Projekt americké televize představuje hrady a zámky Libereckého kraje

08.07.2024 20:58:07 | Autor: Dominika Čvančarová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Projekt americké televize představuje hrady a zámky Libereckého kraje

Pořad o Libereckém kraji představuje nejnovější přírůstek do série programů americké televizní stanice Czech-American TV. Epizoda se zaměřuje se na hrady, zámky a další zajímavé destinace v tomto regionu. S Libereckým krajem spolupracuje tato televize již deset let.

„V našich pořadech mohou diváci vidět mnoho krásných památek, tajuplných hradů, zámků, unikátní přírodu a další zajímavá místa. A také světoznámou tradici výroby skla a skleněných výrobků v oblasti Křišťálového údolí," uvedl John Honner, ředitel televize a americký producent českého původu.

Czech-American TV je americká nekomerční televizní společnost, která nedávno oslavila dvacáté první výročí od svého založení. Důležitou základnu pro fungování této organizace tvoří profesionálové společně se studenty z mnoha českých a amerických středních škol  a univerzit. Jejich výstupy propagují Českou republiku jako zajímavou turistickou destinaci. Navíc ukazují bohatství její kultury a historie. Všechny vysílané pořady a její webové stránky jsou pouze v angličtině.

„Snažíme se prezentovat Liberecký kraj a jeho krásy i mimo naší zem. Pochopitelně, Spojené státy jsou dalekou destinací a počet turistů odtud není nijak vysoký. Přesto je důležité udržovat povědomí o krásách a zajímavostech našeho kraje," doplnila Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Streamované programy na webu televize jsou od roku 2003 tak unikátní a jedinečné, že si brzy našly desítky tisíc diváků nejen v USA, ale dokonce i po celém světě. V dnešní době televize vysílá pro více než šest milionů domácností na několika amerických kabelových televizích.

Pořad je k vidění na webových stránkách Czech-American TV v sekci Broadcast. Záznam aktuálního vysílání o Libereckém kraji lze sledovat dalších šest měsíců a nechybí zde ani archiv odvysílaných televizních pořadů a informace o dalších projektech.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Školy z Libereckého kraje se zapojí do spolupráce s Czech-American TV
Americká televize propaguje náš kraj. Ukazuje Ještěd i Křišťálové údolí
Americká televize představuje Liberecký kraj za oceánem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
12.07.: Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT