Rada kraje vzala na vědomí změny v Silnice LK, předsedou Petr Správka

12.04.2021 17:12:29 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Rada kraje vzala na vědomí změny v Silnice LK, předsedou Petr Správka

Společnost Silnice LK bude mít od úterý staronové vedení. Komise po tajném hlasování doporučila jako předsedu představenstva Petra Správku. Zároveň se přesune z pozice místopředsedy představenstva Petr Šimoník do funkce člena dozorčí rady. Silnice LK tak budou mít od 13. dubna letošního roku tři členy představenstva: Petra Správku, Zdeňka Sameše a Petra Finkouse.

„Jsem rád, že se předsedou představenstva společnosti Silnice LK stane Petr Správka, který zde doposud působil jako krizový manažer společně s Petrem Šimoníkem. Zejména díky nim se podařilo stabilizovat celou společnost po loňské krizi. Pevně věřím, že se i nadále bude její hospodaření pohybovat v kladných číslech a Silnice LK budou řádně plnit své povinnosti, a to zejména během zimní údržby krajských silnic," uvedl statutární náměstek hejtmana Jan Sviták.

Konkrétní změny vyplývající z jednání mimořádné rady Libereckého kraje dne 12. dubna letošního roku:

Novými členy představenstva:
Petr Správka, Zdeněk Sameš, Petr Finkous

Liberecký kraj jmenuje do dozorčí rady společnosti Silnice LK a.s. s účinností od 13. dubna 2021 tyto členy:
Jaroslav Demčák
Jiří Černý
Jaroslav Šída
Miloš Vele
Petr Šimoník
Hynek Vrabec

Liberecký kraj odvolává z dozorčí rady společnosti Silnice LK a.s. ke dni 12. dubna 2021 tyto členy:
Josef Horinka
Jaroslav Demčák
Martin Brož
Miloš Tita

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zveřejnili audit Silnice LK. Nové vedení již podalo trestní oznámení
Dočasné vedení Silnic LK předložilo kraji zprávu o stabilizaci společnosti
Společnosti KORID LK a Silnice LK budou mít nové vedení
Audit ve společnosti Silnice LK odkryl porušení zákona i nehospodárnost
Společnost Silnice LK vybírá nového dodavatele pohonných hmot
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
Na zimní údržbu má kraj připraveny desítky milionů
Dílčí výsledky analýzy fungování společnosti Silnice LK jsou znepokojivé
Rada Libereckého kraje odvolala dva členy představenstva Silnice LK
Silnice LK prodávají auta, dodávky i nakladače v elektronické aukci
Silnice LK prodávají nepotřebný majetek formou veřejné aukce
Letošní zimní sezona byla třetí nejmírnější za uplynulých 15 let
Silnice LK testují nové teplotní senzory na krajských komunikacích
Silnice LK mají nově certifikaci v oblasti životního prostředí
Silničáři už mají v horách pohotovost, na zimu jsou připraveni
Nejen pro zimní údržbu pořídili na krajské silnice šest nových vozidel
Neobvyklým turistou po zasněžené silnici v Jizerkách byl velbloud

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.

Domov a Centrum denních služeb v Jablonci rozšiřuje kapacity

Liberecký kraj dokončil rekonstrukci objektu v ulici Na Šumavě v Jablonci nad Nisou. Vzniklo tam nové zázemí pro domov pro osoby se zdravotním postižením a zároveň nová odlehčovací služba komunitního typu, která umožní klientům žít přirozeným způsobem života. Investice Libereckého kraje dosáhla přibližně 16 milionů korun. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích
Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech

Nejčtenější články

15.03.: Muž a žena zemřeli v rokytnickém penzionu
15.03.: Studentka SUPŠ a VOŠ Turnov zvítězila v celostátní soutěži TeenDesign
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT