Řidič pekařského vozu zachránil život opilému motocyklistovi

07.07.2016 22:34:47 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Poniklá

Řidič pekařského vozu zachránil život opilému motocyklistovi

Řidič pekařského vozu našel na silnici mezi Poniklou a Jablonečkem nehybného motocyklistu a zřejmě mu zachránil život. Ten ovšem poté z místa utekl a utíkal i před policisty, protože se zřejmě obával obvinění za řízení v opilosti.

„V neděli 25. června před čtvrtou hodinou ranní spatřil 50letý řidič pekařského vozidla na silnici mezi obcí Poniklá a Jabloncem nad Jizerou nehybného muže obkročmo sedícího na havarovaném mopedu. Okamžitě zastavil a přistoupil k němu, aby zjistil jeho zdravotní stav. Muž téměř nedýchal a měl zapadlý jazyk," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Poté, co mu 50letý řidič uvolnil dýchací cesty, probral se muž natolik, že dokonce z místa havárie utekl. Stalo se to poté, co jeho zachránce kontaktoval telefonicky policisty a začal jim o něm podávat informace. Co ho k útěku vedlo, ví jenom on sám. Jisté ale je, že z něj řidič, který mu pomohl, cítil alkohol. Poté, co zmizel, po něm policisté pátrali a objevili ho asi až po dvou hodinách v nedalekém lesíku, kde se skrýval. V té době měl v sobě 2,51 promile alkoholu. „Řidič mopedu se opakovaně odmítl k celé záležitosti do protokolu o podání vysvětlení podrobněji vyjádřit a odmítl také podepsat protokol o výsledku dechové zkoušky. Řízení mopedu popírá, podle něj ho řídil někdo jiný. Kdo, to se od něj policisté také nedozvěděli," doplnila policejní mluvčí.

Ať už vyšetřování dopravních policistů dopadne jakkoliv, jisté je, že řidiči pekařského vozu vděčí za včasnou a kvalitní první pomoc.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

U Sedmihorek se srazil vlak s autem
Neštěstí na koupališti v Lomnici zabránili přítomní lidé
Řidička v Malé Skále přerazila dopravní značku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku

V Mašově vyroste nový vodojem, výstavbě předchází kácení v místě

Před realizací výstavby nového vodojemu Mašov a jeho propojení se stávajícím vodojemem od úterý 27. února v místě proběhne kácení. Jedná se zhruba o desítku vzrostlých stromů (většinou břízy). Dojde také k vykácení pruhu porostu pod stávajícím vodojemem pro propojení stávající a nové stavby. Investorem stavby je VHS Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
27.02.: FOTO: Síla lidskosti podle Věry Kosové v semilské galerii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT