Prvňáčci dostanou od Libereckého kraje oblíbené kufříky
02.09.2017 13:56:33 | Autor: Marie Šimice, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj,Pojizeří
Reflexní vesta, plastová lahev na pití a mnoho drobností, které se prvňákům budou hodit. To je náplň speciálního kufříku, který bude malým školáčkům v Libereckém kraji rozdán první den školy v rámci akce Bezpečně! Do školy i do přírody. Liberecký kraj si takových kufříků ve spolupráci s dalšími partnery pro letošní rok připravil 6 tisíc kusů.
Pro většinu žáků byly letošní prázdniny o něco delší. Mnozí se vrátí do školních lavic až 4. září a patří mezi ně i děti, které přijdou do školní třídy vůbec poprvé.
„Vstup do školy je pro všechny žáky významným dnem. Dvakrát více to ale platí pro prvňáčky, kterým začíná zcela nová etapa života. Liberecký kraj jim chce tento vstup zpříjemnit i usnadnit a proto letos opět dostanou na uvítanou, speciální kufřík," přiblížil Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.
Kufříky v rámci akce Bezpečně! Do školy a do přírody, mají školáčky zábavnou formou především poučit jak se chovat v dopravním provozu. Obsahují proto hlavně bezpečnostní reflexní prvky, včetně vesty a na bezpečnost zaměřené časopisy. Školáčci v kufřících také najdou například, interaktivní stavebnici, lahev na pití, různé cukrovinky, poukázky, vstupenky nebo slevové kupony. Jilemničtí prvňáčci se mohou těšit, že kufříky dostanou přímo od hejtmana. Ostatním je rozdají jejich nové paní učitelky.
Celkové náklady projektu, do kterého se Liberecký kraj zapojil v letošním roce již potřetí, dosahují výše 1,5 mil. Kč. Díky podpoře dalších 23 partnerů se Liberecký kraj podílel na projektu částkou 540 tis. Kč. Patří mezi ně společnost Preciosa, Gordic, Vojenské lesy a statky České republiky, FCC Environment, Grupo Antolin Turnov, KSM Castings, Webasto, BESIP, Silnice LK, IQ Landia, FC Slovan Liberec, Siko, Bílí Tygři Liberec, Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR, Krajské ředitelství Policie Libereckého kraje - Policie České republiky, Inteva, České dráhy, Mirakulum, Mocca Liberec, ZOO Liberec, ARaymond, Valbek a společnost DENSO.
Související články
Školní rok je 4. září zpět i s novými žáky turnovských základních škol
Prázdniny končí, začíná školní rok
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Připomínáme si Světový den mokřadů
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.