Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

13.07.2019 18:33:00 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

MAP Železnobrodsko II, tedy Místní akční plán, plynule navázal na MAP Železnobrodsko I. Implementace tohoto Místního akčního plánu v území ORP Železný Brod započala v lednu 2019.

Hlavním pracovním orgánem projektu je Řídící výbor, který se na jednáních setkává rovněž od ledna 2019. Poslední takové jednání proběhlo na konci června a byly na něm projednány a schváleny dokumenty jako Průběžná sebehodnotící zpráva, Plán evaluačních aktivit a Vyhodnocení ročního akčního plánu.

Dále od začátku roku probíhala setkávání takzvaných pracovních skupin, které se spolupodílí na vytváření dokumentů a napomáhají ke kvalitní výměně potřebných informací mezi účastníky projektu.

V projektu působí celkem čtyři pracovní skupiny, a to skupina pro financování, skupina pro rozvoj čtenářské gramotnosti, skupina pro rozvoj matematické gramotnosti a skupina pro rovné příležitosti.

V rámci skupiny pro rozvoj čtenářské gramotnosti probíhají například recitační soutěže a velice oblíbenou aktivitou je také čtení babiček ve školkách. Tři babičky ve třech mateřských školách docházejí pravidelně jednou týdně předčítat dětem pohádky před odpoledním odpočinkem. Někdy babičky místo čtení z knihy vyprávějí příběhy.

Děti mají tuto aktivitu velmi rády. Zajímavostí je, že nejstarší z babiček je krásných 86 let. V rámci skupiny pro rozvoj matematické gramotnosti proběhly matematické soutěže, otevřely se matematické kroužky a na začátek nového školního roku se chystá projektový den pro 9. ročník základních škol se zaměřením na dobu před sametovou revolucí a po ní.

Pracovní skupina pro rovné příležitosti se od začátku roku věnovala několika vzdělávacím aktivitám v rámci kroužků, které jsou zdarma a hrazené z projektu MAP Železnobrodsko II. Byl otevřen badatelský kroužek i kroužek keramiky. Od září 2019 se připravuje rozšíření o kroužek 3D tisku.

Pod záštitou Realizačního týmu projektu proběhlo několik seminářů a školení pro pedagogické pracovníky i veřejnost. Proběhl například seminář na téma Hyperaktivní, impulzivní a agresivní dítě, dále na téma Infekční a parazitární onemocnění u dětí předškolního věku nebo workshop na téma Výchova k respektu učitele waldorfskými technikami.

Realizační tým také zajistil několik dalších akcí jako například Den polytechniky, Informativní setkání s veřejností, místními podniky a zastupiteli o kvalitě vzdělávání, dny otevřených dveří na základních a mateřských školách v ORP Železný Brod i workshopy pro žáky, děti i jejich rodiče na různá témata.

Členové realizačního týmu se také podíleli na organizaci Dětského dne v Železném Brodě dne 1. 6. 2019. Do celého projektu MAP Železnobrodsko II je zapojeno šest základních škol, sedm mateřských škol, jedna základní umělecká škola a jedno středisko volného času.

„Ředitelé, zástupci ředitelů, lektoři, učitelé, rodiče i veřejnost se aktivně zapojují do projektu a tato vzniklá partnerství ideálně napomáhají zkvalitnit vzdělávání i rozvinout další služby na podporu vzdělávání dětí i mládeže. Věříme, že tato spolupráce bude nadále pokračovat i po prázdninách, a velice se těšíme na další setkávání," dodala hlavní manažerka projektu Květa Lakatošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT