Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017

12.01.2017 21:14:14 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Projekt Greenway Jizera pokračuje i v roce 2017

V průběhu roku 2016 organizovalo Sdružení Český ráj (SČR) několik setkání v rámci projektu Greenway Jizera s cílem aktivizovat partnery a získat aktuální informace o rozvoji jednotlivých úseků i rozvoji turistické nabídky v koridoru řeky Jizery. Další akce se opět připravují i v roce 2017.

První významnou akcí byla pracovní cyklojízda partnerů Greenway Jizera na území Libereckého kraje, která se konala ve dnech 6. a 7. září 2016. Akce se kromě Sdružení Český ráj zúčastnili zástupci jednotlivých měst a obcí (Paseky n. J., Kořenov, Semily, Železný Brod, Líšný, Malá Skála, Turnov, Přepeře, Příšovice, Svijany), Libereckého kraje a SMO Krkonoše. V průběhu cyklojízdy byl přímo na místě diskutován současný stav investičních příprav a optimální trasování produktu Greenway Jizera ve stávajících mantinelech daných platnou sítí cyklotras a cyklostezek. Cyklojízda byla zakončena setkáním partnerů ve Svijanech.

Fórum Greenway Jizera<br />Autor: Archiv Sdružení Český ráj Ve středu 14. prosince 2016 se v Pivovaru Svijany konalo fórum cestovního ruchu k projektu Greenway Jizera. Setkání, které svolalo Sdružení Český ráj jako hlavní koordinátor projektu, se konalo za účasti hlavních partnerů a garantů jednotlivých úseků a provozovatelů turistických atraktivit a služeb cestovního ruchu. Cílem společného jednání bylo představit připravované marketingové aktivity pro celý koridor Greenway Jizera a aktuální projektovou a investiční připravenost na jednotlivých úsecích a navázat spolupráci se subjekty, které vytvářejí nebo připravují turistickou nabídku v okolí řeky Jizery (ubytovací a stravovací služby, služby pro cyklisty, vodáky, turistické cíle atd.).

„Sdružení Český ráj připravuje na rok 2017 vydání produktového katalogu a letáku Greenway Jizera. Katalog by měl přehledně po jednotlivých úsecích představit trasu a kompletní turistickou nabídku atraktivit a služeb. Partneři, provozovatelé služeb a další podnikatelé budou mít možnost prezentace své nabídky v této tiskovině. SČR je s touto nabídkou osloví v průběhu zimních měsíců, případně se mohou zájemci sami přihlásit v kanceláři SČR," uvedl ředitel Sdružení Český ráj Aleš Hozdecký.

Základní informace ke Greenway Jizera přinese podle ředitele leták s přehlednou mapkou. Obě tiskoviny budou realizovány v první polovině roku 2017. Sdružení Český ráj v neposlední řadě připravuje rozsáhlejší aktualizaci a částečnou přestavbu webu greenway-jizera.cz.

„Rok 2017 je pro projekt Greenway Jizera významným milníkem. V letošním roce totiž uplyne již 10 let od podpisu společného memoranda a dohody o partnerství na projektu Greenway Jizera, kterou na společném setkání ve Svijanech podepsali zástupci Libereckého a Středočeského kraje, Sdružení Český ráj, Svazku měst a obcí Krkonoše a Zlatého pruhu Polabí a zástupci jednotlivých měst na trase: Semily, Železný Brod, Turnov, Mnichovo Hradiště a Mladá Boleslav. V této souvislosti by SČR s partnery rádo uskutečnilo podobné setkání za účasti obou krajů s cílem posunout rozvoj spolupráce v koridoru Greenway Jizera na další úroveň, a to zejména v oblasti financovaní a managementu celého produktu," doplnil Aleš Hozdecký.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Cyklojízda Greenway Jizera 2016 povede za archeologií a pivem
Cyklostezku Greenway Jizera možná rozšíří úsek z Turnova do Svijan
Cyklisty na Greenway Jizera sčítali na jednom z mostů
Na Malé Skále otevřou další úsek stezky Greenway Jizera

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o nepřetržité výluce na železniční trati č. 036 Liberec - Harrachov - Szklarska Poręba Górna, která bude probíhat v úseku Smržovka - Tanvald ve dnech 8. srpna 2022 od 0:00 až do 14. srpna 2022 do 23:59. Podrobný článek

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výzva Tvoříme Turnov je v roce 2022 rozdělena do dvou kategorií
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Přehled fotbalových výsledků prvního podzimního kola
Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

05.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 5. až 7. srpna
05.08.: Přepeře chtějí s novým trenérem navázat na velmi úspěšnou sezonu
06.08.: Do divize se vrací fotbalisté Turnova. Jaké jsou změny v kádru?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT