Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

13.07.2019 18:33:00 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod

Projekt MAP II se na Železnobrodsku rozjel na plné obrátky

MAP Železnobrodsko II, tedy Místní akční plán, plynule navázal na MAP Železnobrodsko I. Implementace tohoto Místního akčního plánu v území ORP Železný Brod započala v lednu 2019.

Hlavním pracovním orgánem projektu je Řídící výbor, který se na jednáních setkává rovněž od ledna 2019. Poslední takové jednání proběhlo na konci června a byly na něm projednány a schváleny dokumenty jako Průběžná sebehodnotící zpráva, Plán evaluačních aktivit a Vyhodnocení ročního akčního plánu.

Dále od začátku roku probíhala setkávání takzvaných pracovních skupin, které se spolupodílí na vytváření dokumentů a napomáhají ke kvalitní výměně potřebných informací mezi účastníky projektu.

V projektu působí celkem čtyři pracovní skupiny, a to skupina pro financování, skupina pro rozvoj čtenářské gramotnosti, skupina pro rozvoj matematické gramotnosti a skupina pro rovné příležitosti.

V rámci skupiny pro rozvoj čtenářské gramotnosti probíhají například recitační soutěže a velice oblíbenou aktivitou je také čtení babiček ve školkách. Tři babičky ve třech mateřských školách docházejí pravidelně jednou týdně předčítat dětem pohádky před odpoledním odpočinkem. Někdy babičky místo čtení z knihy vyprávějí příběhy.

Děti mají tuto aktivitu velmi rády. Zajímavostí je, že nejstarší z babiček je krásných 86 let. V rámci skupiny pro rozvoj matematické gramotnosti proběhly matematické soutěže, otevřely se matematické kroužky a na začátek nového školního roku se chystá projektový den pro 9. ročník základních škol se zaměřením na dobu před sametovou revolucí a po ní.

Pracovní skupina pro rovné příležitosti se od začátku roku věnovala několika vzdělávacím aktivitám v rámci kroužků, které jsou zdarma a hrazené z projektu MAP Železnobrodsko II. Byl otevřen badatelský kroužek i kroužek keramiky. Od září 2019 se připravuje rozšíření o kroužek 3D tisku.

Pod záštitou Realizačního týmu projektu proběhlo několik seminářů a školení pro pedagogické pracovníky i veřejnost. Proběhl například seminář na téma Hyperaktivní, impulzivní a agresivní dítě, dále na téma Infekční a parazitární onemocnění u dětí předškolního věku nebo workshop na téma Výchova k respektu učitele waldorfskými technikami.

Realizační tým také zajistil několik dalších akcí jako například Den polytechniky, Informativní setkání s veřejností, místními podniky a zastupiteli o kvalitě vzdělávání, dny otevřených dveří na základních a mateřských školách v ORP Železný Brod i workshopy pro žáky, děti i jejich rodiče na různá témata.

Členové realizačního týmu se také podíleli na organizaci Dětského dne v Železném Brodě dne 1. 6. 2019. Do celého projektu MAP Železnobrodsko II je zapojeno šest základních škol, sedm mateřských škol, jedna základní umělecká škola a jedno středisko volného času.

„Ředitelé, zástupci ředitelů, lektoři, učitelé, rodiče i veřejnost se aktivně zapojují do projektu a tato vzniklá partnerství ideálně napomáhají zkvalitnit vzdělávání i rozvinout další služby na podporu vzdělávání dětí i mládeže. Věříme, že tato spolupráce bude nadále pokračovat i po prázdninách, a velice se těšíme na další setkávání," dodala hlavní manažerka projektu Květa Lakatošová.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT