První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov

05.09.2023 18:05:21 | Autor: Jiří Zemín, SUPŠ a VOŠ Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

První úspěšný příměstský tábor Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov

V průběhu posledního srpnového týdne se na SUPŠ a VOŠ Turnov konal první ročník příměstského tábora Art Camp. Na tento týden plný kreativity a uměleckých dovedností se přihlásilo 12 nadšených dívek z druhého stupně základních škol.

Tento unikátní umělecký tábor probíhal od 21. do 25. srpna 2023 na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole v Turnově, která je známá svojí dlouholetou tradicí a vysokou kvalitou výuky v oblasti uměleckých řemesel. Týden byl založen na myšlence rozvíjet umělecký potenciál mladých talentovaných jedinců. Organizátory a hlavními pedagogy tábora byli učitelé a učitelky ze SUPŠ a VOŠ Turnov, kteří se snažili inspirovat a rozvíjet umělecký potenciál mladých zájemkyň o umělecké obory.

Hlavní organizátorkou celého tábora byla MgA. Juliana Höschlová, talentovaná absolventka AVU v Praze s bohatými zkušenostmi v oblasti výtvarného umění. „Cílem bylo vytvořit pro dívky prostředí, ve kterém by mohly objevovat svou tvůrčí stránku a rozvíjet své umělecké dovednosti," řekla nám Juliana Höschlová. Každý den měl svůj jedinečný program, který zahrnoval kresbu, malbu, různé výtvarné a grafické techniky, sítotisk a dokonce i práci v rytecké a brusičské dílně. Dívky také měly možnost vyzkoušet si práci v ateliéru uměleckého odlévání, což bylo pro mnohé z nich zcela novým a fascinujícím zážitkem.

Nejenže se dívky učily novým uměleckým technikám, ale také měly příležitost vytvářet vlastní umělecká díla. Během týdne si vytvořily spoustu krásných předmětů, které si s ostatními dárky odnesly domů jako vzpomínku na tento týden plný inspirace a tvůrčí energie. Tímto způsobem se 1. ročník příměstského tábora Art Camp stal nejen výjimečnou příležitostí pro rozvoj uměleckých dovedností, ale také příležitostí navázat nová přátelství a uchovat si hezké vzpomínky na výjimečný týden strávený na této škole.

První ročník příměstského tábora Art Camp na SUPŠ a VOŠ Turnov byl nejen výzvou pro samotné pedagogy, ale ukázal, že o tvořivé umělecké aktivity je mezi mladými lidmi zájem. Přihlášek se sešlo víc, než mohli organizátoři uspokojit. Proto se už v myslích pedagogů připravují další možnosti a zájemci se mohou těšit na další ročníky, které budou nepochybně opět plné dalších uměleckých objevů a inspirace.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovská Špéra pořádá Dny otevřených dveří
Na turnovské Špéře jsou aktivní
Turnovská Šperkárna se dočká výměny střešní krytiny

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích
Krakonošovy letní podvečery podvacáté obsadí jilemnické náměstí
Hudebník Paulie Garand láká do kraje. Video zaujalo desetitisíce lidí

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT