Revitalizace městského náhonu v Semilech začne vykácením stromů

27.01.2019 10:18:40 | Autor: re | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Revitalizace městského náhonu v Semilech začne vykácením stromů

V pátém týdnu roku 2019 mají začít práce na revitalizaci náhonu v Semilech podle projektové dokumentace. Konkrétně bude provedeno kácení stromů. Práce započnou na pravém břehu náhonu Jizery za garážemi v Bítouchovské ulici.

Během února se má pokračovat i na zbylém úseku. Jedná se o úsek od silničního mostu (přecházejícího náhon u budovy Kooperativy) až k soutoku s Jizerou. „Na obou březích bylo zmapováno celkem 380 stromů. V rámci projektu bude odstraněno 98 stromů. Jedná se jak o náletové dřeviny menšího vzrůstu, tak i o vzrostlé stromy. Součástí jsou i keřové porosty. Zjednodušeně lze říci, že pravý břeh bude tedy téměř zcela vykácen (zůstane zhruba 25 stromů). Na levém břehu dojde k vykácení v úseku od zverimexu až k lávce u zámku. Dále na levém břehu v místě ostrova bude odstraněno 14 stromů," uvedlo vedení města Semily na sociální síti.

Ostatní práce mají pokračovat od dubna. Protože projekt je termínově omezen mnoha požadavky krajského úřadu - odboru životního prostření (NATURA 2000), tak termín dokončení celé revitalizace je až v březnu 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semily získaly dotaci na revitalizaci náhonu
FOTO: V semilském parku Ostrov roste nové zázemí
V Semilech na Ostrově si děti hrají na novém hřišti

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

VIDEO: Zbourali most u Čtveřína
V Libereckém kraji se loni vytřídilo 1581 tun elektrozařízení
Oficiál Tříška i loupežník Karaba. Za pohádkou do Lužických hor
Panovnici Marii Terezii připomene v lomnickém muzeu Zbyněk Sviták
Děti pečují o vzácné botanické lokality

Nejčtenější články

15.04.: Hasiči zasahují u požáru paneláku v Železném Brodě
14.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek čtvrtého jarního kola
14.04.: Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT