Proti Dukle bojovaly Přepeře až do konce, ale jeden gól chyběl

04.11.2019 15:23:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

Po dvou venkovních utkáních hráli fotbalisté FK Přepeře opět doma. V sobotním deštivém dopoledni přivítali další ligovou rezervu, tentokrát přijela Dukla Praha. Utkání se vyvíjelo nepříznivě, ale nakonec chyběl domácím na remízu jen jediný gól.

FK Přepeře - FK Dukla Praha B 3:4 (0:2)

První střelu na branku vyslal v 5. minutě hostující Douděra, Truksa vyrazil na roh. V 10. minutě si vytvořily Přepeře dvě tutovky. Nejprve našel V. Novotný centrem z levé strany na penaltě Volfa, ten se zbavil kličkou obránce, ale nepříliš umístěnou střelu vyrazil brankář Janda. Z následného autu Krasnický vhodil na nabíhajícího Jarosze, ale z jeho přihrávky na malé vápno Volf těsně minul tyčku hostů. Potvrdilo se pravidlo nedáš - dostaneš. Dukla rozehrála míč, na pravém křídle si naběhl Douděra, přesným centrem našel hlavu Jakaba, a ten nedal Truksovi šanci 0:1. V 19. minutě unikal po pravém křídle Jarosz, na rohu vápna byl faulován. Trestný kop Pavlaty poté brankář Janda vyboxoval. Ve 22. minutě zahrával rohový kop Pavlata, na přetažený míč si naběhl Tvaroha, z voleje vystřelil a Janda reflexivně nohou jeho střelu vyrazil a následná střela V. Novotného se nevešla mezi tři tyče. Ve 28. minutě hosté předvedli rychlý přechod do útoku, Kosík přihrál Trávníčkovi do pravé strany, ten odcentroval a osamocený Mentberger hlavou zvýšil na 0:2. Ve 38. minutě napřáhl za vápnem Pavlata a jeho technická střela se otřela o tyčku hostující branky.

Do druhé půlky udělaly Přepeře změnu, místo Kvesiče nastoupil kanonýr Synek a hned ve 49. minutě se prosadil. Po centru Jarosze vznikl před brankou Dukly závar, Volfovu střelu ještě obránce zblokoval, ale dorážka Synka již skončila v síti na 1:2. To domácí nakoplo, zatlačili Duklu na jejich půlku, ale ta předvedla v 56. minutě další smrtící protiútok. Mentberger vysunul rozběhnutého Jakaba, ten přihrál pod sebe a nabíhající Houha nedal Truksovi žádnou šanci 1:3. O dvě minuty později mohly Přepeře snížit. Po levém křídle unikl Díl, ale Jaroszovi chyběl půlkrok, aby míč usměrnil do branky. S přibývajícím časem hrály Přepeře čím dál více na riziko a zatlačily Duklu na jejich půlku. V 63. minutě se ke střela z 20 metrů dostal V. Novotný, ale minul branku. V 66. minutě Pavlata nahrál do pravého křídla Jaroszovi, ten odcentroval na Volfa, jeho střelu vyrazil z branky obránce Novák a následnou dorážku Díla srazil Mentberger mimo branku.

V 69. minutě se ve vápně uvolnil Synek, přihrál na přední tyč na Volfa a jeho pohotovou střelu obránce srazil na roh. V 73. minutě přišel pro Přepeře trest a to hned dvojitý. Jakab našel nabíhajícího Kim Seung Bina, ten přiťukl do běhu na Houhu, který míč přihrál do vápna, kde Tvaroha fauloval nabíhajícího Douděru. Byla z toho jednak penalta a navíc Tvaroha musel předčasně pod sprchy. Penaltu s přehledem proměnil Jakab a zvýšil na 1:4. Přepeře se ale ani v desíti nevzdávaly a zatlačily Duklu před jejich vápno. V 78. minutě zahrával Nesvadba přímý kop, nejvýše vyskočil Synek a snížil na  2:4. V 82. minutě vyslal Díl nepříjemně skákavou střelu a brankář Janda na dvakrát před dobíhajícím Ježkem míč zkrotil. V 84. minutě Krasnický prostrčil míč do vápna na Ježka,t oho držel Kovernikov, ale penalta z toho nebyla. O minutu pozdějinapřáhl za vápnem Volf, Janda v brance byl ale na místě. V 90. minutě ještě střílel Pavlata, ale brankář opět jeho střelu kryl. Nastavovalo se pět minut a ve druhé minutě nastavení se míč odrazil za vápno, kde ho z voleje trefil Nesvadba a uklidil ho k tyči 3:4. V poslední minutě domácí zahrávali roh. Na centr Novotného naskočil Volf a hlavou těsně minul branku hostí.

„Věděli jsme, že Dukla má nebezpečné protiútoky, a to se bohužel potvrdilo. Po třetí obdržené brance jsme šli do rizika a inkasovali z penalty počtvrté. Navíc byl vyloučen Tvaroha. Kluci ale prokázali nesmírnou vůli a bojovnost, kdy i o desíti zatlačili Duklu před vápno a dali dva góly. Při troše štěstí mohli i vyrovnat," dodal k utkání vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 49. a 78. Synek, 90. Nesvadba - 11. a 74. Jakab (druhá z pen.), 28. Mentberger, 56. Houha. Rozhodčí: Hányš - Aubrecht, Horáček, ŽK: 1:2, ČK: 1:0 (73. Tvaroha). Diváků: 150. Přepeře: Truksa - Krasnický, Kvesič (46. Synek), Nesvadba, Tvaroha - Marek Sedláček, V. Novotný - Jarosz (78. Ježek), Pavlata, Díl - Volf.