Projektem potravinové pomoci pomůže Liberecký kraj dětem již potřetí

25.04.2017 08:00:40 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Projektem potravinové pomoci pomůže Liberecký kraj dětem již potřetí

Už potřetí se Liberecký kraj zapojí do projektu potravinové pomoci dětem ze sociálně slabých rodin. Na základě nové výzvy Ministerstva práce a sociálních ČR věcí předloží projektovou žádost o finanční podporu a společně s partnery a školami připraví projekt. Jeho realizace pak pomůže dětem ze sociálně slabších rodin zajistit školní stravování ve školním roce 2017/2018. V tom současném Liberecký kraj podporuje 600 dětí.

„Považujeme za nutnost zajistit obědy dětem, které to potřebují a vypěstovat u nich zdravé stravovací návyky," zdůrazňuje Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost. Předložení projektové žádosti schválili krajští radní na jednání 18. dubna.

Potravinová pomoc dětem v Libereckém kraji 3 je zaměřena na děti a žáky ve věku od tří do patnácti let, které se jako společně posuzované osoby z hlediska nároku na příspěvek na živobytí nacházely v hmotné nouzi po tři kalendářní měsíce po sobě.

„My opět vyzveme všechny potenciální partnerské školy a školská zařízení, aby se do projektu zapojily. Ten zájem z jejich strany rok od roku roste, ve školním roce bylo podpořeno asi 370 dětí, nyní je to už 600. Projekt není jen o jídle, ale i o výchově a společenském chování," řekl náměstek Petr Tulpa. „Liberecký kraj byl u pilotního projektu, pomáhal ministerstvu s vytvořením podmínek. Proto se v rámci spolupráce a šíření osvěty mezi jednotlivými kraji aktivně účastníme seminářů, které ředitelům škol a ostatním krajům přinesou veškeré informace k této problematice. Tuto možnost měli zájemci například minulý týden v Královehradeckém kraji," dodal náměstek hejtmana.

Liberecký kraj je v tomto směru vzorem i v zahraničí. Na jednání k Fondu evropské pomoci nejchudším osobám, který se uskutečnil počátkem dubna v Berlíně, ministerstvo práce a sociálních věcí projekt potravinové pomoci představilo. Zástupkyně Libereckého kraje Eva Martinková pak doplňovala praktické informace o tom, jak projekt v praxi funguje v Libereckém kraji.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody a Společnost pro krajinu ocenily v letošním roce bioložku a přírodovědkyni Anežku Bartošovou Cenou Ivana Dejmala za mimořádný počin při ochraně přírody související s ochranou lužních lesů, místní krajiny a připravovanou chráněnou krajinnou oblastí Soutok. Zvláštní cena pak byla udělena i Kláře Rothscheinové a Marii Baránková, které přispěly rovněž zásadním dílem k otevřené a férové diskusi o potřebě zvýšené a racionální ochrany místní unikátní přírody a lesů. Více podrobností

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Výstavu obrazů ve výstavní síni Zámečku, nazvanou Jaroslav Švihla - Pastely, zahájila vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Výstavu můžete navštívit až do ledna 2024. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V charitativním utkání vyzvou turnovští florbalisté Panthers Liberec
Znovuotevřou orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích na Liberecku
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Knihovník roku 2023
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Nejčtenější články

06.12.: Chlapce po střetu s autobusem v Semilech zachránila hromada sněhu
07.12.: V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
07.12.: Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT