Rekordní návštěva viděla čtvrtou lomnickou výhru v řadě

15.02.2011 15:45:21 | Autor: Petr Ježek a HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Před rekordní návštěvou 252 diváků dokázali lomničtí hokejisté v neděli prodloužit svoji domácí neporazitelnost. Hostující ledoví klokani dorazili pouze s 10 borci a to na rozjeté domácí mužstvo nemohlo stačit.

Domácí si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a z toho třetí v řadě na domácím stadionu. Příští zápas hrají Lomničtí v sobotu 19. února v České Lípě, kde zakončí nadstavbovou část krajské ligy. Už den poté ale nastoupí na domácím stadionu od 16.45 proti Strakonicím v kvalifikaci o druhou ligu.

„V brance se proti Bohemians předvedl nestárnoucí Skákalík, který na konci letošní sezóny oslaví neuvěřitelnou 40. Vrcholem jeho dnešního snažení bylo chycené trestné střílení," měl slova uznání pro lomnického gólmana Jaromír Dlouhý.

HC Lomnice - TJ Bohemians Praha 7:3 (3:0, 2:1, 2:2)

Už v 5. minutě vstřelil první gól utkání Tomáš Berka, kterému nahrávali Zeman a Karásek. Vzápětí skóroval Lukáš Syrovátka po souhře s Bartošem a v 11. minutě přidal třetí gól Jiří Junek.

Do druhé třetiny ale vstoupili domácí ležérně a nebezpečnými akcemi hrozil klokan Hlaváček, čtvrtou branku přidali ale znovu domácí, na 4:0 upravil Junek po spolupráci s Doležalem. Až poté poprvé snížili hosté, když se v přesilové hře trefil Hlaváček. Lomničtí odpověděli pátou brankou Karáska, kterému asistovali Zeman s Berkou.

Na začátku třetí třetiny byl v úniku sražen Berka, který poté sám proměnil nařízené trestné střílení - 6:1. Hosté ještě přidali druhou branku, opět se trefil Hlaváček. Sedmou domácí trefu pak využil Hájek. Poslední slovo v zápase měli hosté, když na konečných 7:3 upravil Skácel. Úplný závěr zápasu ještě opepřila bitka Doležela s hostujícím Fenclem.

Branky a nahrávky: 5. Berka (Zeman,Karásek) 6. Syrovátka L. (Bartoš), 11. Junek (Stránský), 24. Junek (Doležal), 29. Karásek (Zeman, Berka), 42. Berka, 57. Hájek - 28. Hlaváček, 46. Hlaváček (Fencl), 54. Skácel (Doskočil). Rozhodčí: Hladík - Touš, Grundler. Vyloučení: 8/6 navíc Doležal (LO) 5+OK, Schubert (BOH) 10 min OT, OK, Řeháček 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 252. Lomnice nad Popelkou: Skákalík - Abrahám, Bartoš, Zeman, Bém, Doležal, Vágenknecht - Syrovátka L., Bláha D., Syrovátka J. - Berka, Hájek, Karásek - Junek, Semecký, Stránský - Majdič, Hanyš. Bohemians: Flígr - Vondrák, Doskočil, Koumal, Řeháček, Schubert, Žák, Hlaváček, Skácel, Cetl, Fencl.

Další zápas 5. kola nadstavby: PSK Liberec - Česká Lípa 8:4.