První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím

22.10.2023 19:03:55 | Autor: David Anděl, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

První domácí utkání hráli volejbalisté z Malé Skály proti Letovicím

První dvě domácí utkání sezony sehráli volejbalisté Malé Skály proti Letovicím. Po první jasné domácí výhře se hosté zlepšili a dokázali utkání získat těsně ve svůj prospěch.

VK Malá Skála - TJ Sokol Letovice 3:0 (18, 22, 19)

V prvním domácím volejbalovém zápase Malé Skály proti Letovicím, který se odehrál minulý víkend, se střetly dva kvalitní týmy. Tým Malé Skály vyšel z boje jako vítěz s výsledkem 3:0, a to díky vynikajícím výkonům na servisu, skvělému příjmu a nevynuceným chybám soupeře.

„Servis se stal klíčovým prvkem, který nám umožnil získat vedení v každém setu" odpovídal domácí smečař David Anděl.. Maloskalští na servisu podávali s vysokou přesností a rychlostí, což dělalo soupeři potíže. Jejich servis nedával soupeřům prostor k efektivnímu útoku, a tím byl ve výhodě.

Kvalitní příjem maloskalského týmu byl rovněž rozhodujícím faktorem. Domácí se postarali o to, aby přesně a bezchybně přijímali servisy soupeře. Tím mohli rychle reagovat na útoky soupeře a přecházet do vlastního útoku s lehkostí.

Nevynucené chyby na servisu ze strany soupeře hrály ve prospěch Skalského týmu. Zdálo se, že nervozita znamenala, že soupeř často posílal servisy mimo hřiště nebo do sítě.

Celkově lze tento zápas charakterizovat jako vyrovnaný, ale domácí tým prokázal svou kvalitu a výsledkem 3:0 dosáhl zaslouženého vítězství.

Sestava Malé Skály: Preisler, Chum, Mařík, Pastuch, Macháč, Kovář a libero Folprecht. Střídali - Novák, Anděl, Kinský a Bukovjan.

VK Malá Skála - TJ Sokol Letovice 2:3 (20, -20, -23, 29, -11)

Začátek druhého zápasu byl ve znamení vyrovnané hry, kdy se oba týmy střídaly v získávání bodů. Zajímavým pozorováním bylo, že Letovice v průběhu zápasu výrazně zlepšily svůj servis. Jejich servis byl přesný a rychlý, což způsobilo problémy Malé Skále na příjmu a díky tomu i přípravě útoků. Tímto Letovice získaly několik důležitých bodů, které jim umožnili udržovat se ve hře. Nesmíme opomenout one man show nechybujícího hostujícího univerzála a „létajícího" kapitána, který složil na co sáhnul.

Na druhé straně se Malá Skála, i když byla velmi silným soupeřem, potýkala s problémy na svém servisu. Několik servisů skončilo v autu, což je stálo několik cenných bodů. Toto zhoršení servisu bylo klíčovým momentem zápasu, kdy se Letovice dostaly do vedení.

Celkově byl zápas plný bojového ducha a dramatických momentů. I když nakonec domácí prohráli, byl to skvělý zážitek pro všechny účastníky.

Sestava Malé Skály: Novák, Anděl, Mařík, Pastuch, Macháč, Kinský a libero Bukovjan Střídali - Preisler, Chum, Kovář a Folprecht.

Další domácí utkání odehrají volejbalisté Malé Skály 4. 11. od 11 a 15 hodin proti Havlíčkovu Brodu v hale ZŠ na Malé Skále.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Volejbalisté Malé Skály připsali první body do tabulky
Maloskalští volejbalisté poměřili síly v Českém poháru
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pokácí lípu v ulici Alej legií v Turnově

V úterý 21. května 2024 bude pokácena lípa zelená v ulici Alej legií (pozemek p. č. 3875/7 v kat. území Turnov). Kácení bude provedeno v režimu tzv. krajní nouze, neboť hrozí riziko z prodlení. Lípa je velmi silně poškozena rozsáhlou hnilobou dřeva kotevních kořenů a báze kmene, jež je způsobena agresivní dřevokaznou houbou dřevomor kořenový. Kácení bude provedeno na základě výsledku tahových zkoušek, které prokázaly velmi nízkou odolnost lípy vůči vývratu z kořenů.

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek 10. jarního kola
Chráněná území jsou drahokamy v koruně české přírody a krajiny
Chystají Týden čtení v Turnově
Festival Karoliny Světlé poosmé pořádá spolek Stopy v krajině
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května

Nejčtenější články

23.05.: Studenecké míle startují již posedmnácté
24.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 24. do 26. května
23.05.: Krajské kolo soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod zná své vítěze

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT