Projekt MŠ Treperka a waldorfská má Cenu ministra pro místní rozvoj

08.11.2023 22:28:45 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Semily

Projekt MŠ Treperka a waldorfská má Cenu ministra pro místní rozvoj

V pořadí již 9. ročník celostátní soutěže Komunální projekt roku zná své vítěze. Absolutním vítězem letošního ročníku se stalo město Havířov s projektem rekonstrukce haly Fénix. Další ocenění putovala do Postoloprt, Dobříše, MČ Praha 10, Řevnic, hlavního města Prahy, Brna, Morkůvek, Sdružení obcí mikroregionu Hlinecko, Prostějova a Bohumína. Zvláštní Cenu ministra pro místní rozvoj obdržely Semily za projekt MŠ Treperka a waldorfská Semily.

Letošní devátý ročník soutěže drží rekord v počtu přihlášených projektů, kterých se sešlo 114 a ucházely se o prvenství ve dvanácti kategoriích. Jedinou podmínkou účasti v soutěži bylo, že musí jít o projekty, které byly uskutečněny v období od 1. ledna 2022 do 12. září 2023. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání prestižních ocenění proběhlo v úterý 24. října 2023 v prostorách nové radnice Městské části Praha 12.

Územní samosprávné celky za vítězství svých projektů v jednotlivých kategoriích soutěže a za celkové vítězství v soutěži obdržely finanční prémii. Nositelé takto oceněných projektů převzali věcnou cenu - „křišťálové srdce na otevřené dlani".

„Ocenění našeho projektu v soutěži je pro mě velikou radostí. Naše mateřská škola má za sebou silný příběh - od staré školky v demoličním výměru přes architektonickou soutěž se 70 návrhy až po realizaci současné, moderní školky. Zvláštní cena, kterou jsme obdrželi, jen potvrzuje mimořádnost projektu. Křišťálové srdce na dlani pak symbolizuje snahu obrovského množství lidí, kteří se na jeho realizaci podíleli. Jim všem patří naše obrovské poděkování," uvedla starostka města Semily Lena Mlejnková.

Mateřská škola Treperka a waldorfská Semily

Nová Mateřská škola Treperka a waldorfská Semily těsně před dokončením<br />Autor: Petr Ježek Novostavba Mateřská škola Treperka a waldorfská Semily určená pro 110 dětí sdružuje klasickou obecní mateřskou školu a waldorfskou mateřskou školu v jediném objektu, umístěném poblíž soutoku řek Jizery a Olešky. Nahradila tak hygienicky a tepelně nevyhovující, v 80. letech postavenou, dočasnou školku. Děti tím získaly samostatnou ložnici i hernu, také se navýšila kapacita školky. Díky zařazení do pasivního standardu se jedná o objekt s minimálními náklady na vytápění. Přidanou hodnotou je krásná a prostorná zahrada s rozličnými herními prvky, rozdělená přirozeně kruhovým pahorkem, který je napříč odlišností výuky využíván oběma školkami.

Třídy a jejich obslužné prostory jsou rozmístěny v kruhu po obvodu kolem atria. Atria oddělují jednotlivé části dispozice, ale zároveň slouží jak komunikační centrum a prostor pro společné aktivity. Ze středu lze také snadno získat přehled o dění ve školce nebo kolem ní. Barevné řešení vychází z Ostwaldova chromatického kruhu a vybraných sedmi barev odkazujících k duze.
Stavba vyšla na 105 milionů korun, z čehož platilo město 20 milionů a dotace pokryla 82 milionů korun.

O soutěži

Soutěž Komunální projekt roku vyhlašuje vydavatelství ProfiPress a časopis Moderní obec ve spolupráci s Výborem pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR, Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv ČR. Cílem soutěže je zviditelnění a ocenění představitelů a pracovníků místních samospráv a jimi realizovaných inspirativních a občansky přínosných projektů uskutečněných územními samosprávami - obcemi, městysy, městy, statutárními městy, městskými částmi a městskými obvody (dále jen „obce a města").

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 37 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Semilech slavnostně otevřou novou školku pro 110 dětí
Jaké byly investiční akce roku 2021 v Semilech a jaké budou nové
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
Mateřská škola Treperka v Semilech se po pauze začíná konečně stavět
FOTO: Semilská školka najde dočasné zázemí na Komenského náměstí
FOTO: Cesta na Treperku v Semilech je průjezdná s omezeními
Semily získaly dotaci na novou školku pro 110 dětí
Semily znají rozpočet na rok 2016, větší akcí je i projekt MŠ Pod Vartou
Architektonická soutěž na novostavbu MŠ Pod Vartou již zná vítěze

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kino Varšava bude hostit přednášku k tématu rodin v digitálním světě
Podzim v Krkonoších láká na Zapadlé vlastence i Pojizerský Pacifik
Žoky se štěpkou hořely v průmyslovém objektu ve Zlaté Olešnici
Turnov bronzový v soutěži Přívětivý úřad 2023
Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry

Nejčtenější články

25.11.: Kraj rozšíří nabídku na železnici o nové noční vlaky
26.11.: Stovky návštěvníků přišly na den otevřených dveří turnovské Špéry
25.11.: Kolem Dubé: mokřady, staré chalupy a svatý Jan z kamene vytesán

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT