Ředitelům škol skončilo funkční období. Z 27 bude pět nových

13.05.2024 07:27:00 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Ředitelům škol skončilo funkční období. Z 27 bude pět nových

Celkem 28 konkurzů se uskutečnilo v dubnu letošního roku na vedoucí pracovní místa ředitelů škol a školských zařízení, kterým skončí k 31. červenci 2024 šestileté funkční období. Jednalo se o 14 středních škol, 7 základních škol pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, 4 dětské domovy a 3 pedagogicko-psychologické poradny.

„Školský zákon umožňuje zřizovatelům škol a školských zařízení jednou za šest let odvolat jejich ředitele. Liberecký kraj tohoto práva využívá a s účinností k 31. červenci letošního roku odvolal ředitele 28 školských příspěvkových organizací. Zároveň vyhlásil konkurzní řízení, které je nyní u konce. Rozhodnutí výběrových komisí jsme akceptovali, a tak můžeme jmenovat ředitelky a ředitele nové. Je potřeba podotknout, že se ve většině případů jedná o ty stávající," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Na 22 škol a školských zařízení se přihlásil pouze jeden uchazeč, z toho 20 bylo stávajících ředitelů. V pěti případech vybíraly komise ze dvou uchazečů a v jednom dokonce z pěti. Uchazeče posuzovaly osmičlenné, případně sedmičlenné konkurzní komise, jejichž složení určuje vyhláška. V případě dětského domova ve Frýdlantu nesplňoval uchazeč stanovené požadavky, proto se bude konkurzní řízení opakovat. Ve všech případech rada respektovala výsledek konkurzního řízení, které má pro zřizovatele charakter doporučení.

Z 27 ředitelů, které rada jmenovala, je 22 stávajících a 5 ředitelů nových - konkrétně se jedná o tuto pětici:
• Mgr. Michaela Mutl, ředitelka Gymnázia, Jablonec nad Nisou, U Balvanu 16, příspěvková organizace
• Mgr. Helena Kučerová, ředitelka Střední zdravotnické školy, Turnov, 28. října 1390, příspěvková organizace
• Mgr. Zdeňka Palová, ředitelka Střední školy gastronomie a služeb, Liberec, Dvorská 447/29, příspěvková organizace
• Mgr. Magdaléna Rychtrová, ředitelka Základní školy a Mateřské školy, Jilemnice, Komenského 103, příspěvková organizace
• Mgr. Jana Leitnerová, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny a speciálně pedagogického centra, Semily, příspěvková organizace

Konkurzní řízení na vedoucí pracovní místa ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem se v souladu s příslušnými ustanoveními školského zákona konají pravidelně každých šest let. Dohromady se v letošním roce uskuteční více než třicet konkurzních řízení.

„Rada Libereckého kraje využívá tuto zákonnou možnost, protože považuje za správné, aby se ředitelé škol a školských zařízení jednou za šest let ohlédli zpátky a zhodnotili, které cíle se jim podařilo naplnit, ale také to, co se nepovedlo, a proč. Zároveň představí zřizovateli své vize a cíle na další šestileté období," uzavřel náměstek Čeřovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT