Rezerva FKP Turnov porazila brankou Škréty Desnou

10.04.2011 11:50:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pěnčín u Turnova,Turnov

Rezerva FKP Turnov porazila brankou Škréty Desnou

Fotbalistům rezervy FK Pěnčín-Turnov se na jaře daří. Ze tří utkání získali sedm bodů, když v tom posledním vybojovali těsnou výhru nad Desnou. V sestavě domácích bylo několik hráčů divizního A mužstva, ale hosté se rozhodně nezalekli a šli do utkání s chutí a aktivně.

FKP Turnov B - Desná 1:0 (0:0)

Hned v prvních deseti minutách si hosté vytvořili dvě velké gólové šance. Nejdříve po chybě Matouška, který dával malou domů a hostující Rác ji vystihl. Přehodil brankáře Hyku, ale i bránu. Hned poté došlo k nedorozumění stoperské dvojice a hosté měli opět tu samou příležitost, když netrefili branku. Poté už si vytvářeli šance i domácí. Smolný krásně vystřelil k tyči, ovšem pozorný brankář Maňák míč zázračně vyškrábl. Po chvíli šel sám na brankáře Jaček, ale netrefil branku.

V druhé půli se hrálo zpočátku jen na branku Desné, kdy dvě velké šance zahodil Škréta a hned po něm se neprosadil ve vápně Smolný. V 72. minutě dostal na hranici vápna míč Škréta a krásnou střelou na zadní tyč dostal domácí do vedení. Po gólu se ale domácí nepochopitelně zatáhli a v posledních deseti minutách se museli po vyloučení Kulhánka strachovat o výsledek.

Branka: 71. J. Škréta. Rozhodčí: Poživil, Huřťák, Salač, ŽK: 4:1, ČK: 1:0 (80. Kulhánek). Diváků: 60. FKP Turnov B: Hyka - Votoček, Matoušek, Nahodil, Šteffan - Kulhánek, J. Škréta, Zdražil, Jaček - Vokáček (86. Poláček), Smolný. Desná: Maňák - Kopal, Křemen, Bartoš, Zelinka - Šindelář, Hlubuček, Zonyga, Hudec (79. Kobylka) - Blažečka (82. Kořínek), Rác (75. Rimský).

Další víkendové fotbalové výsledky a tabulky najdete v přehledu zde

Související články:

Turnovská rezerva neprohrála ani v Hrádku

Vokáček otočil zápas dvěma góly ve druhé půli

Sedmihorky mrhaly šancemi, Višňová střílela

Krajský přebor: Rozdílné ambice tří týmů z Pojizeří

V poháru končí i turnovská rezerva

FOTO: Krajský pohár: Zkáza týmů z Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Libor Drahoňovský ukáže krásy Jihočeské Šumavy
Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT