Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.12.2022 11:48:44 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program akcí Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí

Matematická Pythagoriáda
Dne 18. října se uskutečnilo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V primě se nejlepším řešitelem stal Martin Novák, o 2. - 5. místo se podělili Ladislav Szabó, Matěj Römiš, Nela Volencová a Ondrej Polakovič. V sekundě zvítězila Daniela Szabó, za ní se umístil Tobiáš Cerman a 3. - 5. místo zaujaly Evelína Machová, Johana Novotná a Magdalena Zahradníková. V tercii si nejlépe vedl Petr Flégr, na 2. - 3. místě se umístili Anežka Brázdilová a Adam Drahoňovský. V kvartě získal 1. místo Juraj Polakovič, 2. místo Matěj Meca a 3. místo Jakub Matura. Okresní kolo se konalo v ZŠ  Dr. F. L. Riegra v Semilech dne 22. listopadu. Krásného úspěchu dosáhl Ondrej Polakovič z 1.O, který se mezi šesťáky umístil na  1. - 2. místě. Gratulujeme!

Oblastní kolo soutěže pIšQworky
Dne 15. listopadu se stejně jako v předešlých letech uskutečnilo v aule naší školy oblastní kolo soutěže pIšQworky a naše týmy opět nezklamaly a podaly přesvědčivé výkony. Na prvním místě se umístili C10H15N (Valentová, Bartoň, Kopych, Housová, Krause ze septimy) a na místě druhém Dingo (Nechanická, Hetfleišová, Brázdilová, Chmelíková, Hedvičáková ze sexty). Místo čtvrté pak v konkurenci pěti družstev vybojoval tým We are Lítající Čestmír z tercie. Do krajského kola postoupily naše týmy z prvních dvou míst a ostudu neudělaly - C10H15N s jedinou těsnou prohrou z celkového počtu 5 zápasů obsadil krásné 2. místo, Dingo skončil na místě osmém. Děkuji za reprezentaci školy a věřím, že se nám už brzy povede 1. místo pokořit a vydat se na celorepublikové finále do Brna.

Prosincové akce

Školní kolo olympiády z dějepisu
V týdnu od 5. do 9. prosince proběhne školní kolo olympiády z dějepisu na téma Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992. Bližší informace obdrží zájemci od svých vyučujících dějepisu.

Exkurze do Prahy - Anthropoid
Ve čtvrtek 8. prosince vyrazí čtyřicet studentů vyššího gymnázia na exkurzi do Prahy. Během dopoledne navštívíme kostel sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici, místo spojené s hrdinným bojem sedmi československých parašutistů 18. června 1942. Odpoledne tematicky navážeme prohlídkou expozice „Nikdy se nevzdáme" v Národním muzeu. Tento výstavní projekt připomíná 80. výročí operace Anthropoid a další významné události roku 1942. Exkurzi zakončíme ve 20 hodin v kostele sv. Šimona a Judy, kde se naši studenti zúčastní živého vysílání pořadu Fokus Václava Moravce. Ústředním tématem pořadu bude víra a naděje. Studenti budou mít možnost položit otázky týkající se tohoto tématu pozvaným osobnostem. Exkurzi připravují profesoři Ulvr, Hortvík a Zahradník.

Simulace prezidentských voleb
Ve dnech 12. a 13. prosince bude na semilském gymnáziu probíhat simulace prezidentských voleb v rámci vzdělávacího programu Jeden svět na školách, jenž má za cíl probouzet zájem mladých lidí o politiku a veřejné dění. Studenti starší 15 let tak budou mít možnost vybrat si ze širokého spektra kandidátů, kteří se ucházejí o post hlavy státu, a vhodit jim do urny svůj hlas. Volba proběhne v místnosti IC před volební komisí, již tvoří rovněž studenti naší školy. Více informací o projektu voleb „nanečisto" se můžete dozvědět na webu: https://www.jsns.cz/projekty/studentske-volby (Ondřej Zajpt, oktáva)

Školní kolo olympiády v německém jazyce
Ve čtvrtek 15. prosince se v učebnách 6.O a 7.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III. A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3. ročník) a II. B (3.O, 4.O). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou v 9 hodin. (VTÁ, ŠKÁ)

Beseda o finanční gramotnosti
V pondělí 19. prosince absolvují žáci tercie interaktivní program spojený s besedou o finanční gramotnosti. Program proběhne od 8 do 10:45 hod. (1. až 3. vyučovací hodinu). Lektorem programu bude pan ing. Michal Koťátko, který bude mít pro terciány kromě teoretických informací o finanční gramotnosti přichystané i zábavné praktické aktivity. (ULV)

Vánoční prázdniny
Vánoční prázdniny začnou v pátek 23. prosince a potrvají do pondělí 2. ledna 2023 včetně. Výuka v novém kalendářním roce začne v úterý 3. ledna. (VOJ)

Na leden 2023 plánují:

- 7. 1. Den otevřených dveří gymnázia, určeno pro uchazeče o vzdělávání - zahájení od 9:00 v aule školy
- lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 8. 1. do 13. 1.)
- pololetní poradu pedagogů o prospěchu, chování a absenci studentů za 1. pololetí školního roku 2022/2023 (24. 1. od 16:00 hod.)
- maturitní ples (sobota 28. 1.)
- ukončení 1. pololetí školního roku 2022/2023 a předání vysvědčení, resp. výpisů z vysvědčení (úterý 31. 1.)

Nové studijní obory ukázala v Semilech Burza středních škol

Jaké byly listopadové akce gymnázia

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Městský parlament mládeže jednal na turnovské radnici
V liberecké knihovně začínají Krajské týdny pro neziskový sektor
Vstupné do Krkonošských muzeí zdražuje
Liberecký kraj zaštiťuje celkem 18 vědomostních olympiád
Florbal Turnov: Další výsledkově zajímavý víkend

Nejčtenější články

29.01.: V Turnově vyroste další Centrum odborného vzdělávání
31.01.: Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
30.01.: Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT