První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov

05.09.2023 18:05:21 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov

V průběhu posledního srpnového týdne se na SUPŠ a VOŠ Turnov konal první ročník příměstského tábora Art Camp. Na tento týden plný kreativity a uměleckých dovedností se přihlásilo 12 nadšených dívek z druhého stupně základních škol.

Tento unikátní umělecký tábor probíhal od 21. do 25. srpna 2023 na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Turnově, která je známá svojí dlouholetou tradicí a vysokou kvalitou výuky v oblasti uměleckých řemesel. Týden byl založen na myšlence rozvíjet umělecký potenciál mladých talentovaných jedinců. Organizátory a hlavními pedagogy tábora byli učitelé a učitelky ze SUPŠ a VOŠ Turnov, kteří se snažili inspirovat a rozvíjet umělecký potenciál mladých zájemkyň o umělecké obory.

Hlavní organizátorkou celého tábora byla MgA. Juliana Höschlová, talentovaná absolventka AVU v Praze s bohatými zkušenostmi v oblasti výtvarného umění. „Cílem bylo vytvořit pro dívky prostředí, ve kterém by mohly objevovat svou tvůrčí stránku a rozvíjet své umělecké dovednosti," řekla nám Juliana Höschlová. Každý den měl svůj jedinečný program, který zahrnoval kresbu, malbu, různé výtvarné a grafické techniky, sítotisk a dokonce i práci v rytecké a brusičské dílně. Dívky také měly možnost vyzkoušet si práci v ateliéru uměleckého odlévání, což bylo pro mnohé z nich zcela novým a fascinujícím zážitkem.

Nejenže se dívky učily novým uměleckým technikám, ale také měly příležitost vytvářet vlastní umělecká díla. Během týdne si vytvořily spoustu krásných předmětů, které si s ostatními dárky odnesly domů jako vzpomínku na tento týden plný inspirace a tvůrčí energie. Tímto způsobem se 1. ročník příměstského tábora Art Camp stal nejen výjimečnou příležitostí pro rozvoj uměleckých dovedností, ale také příležitostí navázat nová přátelství a uchovat si hezké vzpomínky na výjimečný týden strávený na této škole.

První ročník příměstského tábora Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov byl nejen výzvou pro samotné pedagogy, ale ukázal, že o tvořivé umělecké aktivity je mezi mladými lidmi zájem. Přihlášek se sešlo víc, než mohli organizátoři uspokojit. Proto se už v myslích pedagogů připravují další možnosti a zájemci se mohou těšit na další ročníky, které budou nepochybně opět plné dalších uměleckých objevů a inspirace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT