Řidič Dacie přehlédl v Turnově dvě malé dívky na přechodu

02.07.2023 19:23:36 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Turnov

Řidič Dacie přehlédl v Turnově dvě malé dívky na přechodu

V neděli 25. června krátce před 19. hodinou projížděl 87letý řidič v autě Dacia Sandero z náměstí Českého ráje do ulice 5. května v Turnově, když mu na přechod pro chodce do silnice a do jeho jízdní dráhy vstoupily dvě malé dívky, které přehlédl a vjel mezi ně.

Následně došlo ke kontaktu vozidla s nimi, obě školačky narazily do boku auta a jedné z nich kolo najelo dacie na nohu. Zranění u obou si vyžádala ambulantní ošetření a zdá se, že spíše půjde o lehčí zranění na noze.

„Zarážející bylo chování řidiče, ten na místě nehody vůbec nezastavil a pokračoval v jízdě dál, aniž by dětem jakkoliv pomohl. Naše hlídka ho následně vypátrala na nedalekém Havlíčkově náměstí, kde seděl v autě a přemýšlel, jak má situaci řešit. K tomu, že do dívek najel, se policistům na místě přiznal. Nehodová událost bude mít dohru ve správním řízení, kde rozhodnou o jeho potrestání," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.


V loňském roce se v České republice střetlo s motorovým vozidlem 715 dětí, z nichž bohužel 3 zemřely, 44 se zranilo těžce a 596 lehce. Smrtelná zranění dětí evidujeme za měsíce červen, červenec a září. V této souvislosti žádáme rodiče o to, aby svým dětem pravidla bezpečného přecházení silnice připomněli a současně apelujeme na řidiče, aby byli i s ohledem na nadcházející prázdniny na silnici vůči dětem ještě více obezřetní.

„V letošním roce evidujeme v celé republice za období od 1. ledna do 30. května celkem 243 střetů dětí s motorovými vozidly. Nikdo při nezemřel, dělejme všichni všechno proto, aby v této statistické kolonce zůstala nula i nadále," dodala Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Proběhlo měření rychlosti v turnovské Markově ulici
Policisté kontrolovali dodržování rychlostních limitů
Policisté znovu kontrolovali, zda nejsou řidiči pod vlivem alkoholu
Motorkáři havarovali na Českolipsku a Semilsku
U Lomnice se srazila dvě auta, zraněno celkem sedm lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
Fokus Fest 2023 míří do Semil
V Rokytnici zahraje na varhany Vladimír Roubal
VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
Den architektury 2023 připravují i v Turnově

Nejčtenější články

24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
25.09.: Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
24.09.: Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT