Rádelský mlýn řidiči objíždějí jinudy. Kraj proto upraví dopravní značení
24.04.2020 13:07:44 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov,Liberecký kraj

Více než týden je zcela uzavřen sjezd i výjezd na silnici I/65 na Jablonec nad Nisou z mimoúrovňové křižovatky na Rádelském mlýně, která prochází celkovou rekonstrukcí. Auta se neprůjezdné křižovatce vyhýbají po okolních komunikacích, které vedou přes okolní obce. V nich výrazně zhoustla doprava, mnozí řidiči navíc nerespektují dopravní značky.
Krajský úřad Libereckého kraje z pozice silničního správního úřadu ve spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie ČR vyhodnotil týdenní zkušenosti s objížďkami. „Oslovili jsme starosty a policisty a požádali je o vyjádření k tomu, jaká je situace ohledně nárůstu dopravy a dodržování dopravního značení. Přejí si, aby se víc dohlíželo na dodržování pravidel silničního provozu," řekl Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.
A policisté dohlížejí: uzavírka začala 14. dubna, přičemž mezi 17. a 19. dubnem pokutovali celkem 36 přestupků. Nejčastějšími prohřešky byly překročení nejvyšší dovolené rychlosti a porušení zákazů vjezdů. „Uvedené problematice se věnují tři útvary - a dopravní inspektoráty v Liberci a Jablonci nad Nisou spolu s oddělením silničního dohledu při odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství Policie ČR Libereckého kraje," sdělil krajský ředitel policie Libereckého kraje Vladislav Husák.
Nejhorší situace je v obci Rádlo, kde je hustota provozu několikanásobně vyšší. Zejména zahraniční dopravci zde navíc jezdí s kamiony po úzkých silnicích III. třídy kamiony. „Rozhodli jsme proto, že na všech silnicích III. třídy přes obec Rádlo zakážeme vjezd nákladním vozidlům nad tři a půl tuny, na což s předstihem řidiče upozorní dopravní značky na silnicích I/35, respektive I/65. Na některých místech bude snížena nejvyšší dovolená rychlost a značky budou vybízet k opatrnému průjezdu přes Milíře, kde se pohybuje hodně chodců a cyklistů," doplnil Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.
Dalším opatřením bude umístění zpomalovacích prahů na silnici III. třídy v Pelíkovické ulici v Hodkovicích nad Mohelkou, kde řidiči výrazně překračují povolenou rychlost, ačkoliv ulice vede mezi domy. „Ve spolupráci s policií a starosty obcí, jimiž doprava proudí, bude Krajský úřad Libereckého kraje situaci nadále sledovat. V případě potřeby dopravní značení dále upravíme," uzavřel Jan Čáp.
Rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn potrvá do konce listopadu 2021. Provoz na silnici I/35 mezi Libercem a Turnovem zde vede ve střídavém režimu dvou a jednoho jízdního pruhu - na Liberec ve dvou, na Turnov v jednom. Na hlavním tahu silnice I/35 je zatím doprava plynulá, bez jakýchkoliv dopravních komplikací.
Související články
Kraj na rekonstrukci silnice Podbozkov–Cimbál ještě ušetří
VIDEO: Sjezd na Jablonec z Rádelského mlýna již uzavřen
Sjezd na Jablonec z křižovatky Rádelský mlýn uzavřou v úterý 14. dubna
Rekonstrukce pokračují: křižovatka v Jablonci i silnice na Podbozkov
Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Řidiči se dočkají oprav silnic v Mimoni, Benecku, České Lípě i Jablonci
Silnice II. a III. třídy se mírně zlepšují, v dobrém stavu mají být i mosty
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Práce na turnovském mostě byly pozastaveny
Rekonstrukce silnice II/610 v Turnově se přerušuje do konce března
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Pořadatelé významných sportovních akcí mohou žádat o dotaci do 30. září
Pořadatelé sportovních akcí mezinárodního významu, které se budou v roce 2023 konat na území Libereckého kraje, ale i organizátoři mistrovství světa, mistrovství Evropy nebo světových pohárů, si mohou požádat o poskytnutí dotace z rozpočtu Libereckého kraje. Pro události konané v roce 2023 tak musí učinit nejpozději do 30. září 2022. „Chtěli bychom vyzvat pořadatele, kteří na území našeho kraje v roce 2023 plánují uskutečnit sportovní akci mezinárodního významu a budou na tuto akci žádat o peněžní podporu z rozpočtu Libereckého kraje, aby si žádost o poskytnutí dotace podali nejpozději do konce září letošního roku," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro školství, mládež, tělovýchovu, sport a zaměstnanost.
Oba sledované turnovské prameny jsou pitné
Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem a pramen Boží voda jsou podle posledních rozborů pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem proběhly 13. června 2022 a oba prameny na jejich základě vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění, a voda je tak pitná.
Nejnovější články
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. června
Zprovoznili silnici a okružní křižovatku u Ktové
Vratislavická kyselka přichází zpátky na trh
Vědomostní soutěž Poznej turistický region Český ráj má své výherce
Severočeské muzeum uchystalo velkou výstavu fotografa Petra Šimra
Nejčtenější články
22.06.: TJ Sokol Jablonec nad Jizerou pořádá oslavu 100 let místního fotbalu
23.06.: Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem
22.06.: Fichtl MAZEC 24 hodin je tady
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
- Naše Jablonecko
- Nejčtenější články
- Charlieho fotostránky
- Florbal Turnov
- Radio Kulíšek
- Videokanál Naše Pojizeří
- Aktuální programy kin
- Fotbalové videosestřihy
- Nejzajímavější články v roce 2018
- Aktuální výstavy v Pojizeří
- Televize Krkonoše
Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.