Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

30.09.2018 12:57:19 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Rekonstrukce Nádražní ulice v Turnově bude pokračovat na jaře 2019

Provizorní stav v turnovské Nádražní ulici bude trvat do jara. Přestože byl na poslední Radě Libereckého kraje vybrán zhotovitel díla, do konce roku se rekonstrukce nestihne.

Po celé délce Nádražní ulice až do Ohrazenic jsou hotové vodohospodářské sítě a po dohodě s Krajskou správou silnic Libereckého kraje došlo ke zprovoznění dvou jízdních pruhů, část ulice slouží k parkování. Rychlost je omezena pro všechna vozidla na 30 km v hodině. Takový je současný stav, který bude trvat do jara 2019.

Na Radě Libereckého kraje byl 18. září vybrán zhotovitel stavby „Silnice II/610 Turnov - hranice Libereckého kraje (vč. mostních objektů)", jejíž součástí je i rekonstrukce Nádražní ulice. Zahájit stavbu před zimou ale není reálné. „Momentálně rada kraje rozhodla o výběru zhotovitele a běží odvolací lhůta. Následně bude probíhat řízení o dopravních omezení, které také nějakou dobu potrvá, proto není reálné začít stavbu před zimou. Nejnižší cena činí 205 mil. Kč a dalo ji sdružení společností EUROVIA CS a STRABAG a.s., přiblížil Ing. Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje.

Rekonstrukce, která povede od hranice se Středočeským krajem až ke křižovatce se silnicí III/2797, bude spolufinancována Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci IROP ve výši necelých 146 milionů korun.

Město Turnov bude do stavby investovat zhruba 18 milionů korun. „Finance půjdou do chodníků, veřejného osvětlení, sadovnických úprav či cyklostezky. K tomu budeme částkou 5 milionů Kč spolufinancovat vytvoření vodohospodářských sítí okolo viaduktu. Pro Turnov je to velká akce," upřesnil podíl města starosta Tomáš Hocke. Jak dodal, smlouvu o provedení stavby město Turnov schválilo na posledním jednání rady 20 . 9. a nyní ji budou schvalovat i další obce. „Jakmile budeme mít konkrétní harmonogram prací, ihned ho zveřejníme," doplnil Hocke.

Přestože byly na vozovce v Nádražní ulici vyspraveny největší nerovnosti, tamní obyvatele trápí otřesy při průjezdu kamionové dopravy. „Měření ukázala, že otřesy nepřekračují stanovené normy. Přesto si uvědomuji vážnost situace, a proto jsem požádal odbor dopravy o omezení tranzitní dopravy v úseku od Hotelu Beneš do Ohrazenic," sdělil starosta Turnova. Podle jeho slov se žádost projednává a čeká se na vyjádření správních orgánů.

Aby toho nebylo málo, přišlo ještě Ředitelství silnic a dálnic ČR se stavbou protihlukových stěn v Ohrazenicích. Kvůli ukotvení pilotů hrozilo, že sjezd a nájezd v Ohrazenicích bude uzavřen na celý měsíc. „Na schůzce jsme jim osvětlili situaci v Nádražní ulici. Slíbili, že případné uzavření nebude déle než týden. Navíc ověřují technologii montáže a zjišťují, zda by šlo kotvení zvládnout i bez uzavření komunikace," popsal Tomáš Hocke. Práce spojené s protihlukovými stěnami se bude snažit ŘSD ČR udělat do konce roku, aby nebrzdily na jaře rekonstrukci Nádražní ulice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Uzavírka Palackého ulice v Turnově se dotkne i autobusů
Rozšíření turnovské křižovatky se neobejde bez uzavírky
FOTO: Konečně finišuje rekonstrukce Palackého ulice v Turnově
V Turnově U Hodin budou opravovat chodník
Palackého ulice v Turnově bude neprůjezdná až do konce prázdnin

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří

Divoká prasata vychází z lesů a stahují se do obydlených okrajových částí Jablonce nad Nisou. Ničí louky, potravu hledají také u popelnic. Jablonečané se obávají o svou bezpečnost. Statutární město připravilo proto soubor opatření, které mají pomoci situaci zlepšit. Platit začnou od začátku prosince. Zastupitelé navíc schválili dvoutisícovou odměnu mysliveckému sdružení za prokazatelně odlovený nebo chycený kus. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec dál bojuje s přemnoženou černou zvěří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Teplý podzim přilákal na hřebeny Krkonoš rekordní počet návštěvníků
Nejlepší knihovny v Okrouhlé, Jílovém u Držkova, Višňové a Studenci
FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
Novým náměstkem hejtmana pro školství je Jiří Čeřovský
Semilská knihovna slouží mladým i seniorům

Nejčtenější články

27.11.: FOTO: Na prahu adventu v Semilech rozsvítili vánoční strom
29.11.: FOTO: V Jilemnici proběhl křest nové knihy Aleny Bartoňové
28.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Libštátě 2022

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT