Prvními miminky roku 2016 v kraji jsou dívka Dominika a chlapec Lukáš

02.01.2016 22:49:29 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Prvními miminky roku 2016 v kraji jsou dívka Dominika a chlapec Lukáš

Zlatý řetízek s přívěškem znamení kozoroha věnoval v sobotu 2. ledna 2016 prvorozené dívce a prvorozenému chlapci letošního roku v Libereckém kraji, hejtman Martin Půta. Obě miminka shodou okolností přišla na svět v jablonecké nemocnici, kde také lékaři pomohli na svět prvním dvojčatům roku v kraji.

„Každý příchod miminka na svět je něco mimořádného a proto jim oběma přeji hodně štěstí a zdraví do života," přeje novorozencům hejtman Martin Půta.

Vůbec prvním narozeným dítětem roku 2016 se stala Dominika Stará, která přišla na svět 1. ledna v 1.17 hodin, měřila 46 centimetrů a vážila 3,05 kilogramů. „Vůbec nás nenapadlo, že s časem narození po jedné hodině bychom mohli mít první miminko v Jablonci, natož v celém kraji," podivovali se rodiče malé Dominiky, na kterou se těšil i jejím o tři roky starší bratr Kuba. „Mám pro sestřičku připravený velký dárek," prozradil.

V jablonecké porodnici se v první den nového roku narodil i první chlapec Libereckého kraje, Lukáš Skála. Na svět přišel v 5 hodin a 51 minut a rovněž se stal v rodině Skálových druhým potomkem. Lukáš po narození vážil 3,45 kg a měřil 50 cm a doma se na něj těší jeho pětiletý bratr Matyáš.

Rodiny prvorozeného chlapce a prvorozené dívky, tedy Dominiky a Lukáše, dostaly od Libereckého kraj mimo jiné dárkovou tašku plnou potřeb pro miminko a pleny. Na účet také obdrží finanční příspěvek ve výši 5 tisíc korun.

Před devátou hodinou ranní se 1. ledna 2016 narodila opět v Jablonci nad Nisou také první dvojčata letošního roku. Chlapci dostali jméno Adrian a Dominik. Váží 2,305 a 2,201 kg a oba měří 46 cm.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT