Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.12.2011 06:03:22 | Autor: Gymnázium Semily | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme výběr z prosincového programu Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Některé akce souvisejí s programy místního kina nebo dalších městských organizací. Informace jsou určeny hlavně studentům, v programu ovšem najdete i akce pro širokou veřejnost.

 

Listopadové akce s účastí Gymnázia Ivana Olbrachta:

Začátkem listopadu se v Turnově uskutečnily okresní přebory v basketbale. Chlapci obsadili s bilancí tři výhry a jediná prohra konečné 2. místo, dívky se radovaly z bronzové pozice.

Školní kolo olympiády z dějepisu pro nižší ročníky osmiletého gymnázia se uskutečnilo 16. listopadu. Zúčastnilo se 26 žáků. Nejúspěšnějšími byli Vojtěchovský Michal z tercie a Vunderer Jan z kvarty, oba postupují do okresního kola.

Volejbalová  družstva chlapců a dívek reprezentovala naše gymnázium 22. a 23.listopadu v okresním přeboru středních škol. Chlapci byli úspěšní a po velmi dobrém výkonu získali 2.místo. Dívky nenavázaly  na výborné výsledky z minulých let a po slabší hře obsadily 5.místo.

Prosincové pozvánky na akce Gymnázia Ivana Olbrachta:

Světový den proti AIDS

V pátek 1. prosince 2011 proběhne v rámci Světového dne boje proti AIDS již 10. ročník osvětové a informační kampaně spojené s veřejnou sbírkou - Červená stužka. Během tohoto dne si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity k osobám HIV pozitivním a nemocným AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla.

Zeměpisná exkurze

V pátek 1. prosince 2011 se uskuteční zeměpisná exkurze oktávy do pivovaru ve Svijanech. Pedagogický doprovod Mgr.S.Bradnová a Ing.L.Hlava.      

Školní přebor ve stolním tenise

V prosinci se uskuteční v aule školní přebor ve stolním tenise. Dívky sehrají svá utkání v pátek 2. 12., chlapci o týden později v pátek 9. 12. a soutěž ve čtyřhrách je připravena  na pátek 16. 12. Soutěže budou začínat vždy ve 14 hodin.

Výstava k výročí kostela

Studenti seminářů z dějepisu a z dějin výtvarné kultury navštíví ve dnech 6. a 8. prosince výstavu k výročí kostela sv. Petra a Pavla v semilském archivu. Při prohlídce se mladým zájemcům budou věnovat tvůrci expozice, aby jim srozumitelným výkladem blíže zpřístupnili vystavené dokumenty. Využíváme s vděčností tuto jedinečnou nabídku k podrobnému seznámení s historií a vývojem stavebních církevních památek v našem městě.

Zájezd do divadla

Ve středu 7. prosince vyrazí třicet studentů gymnázia v doprovodu Mgr. Petry Pekárkové a Mgr. Stanislava Ulvra do Bránického divadla v Praze, kde zhlédnou divadelní hru Great Gatsby (Velký Gatsby), která vznikla na motivy stejnojmenné knihy od amerického spisovatele Francise S. Fitzgeralda. Děj příběhu se odehrává na Long Islandu v New Yorku ve 20. letech 20. století, hlavním hrdinou a vypravěčem je mladík Nick Carraway, který přijíždí do New Yorku, aby vydělal nějaké peníze na burze.

Filmový klub v  kině Jitřenka

Prosincová nabídka semilského kina Jitřenka

V prosinci nabídne semilské kino v cyklu Manželé, milenci a samotáři příznivcům hned dva filmy.  8. 12. to bude jihokorejský snímek světově známého režiséra Kim Ki-duka Čas, v němž autor sleduje příběh dívky, která ztratila schopnost plně prožívat dosavadní partnerský vztah. Zažívá deziluzi, za níž stojí odvěký nepřítel všeho hezkého a příjemného v životě člověka  - čas.  Pochybnosti o partnerově lásce ji dohánějí k neobvyklému rozhodnutí. Stát se někým jiným, a být zároveň týmž. Ki-duk Kim začínal jako scénárista - samouk a také jako samouk v roce 1996 natočil svůj první film Krokodýl.  Následovala Divá zvěř, Ptačí klec. Úspěšný scénárista se stává světově uznávaným režisérem, aniž by slevil z uměleckých kvalit.  Čas byl natočen v roce 2006 a byl s velkým úspěchem uveden na karlovarském filmovém festivalu.

Druhý snímek bude promítnut 22. 12. jako vánoční bonus všem milovníkům dobrého filmu. Půjde o snímek Smoke autorské dvojice režiséra Wayna Wanga, scénáristy a spisovatele Paula Austera. Tento povídkový film zaujme pohodovou atmosférou života, který není vždycky hezký a úspěšný, ale také ani tak špatný, aby nemohl zažíhat plamínek laskavosti a pokory. Promítání obou filmů začne s krátkým úvodem v 19 hodin v kině Jitřenka. Kompletní nabídka semilského kina Jitřenka v prosinci

Školní olympiáda v jazycích

V úterý 13. 12. 2011 se uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce ve 2 kategoriích: II.B (3.0, 4.0) a III.A (5.0, 6.0, 7.0, 1., 2., 3.ročník). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete též do pátku 9.12. přihlásit. Ve stejný den se koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných kategoriích).  Informace  získáte u vyučujících FJ, přihlášky rovněž do 9.12.  

Exkurze do Drážďan

Vánoční atmosféru Drážďan poznají naši studenti, kteří se zúčastní exkurze ve čtvrtek 15.12.2011. Prohlédnou si historickou část Drážďan - Zwinger, Frauenkirche, Kurfürstenzug atd. Pedagogický dozor zajišťují Jana Štefánková a Marta Cardová.

Listování                                              

Na 19. 12. je připravován další díl oblíbeného cyklu „Listování" pana Lukáše Hejlíka aneb knihy v jiné podobě. Od 11.45 hodin půjdou žáci nižšího gymnázia na představení „Život k sežrání" (Mikäel Ollivier). Benjamin, pro všechny krátce Ben, žije s matkou na předměstí Paříže, chodí na sedmiletý gympl a je v pohodě. Jen ostatní jsou trochu nervózní... Ben váží o dvacet kilo víc, než by měl. Nezbývá než nastartovat vůli, přečkat výsměch spolužáků a pokusit se zhubnout.

Od 12.45 půjdou žáci vyššího gymnázia na představení „Gottland" (Mariusz Szczygieł). Lepší značku mohl autor těžko vymyslet. Polský reportér Mariusz Szczygieł svou knihu nazval Gottland. Neboť: „Svět bez Boha není možný, a tak v nejateističtější zemi světa, jakou je Česko, hraje příslušnou roli sedmašedesátiletá hvězda." Pohorší to čtenáře jako efekt příliš laciný? Po četbě knihy asi ne. Vodopád informací a souvislostí o Česku v dvacátém století, o kterých jste možná ani netušili, promění tento publicistický bestseller na téměř detektivní „listovačku". Studenti se dozví, kdo byl Baťa,co znamenala Charta 77, i proč se upálil Zdeněk Adamec. Představení se dá považovat za vtipnou interaktivní učebnici dějepisu minulého století.

Retro den na gymnáziu

Ve středu 21. 12. 2011 proběhne na GIO "retro den". Studenti budou mít možnost porovnat svou dobu s dobou nedávno minulou -vyzkoušet si chození po chodbě o přestávce tak, jak to zažili jejich rodiče nebo prarodiče, poznat hry, které se v dobách, kdy nebyly počítače, hrávaly dennodenně venku před domem, dále studenti zhlédnou týdeník a dokument z předrevoluční doby a snad vystoupí i "pionýři". Perličkou bude, když studenti přijdou oblečeni v retro stylu.

Předvánoční turnaj v odbíjené

Ve středu 21. 12. proběhne sportovní utkání mezi studenty a učiteli v odbíjené. Tradici se snaží obnovit Mgr.Martin Krajíc.

Avíza na leden:

Lyžařský kurz 1.ročníku Rokytnice nad Jizerou od 8.1. do 13.1.

Den otevřených dveří pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru) na semilském gymnáziu  - sobota 14.1. od 9 hodin, začátek v aule, kde vedení školy podá aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy.

Ples maturantů - sobota 28.1., KC Golf Semily.

Co jste zmeškali v listopadu?

Související články:

Režisér Tomáš Vorel diskutoval se studenty gymnázia i diváky v kině

Režisér Tomáš Vorel diskutoval se studenty gymnázia i diváky v kině

FOTO: Studenti gymnázia strávili týden v partnerském Weißwasseru

FOTO: Studenti gymnázia strávili týden v partnerském Weißwasseru

Maturanti zvládli pochod se ctí, pomáhalo i sluníčko

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT