Rezerva Turnova zdolala Košťálov, Bozkov má alespoň bod z České Lípy

23.03.2015 11:11:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Pěnčín u Turnova,Karlovice - Sedmihorky,Turnov

Do jarní části krajského přeboru vstoupili i fotbalisté Bozkova, FKP Turnov B, Košťálova a Sedmihorek. Plný bodový zisk si připsala jen turnovská rezerva, která zdolala právě Košťálov. Bozkov remizoval na půdě silné České Lípy a Sedmihorky po slušném výkonu podlehly druhé Chrastavě.

Česká Lípa - Bozkov 3:3 (2:2)

První jarní bitvu svedl Bozkov na půdě Arsenalu Česká Lípa, pro nezpůsobilé travnaté hřiště se zde hrálo na umělé trávě.  Domácí tým vlétl do utkání s velkým nadšením, vyhrával většinu soubojů a proto měl navrch. Ve 13. minutě se přehnali středem hřiště dva domácí hráči a se zakončením si poradil Valta - 1:0. Hosté nemohli chytit tempo zápasu a po dvaceti minutách to bylo o dvě branky, když si domácí Vodrážka poradil s Kanavalem - 2:0. Bozkov však odpověděl za minutku, Vanc našel Červeného, domácí mu dopřáli luxusní prostor na velkém čtverci, a bylo to 2:1. Tahle situace hostům hodně pomohla, získali půdu pod nohama a hra se vyrovnala. Ve 26. minutě byl kapitán Červený po matném začátku k nepoznání a jeho průnik zastavili domácí obránci až faulem. Penaltu bezpečně proměnil Bém - 2:2, a začínalo se od začátku. Čonka pálil těsně vedle, na druhé straně chyběl ke gólu Červenému pověstný krok.

Nástup do druhé půle vyšel hostům, nejprve po přihrávce Béma utekl Asterovi míč, za pět minut to už vyšlo. Bém potáhl po levé straně míč, skvěle uvolnil Červeného, a ten od brankové čáry našel Astera - 2:3. Bozkov držel častěji míč na kopačkách a snažil se kombinovat, Arsenal zase těžil z dlouhých nákopů a výborných náběhů za obranu. Po hodině hry hosté chybovali v rozehrávce, přišel faul a přímý kop z dvaceti metrů skvělou ranou proměnil Vodrážka - 3:3. Obě mužstva se snažila strhnout výhru na svou stranu, a tak se museli činit brankáři. Kanaval vyrazil střelu z vápna i dalekonosná rána skončila v jeho rukavicích, na druhé straně Chadraba dvakrát včas vyběhl a pokus Červeného skončil po teči těsně vedle. Domácí zahrozili náběhem Čonky, ale Kanaval včas vyběhl. Asterovi míč utekl a další šance skončila těsně vedle. V úplném závěru zápasu se přeci jen hra uklidnila, a zápas bohatý na branky tak skončil smírně.

„Po tragickém úvodu, kdy jsme prohrávali jeden souboj za druhým a díky tomu i 0:2 se nám podařilo během pěti minut vrátit do zápasu. V druhé půli jsme dokonce strhli vedení na svou stranu a hru kontrolovali. Bohužel po chybě v rozehrávce a faulu přišel přímý kop, který znamenal vyrovnání. Je škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout obrat do vítězného konce, šance jsme na to měli. Je to plusový bod a uvidíme časem, zda je to opravdu zisk či ztráta," poznamenal po utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 13. Valta, 21. a 60. Vodrážka - 22. Červený, 26. Bém, 52. Aster. Rozhodčí: Bohatý - Hnětynka, Kadlec, ŽK: 3:7. Diváků: 100. Sestava Bozkov: Kanaval - Plátek, Tůma, Prousek, Bém - Krejčík, Vanc (35. Burnus), Mazánek, Močkovský - Aster, Červený.

FKP Turnov B - Košťálov 4:1 (1:0)

Už v 7. minutě otevřel skóre zápasu na pěnčínském hřišti domácí Randák, který mířil po nahrávce z rohu přesně do šibenice. Domácí byli o trochu lepší, ale další branku nepřidali a těsně před přestávkou zmařil velkou šanci Havla brankář Semenský.

Vstup do druhé půle měli hosté excelentní, když Piry dorazil do branky Semenským vyraženou střelu Otmara. Košťálov vyrovnal hru, ale vše se zase vrátilo do kolejí z první půle, když Matoušek v 60. minutě po standardce hlavou vrátil vedení domácím. Pak už bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, třetí branku přidal Hurt křižnou střelou zblízka a v závěru ještě přehodil gólmana Průchu po přiťuknutí Poláčka Tvrdý.

„Jsem spokojen s hrou i výsledkem, 70 minut jsme byli lepší. Měli jsme i několik dalších šancí a Bárta ještě trefil tyč, takže bylo utkání i pěkné pro diváky," řekl po utkání trenér FKP Turnov Josef Petřík.

„Zasloužené vítězství domácích, prohrávali jsme osobní souboje a hra se nám nedařila. Po vyrovnání jsme ožili, ale po gólu na 2:1 jsme znovu upadli do špatné hry," dodal trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branky: 7. Randák, 60. Matoušek, 65. Hurt, 85. Tvrdý - 47. Piry. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 2:1. Diváků: 100. FKP Turnov: Semenský - Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Veber - Macháček (75. Primásek), Korček, Randák, Hurt - Bárta (68. Poláček), Dlouhý. Košťálov: Průcha - Mach (72. Holovič), Klazar, Huráň, Jisl, Grafek - Janata (80. Sádek), Piry (67. Cerman), Fišar, Otmar - Havel.

Chrastava - Sedmihorky 2:0 (0:0)

První půle byla velice vyrovnaná, bojovná, ale s minimem šancí. Domácí tým, který je druhý v tabulce, hrozil spíše jen centry do vápna, se kterými si však nový gólman Sedmihorek Masařík s přehledem poradil. Hosté hrozili z rychlých brejků, ale chyběla jim finální fáze.

Úvod druhé části patřil hostům. Hned v 47. minutě neuspěl z brejku Martin Špína, a poté mezi 55. až 58. minutou neproměnili tři vyložené šance - Kroupa, Marek, Martin Špína. Bohužel se domácím podařilo z minima vytěžit maximum a v 70. minutě vstřelil po centru vedoucí gól Uzel. Po druhé žluté kartě byl navíc v 78. minutě dost přísně vyloučen Dvořák. Poté se hrálo s dosti otevřenou obranou a šance se střídaly na obou stranách, ale gólmani si vždy poradili. V úplném závěru se domácím povedlo zvýšit na konečných 2:0.

„Vzhledem k průběhu hry a vyloženým šancím by utkání slušela spíše remíza a rozhodně se za výkon proti kvalitnímu a favorizovanému celku Chrastavy nemáme za co stydět. Diváky zveme na první domácí zápas jara, který sehrajeme 28. března od 15 hodin proti Hrádku," dodal k utkání vedoucí mužstva Sedmihorek Miroslav Kobrle.

Branky: Uzel, Kouba. Rozhodčí: Šmíd - Linhart, Vachek, ŽK: 3:2, ČK: 0:1 (78. Dvořák). Diváků: 100. Sedmihorky: Masařík - Mach, Bakeš, Marek, Čermák (46. Martin Špína) - Škréta, Dvořák, Petrlák, Kroupa, Pařízek - Marcel Špína (72. Červinka).

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek prvního jarního kola

Další utkání krajského přeboru: FOTO: Semily potvrdily pozici lídra, v pojizerském derby zdolaly Brod