Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup

29.11.2023 23:38:24 | Autor: Kateřina Martykánová | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup

Ve čtvrtek 23. listopadu se na Krajském úřadě Libereckého kraje sešli středoškolští studenti, jejich pedagogové a odborníci z praxe, aby zde v rámci meziškolní konference Rada mladších diskutovali o současných palčivých tématech se zaměřením na duševní zdraví.

Příležitost vystoupit před publikem se svými názory využilo pět středních škol z Liberce, Turnova, Jablonce nad Nisou a Litoměřic. V časovém limitu deseti minut prezentovali své názory na témata jinakosti a LGBT, kyberprostoru a dezinformací, umělé inteligence nebo vlastních zkušeností s duševní poruchou.

„Letos poprvé jsme se s našim projektem vydali do regionů a poslední zastávka v Liberci nás utvrdila v tom, že studenti dokáží velmi obratně a dospěle své myšlenky a postoje formulovat, otevřeně umí hovořit o svých osobních zkušenostech i to, že naslouchají a aktivně diskutují s ostatními. Jsme rádi, že tuto příležitost vyjádřit své postoje vítají a je to pro ně nesmírně důležité," zhodnotila průběh akce Jiřina Faloutová, ředitelka neziskové organizace Dělej co tě baví, která konferenci pořádá.

Meziškolní konference Rada mladších v Liberci<br />Autor: Kateřina Martykánová Přínos konference spočívá nejen v možnosti dát prostor samotným vystupujícím studentům, ale také publiku, které zaplnilo celou aulu. Tvořili jej jejich spolužáci, pedagogové, školní psychologové a preventisti, ale i další pracovníci s mládeží. Mezi odborníky, kteří se osobně nebo on-line zúčastnili se svými příspěvky, byli například Karel Šafr z Unicorn University, ředitel Eduin Jan Dolínek, Aleš Vaněk z organizace Semiramis a zástupkyně z organizace FOCUS Liberec. Studenty pozdravil a konferenci zahájil i hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

„Jsme rádi, že prostřednictvím Rady mladších poskytujeme nový pohled na to, jak mladí lidé vnímají současný svět i sebe sama," doplnila Jiřina Faloutová a dodala, že jednotlivé prezentace mohou následně pedagogové využít v hodinách jako podklad k podnětné diskusi na dané téma. Záznam jednotlivých prezentací naleznete na youtube zde.

Nejzajímavější příspěvky, které se v jednotlivých městech představily, budou prezentovány ve velkém finále 4. prosince, které se uskuteční v Praze.

Konferenci organizuje nezisková společnost Dělej co tě baví, která zábavnou formou motivuje děti a mládež k pohybu, kreativitě a rozvíjení sebe sama. Rovnováhu mezi digitálním světem a fyzickou aktivitou staví na několika hodnotách: sociální rovnost, zdravý, slušný přístup k životu a ohleduplnost k přírodě. Projekt je spolufinancován Evropskou unií a dalšími partnery jsou Evropská komise, Nadační fond Flaminia, Unicorn University a další. Záštitu převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a hejtman Libereckého kraje, Martin Půta. Mezi odbornými garanty jsou například společnosti EDUin, Nevypusť duši, Safer Internet Centrum a další.

Více informací o konferenci včetně časového harmonogramu a seznamu míst najdete na webu www.radamladsich.cz.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna
Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii
26.02.: Memorandum k výstavbě IVC v Turnově podepsáno

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT