Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.12.2022 11:48:44 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Matematická Pythagoriáda
Dne 18. října se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V primě se nejlepším řešitelem stal Martin Novák, o 2. - 5. místo se podělili Ladislav Szabó, Matěj Römiš, Nela Volencová a Ondrej Polakovič. V sekundě zvítězila Daniela Szabó, za ní se umístil Tobiáš Cerman a 3. - 5. místo zaujaly Evelína Machová, Johana Novotná a Magdalena Zahradníková. V tercii si nejlépe vedl Petr Flégr, na 2. - 3. místě se umístili Anežka Brázdilová a Adam Drahoňovský. V kvartě získal 1. místo Juraj Polakovič, 2. místo Matěj Meca a 3. místo Jakub Matura. Okresní kolo se konalo v ZŠ  Dr. F. L. Riegra v Semilech dne 22. listopadu. Krásného úspěchu dosáhl Ondrej Polakovič z 1.O, který se mezi šesťáky umístil na  1. - 2. místě. Gratulujeme!

Oblastní kolo soutěže pIšQworky
Dne 15. listopadu se stejně jako v předešlých letech uskutečnilo v aule naší školy oblastní kolo soutěže pIšQworky a naše týmy opět nezklamaly a podaly přesvědčivé výkony. Na prvním místě se umístili C10H15N (Valentová, Bartoň, Kopych, Housová, Krause ze septimy) a na místě druhém Dingo (Nechanická, Hetfleišová, Brázdilová, Chmelíková, Hedvičáková ze sexty). Místo čtvrté pak v konkurenci pěti družstev vybojoval tým We are Lítající Čestmír z tercie. Do krajského kola postoupily naše týmy z prvních dvou míst a ostudu neudělaly - C10H15N s jedinou těsnou prohrou z celkového počtu 5 zápasů obsadil krásné 2. místo, Dingo skončil na místě osmém. Děkuji za reprezentaci školy a věřím, že se nám už brzy povede 1. místo pokořit a vydat se na celorepublikové finále do Brna.

Prosincové akce

Školní kolo olympiády z dějepisu
V týdnu od 5. do 9. prosince proběhne školní kolo olympiády z dějepisu na téma Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992. Bližší informace obdrží zájemci od svých vyučujících dějepisu.

Exkurze do Prahy - Anthropoid
Ve čtvrtek 8. prosince vyrazí čtyřicet studentů vyššího gymnázia na exkurzi do Prahy. Během dopoledne navštívíme kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, místo spojené s hrdinným bojem sedmi československých parašutistů 18. června 1942. Odpoledne tematicky navážeme prohlídkou expozice „Nikdy se nevzdáme" v Národním muzeu. Tento výstavní projekt připomíná 80. výročí operace Anthropoid a další významné události roku 1942. Exkurzi zakončíme ve 20 hodin v kostele sv. Šimona a Judy, kde se naši studenti zúčastní živého vysílání pořadu Fokus Václava Moravce. Ústředním tématem pořadu bude víra a naděje. Studenti budou mít možnost položit otázky týkající se tohoto tématu pozvaným osobnostem. Exkurzi připravují profesoři Ulvr, Hortvík a Zahradník.

Simulace prezidentských voleb
Ve dnech 12. a 13. prosince bude na semilském gymnáziu probíhat simulace prezidentských voleb v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, jenž má za cíl probouzet zájem mladých lidí o politiku a veřejné dění. Studenti starší 15 let tak budou mít možnost vybrat si ze širokého spektra kandidátů, kteří se ucházejí o post hlavy státu, a vhodit jim do urny svůj hlas. Volba proběhne v místnosti IC před volební komisí, již tvoří rovněž studenti naší školy. Více informací o projektu voleb „nanečisto" se můžete dozvědět na webu: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby (Ondřej Zajpt, oktáva)

Školní kolo olympiády v německém jazyce
Ve čtvrtek 15. prosince se v učebnách 6.O a 7.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III. A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3. ročník) a II. B (3.O, 4.O). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin. (VTÁ, ŠKÁ)

Beseda o finanční gramotnosti
V pondělí 19. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne od 8 do 10:45 hod. (1. až 3. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)

Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny začnou v pátek 23. prosince a potrvají do pondělí 2. ledna 2023 včetně. Výuka v novém kalendářním roce začne v úterý 3. ledna. (VOJ)

Na leden 2023 plánují:

- 7. 1. Den otevřených dveří gymnázia, určeno pro uchazeče o vzdělávání - zahájení od 9:00 v aule školy
- lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 8. 1. do 13. 1.)
- pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2022/2023 (24. 1. od 16:00 hod.)
- maturitní ples (sobota 28. 1.)
- ukončení 1. pololetí školního roku 2022/2023 a předání vysvědčení, resp. výpisů z vysvědčení (úterý 31. 1.)

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Jaké byly listopadové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT