Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Mimoni či Podbozkově

16.01.2020 11:13:23 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Bozkov,Liberecký kraj

Rekonstrukce silnic pokračují, nové připravují v Mimoni či Podbozkově

Liberecký kraj pokračuje ve výběru zhotovitelů rekonstrukcí silnic na letošní rok. Nově hledá firmu na výstavbu okružní křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou, na rekonstrukci silnice v Šimonovicích, Jablonném v Podještědí anebo na úsek silnice z Horního Hanychova na Výpřež. Již poněkolikáté shání kraj firmu na rekonstrukci silnice z Mimoně do Ralska a v Mříčné. Oprava silnice v Janově nad Nisou a Podbozkově již svého zhotovitele zná.

„V letošním roce plánujeme investovat z vlastního rozpočtu částku 500 milionů korun s tím, že minimálně další půlmiliardu chceme získat z evropských dotací. Jako každý rok usilujeme o peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury," uvedl hejtman Martin Půta.

Rada kraje na své včerejší schůzi rozhodla o výběru zhotovitele na velkoplošnou opravu silnice v Janově nad Nisou, a to od křižovatky u bobové dráhy po křižovatku se silnicí směrem na Jindřichov, a také komunikace směrem na Horní Maxov. Celková délka prvního opravovaného úseku činí 1804 metrů, druhá část měří 1470 metrů. Celkové náklady na opravu silnic dosáhnou 13 042 054,88 korun včetně DPH.

Firmu zná kraj i na rekonstrukci silnice II. třídy v úseku Podbozkov-Cimbál. Kraj na ni získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI). „Podmínkou SFDI bylo vypsat výběrové řízení podle tzv. Žluté knihy FIDIC formou zásady Vyprojektuj a postav. Jedná se o pilotní projekt rekonstrukcí krajské silniční sítě v rámci celé republiky," vysvětlil Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek. V rámci veřejné zakázky se kraji podařilo snížit předpokládané náklady z částky 138 milionů korun na 104 milionů. V současné době hledá kraj správce stavby, což je obdoba technického dozoru investora.

Kraj mimo jiné zahájil výběr zhotovitelů akcí na silnici v Rychnově u Jablonce nad Nisou od ulice Nádražní k terminálu veřejné dopravy. „Po rekonstrukci předáme komunikaci městu, jelikož nemá charakter silnice III. třídy," dodal náměstek Sviták. Celková délka opravovaného úseku je 273,6 metru a předpokládané náklady činí 12,5 milionu korun. Na výstavbu chodníků přispěje město.

Dále hledá Liberecký kraj firmu, která postaví okružní křižovatku na silnici III/29024 Jablonec nad Nisou, Ostrý roh. Na vybudování přilehlých chodníků a autobusových zastávek přispěje město. Předpokládané náklady dosahují 23 milionů korun. Výběr zhotovitele zahájil kraj i na rekonstrukci silnice III/27014 v Jablonném v Podještědí a silnici III/27810 v Šimonovicích, kde dojde k vybudování nového asfaltu. Součástí rekonstrukce je i výstavba dvou propustků přeložek vodovodu a plynovodu. Podél rekonstruovaného úseku vzniknou chodníky, veřejné osvětlení a autobusová zastávka.

O dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu žádá kraj na rekonstrukci silnice III/2784 Výpřež - Horní Hanychov. V rámci ní dojde k opravě povrchu tři kilometry dlouhého úseku. Součástí zakázky je také obnova a vhodné doplnění stávajícího odvodnění komunikace. Komunikace bude mít jednotnou šířku 7 metrů a doplní ji svodidla. Předpokládané náklady dosahují 90 milionů korun.

Opakovaně kraj hledá i zhotovitele na rekonstrukci silnice III. třídy v Mříčné a silnice II. třídy v úseku Mimoň-Ralsko, kde se nepodařilo v předchozích výběrových řízeních vybrat vhodnou firmu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přepeřskou ulici v Turnově čeká částečná uzavírka
Pod turnovským viaduktem projedou v pátek první auta
Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce
Železnobrodská ulice Obránců míru prošla rekonstrukcí
Silnice v Mříčné, Janově a Roztokách se dočkají nového povrchu
FOTO: Žižkovou ulicí v Jilemnici už řidiči projedou po novém povrchu
Kraj žádá o dotaci na rekonstrukci silnice mezi Sklenařicemi a Vysokým
Rekonstrukce silnice z Podbozkova má letos začít, projekt získal dotaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vydařený Den židovských památek v Turnově
Devátý ročník benefice Ušij tašku a zaměstnej člověka přináší novinky
Krajští policisté se zaměřili na dodržování rychlosti
Oddělení mokřadů v Botanické zahradě rozkvetlo květy řetězovky
Věra Mlejnková v turnovském domově přijímala gratulace k 100. jubileu

Nejčtenější články

15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru
15.08.: Turnovu uteklo vítězství v Čáslavi v posledních minutách
16.08.: I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT