Ranní autobusy začnou v Turnově vozit děti až ke školám

08.12.2011 08:37:32 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Ranní autobusy začnou v Turnově vozit děti až ke školám

Opatření, které má zlepšit bezpečnost dětí v ranní špičce, vymysleli občané a zastupitelé v Turnově. Protože od otevření nového dopravního terminálu zastavuje většina autobusů v odlehlejší části města, tak bylo rozhodnuto o zajíždění školních linek přímo ke školám.

„Město Turnov usiluje o zvyšování bezpečnosti svých občanů a zlepšování kvality životního prostředí. Od 11. prosince 2011 proto budou některé ranní linky autobusů nově zajíždět až k základním školám," potvrdila za Městský úřad v Turnově Kateřina Doubravová.

Rodiče dětí se totiž obávali o bezpečnost dětí v ranní dopravní špičce v centru Turnova, kdy žáci museli po vystoupení z autobusu absolvovat cestu ke škole ve zvýšeném dopravním provozu a tím výrazně zvyšovali potenciální riziko dopravní nehody. Někteří rodiče z toho důvodu své děti raději rozváželi vlastním osobním automobilem až ke škole. Z jednání Komise pro občanské záležitosti proto vzešel požadavek na bezpečnější dopravování dětí do škol, respektivě omezení pohybu dětí v ranní dopravní špičce a zároveň snížení počtu vozidel projíždějících Turnov.

Město Turnov se na kroku dohodlo se společností BusLine, a.s. a nově budou některé ranní linky zajíždět i do Skálovy ulice (nová zastávka) a dále pokračovat do Žižkovy ulice (stávající zastávka) a Ulice 28. října (stávající zastávka na Mariánském náměstí). Tímto způsobem obslouží autobusy tři turnovské základní školy. Město to přitom nebude stát žádné peníze navíc, protože délka trasy autobusů jedoucích ze Sedmihorek, Holenic, Přepeř, Příšovic a Sobotky se nezvýší.

„Věříme, že rodiče této příležitosti využijí a přispějí tím ke zvýšení bezpečnosti v našem městě, omezení počtu vozidel v ranní dopravní špičce a tím souvisejícím snížením emisí výfukových plynů jako významného znečišťovatele životního prostředí," dodala Kateřina Doubravová.

Při dni otevřených dveří ZŠ Skálova Turnov děti i soutěžily

Více zpráv o dopravní situaci vždy najdete v rubrice ZPRÁVY - Doprava

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Všedobr aneb vše dobré pro tělo i duši

Všedobr na Krásné je první ročník malého jednodenního festivalu, který navazuje na celoroční cyklus dílen a přednášek, které Kittelovo muzeum pořádá. Díky pozvaným hostům se zde v sobotu 10. srpna propojí tradiční léčitelství s novými léčebnými postupy, které zde lidé budou moci poznat nebo si i vyzkoušet. Podrobná pozvánka

Na Frýdlantsku vyjede dodávka na přepravu jízdních kol

S platností od 11. července 2024 posílí náhradní autobusovou dopravu na Frýdlantsku mimořádně zavedená linka „K". Nová linka ve formě dodávky jedoucí v trase vybraných spojů linky náhradní autobusové dopravy „C" je určena výhradně k přepravě jízdních kol. Spoj s vlekem na jízdní kola vyjíždí až do konce prázdnin denně v 8:25 z autobusového nádraží v Liberci jako zrychlený spoj do Frýdlantu a dále pak po své trase na Smědavu (s časovým posunem odjezdu na 9:00).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 12. až 14. července
Bohemia Rally 2024 má téměř stovku přihlášených posádek
Po stopách filmařů: v kraji se točila Pyšná princezna i Léto s kovbojem
Závod světové série ve fourcrossu horských kol je zpátky v Jablonci
Léto přináší novinky a zajímavosti na hradech a zámcích

Nejčtenější články

10.07.: Výměna povrchů v turnovské ulici 5. května začne 15. července
11.07.: Tanečníci ILMA Turnov soutěžili v Řecku na mistrovství světa
11.07.: Bouřky zaměstnaly hasiče v kraji, nejčastější bylo čerpání vody

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT