXŠ Jana Jedlinského). Literární úryvky přednesou herci libereckých divadel a další hosté.

Procházkou projdeme známá i neznámá místa letos v blízkém okolí knihovny. Začneme v 17 hod. v Bunkru na Tržním náměstí, přes nejmenší liberecké divadlo HáeSko v Pastýřské ulici vystoupáme po strmých schůdcích podél knihovny do památníku protifašistického odboje v Rumjancevově ulici. Další zastávkou bude Appeltův dům, hned po něm Základní umělecká škola a poslední útočiště ke čtení Markéty Tallerové poskytne útulný prostor Sdružení TULIPÁN ve Frýdlantské ulici. Výčet účinkujících je letos pestrý: Jakub Kabeš, Jana Hejret-Vojtková, Lukáš Fogl, Veronika Korytářová, Jan Jedlinský a Markéta Tallerová.

Čtení začínají vždy po půlhodině, obsahově na sebe nenavazují, kdekoliv se můžete přidat nebo odpojit. Vlastní svačina a polštářek výhodou. Akce je zdarma, těšíme se na Vás! Podrobnosti k programu a k průběhu Literatour naleznete na webu knihovny na adrese www.kvkli.cz/akce.

„Literatour je tradiční akcí knihovny, která představuje nejen literární ukázky prezentované ústy libereckých herců a dalších známých osobností, ale též fakta o autorech a zvoleném tématu. Zároveň vše propojuje s návštěvou zajímavých míst Liberce, kam by se účastníci běžně nedostali. Ve své kategorii se proto jedná o unikátní akci, která se těší velkému zájmu našich čtenářů a příznivců a my se velmi těšíme, že letošní ročník bude minimálně stejně tak úspěšný a navštívený, jako ty předchozí," dodává ředitelka knihovny, PhDr. Dana Petrýdesová.

Akce je podpořena z dotačního programu Ministerstva kultury ČR Knihovna 21. století.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT