Řidiči již mohou využívat infosystém o stavu dopravy v Bedřichově

24.01.2024 23:12:12 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Řidiči již mohou využívat infosystém o stavu dopravy v Bedřichově

Takzvaný informativní dopravně-provozní systém pro lokalitu Bedřichov a Janov nad Nisou je dokončen. Jeho cílem je informovat občany o tamním stavu dopravy či možnostech parkování. Projekt připravila a dokončila firma CROSS Zlín, a.s. za nabídkovou cenu 11.967.633,26 korun včetně DPH.

„Cílem systému je zejména informovat řidiče a návštěvníky Bedřichova a Janova nad Nisou o dopravní situaci a možnostech parkování v těchto místech. Kupříkladu obec Bedřichov je významná turistická a sportovní lokalita. Projekt pomůže například eliminovat popojíždění automobilů, které hledají místo na zaparkování. Systém také umí ještě před obcí efektivně odklánět dopravu, a to především v době maximální zaplněnosti parkovišť," uvedl hejtman Martin Půta.

Řidiči budou již brzy informováni také o dostupnosti webu a aplikace. V časech konání významných sportovních akcí pak systém může plnohodnotně nahradit stávající dopravní značení zakazující vjezd do obce. „Vše budeme navíc vyhodnocovat a optimalizovat tak, aby v budoucnu byly příjezd a parkování v Bedřichově a Janově nad Nisou pro řidiče co nejpohodlnější," doplnil Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

„Je to skvělá zpráva pro všechny návštěvníky Jizerských hor, kteří míří k nám do Bedřichova. Díky novému systému se mohou lépe orientovat cestou ze všech směrů - od Jablonce nad Nisou, Tanvaldu, Liberce i Frýdlantu. Hlavní podrobné informační tabule jsou umístěny přímo v obci Bedřichov, na České Chalupě a ve Mšeně na Janovské. Návštěvník uvidí aktuální stavy parkovišť také na webu. Výhodou systému je jeho možné doplnění nebo rozšíření v případě potřeby. Děkujeme za všechny návštěvníky Libereckému kraji, který celou investici financoval. Obec Bedřichov připravila a financovala předprojektové a projektové práce," dodal Petr Holub, starosta obce Bedřichov.

„Vítáme, že návštěvníci budou mít díky dopravně provoznímu systému přehlednější informace o volných parkovacích místech v oblasti Bedřichova a Janova nad Nisou. Zároveň to bude i velký pomocník pro naši obecní policii a Policii ČR v době, kdy dojde k naplnění parkovacích kapacit a je potřeba regulovat dopravu. Dovolil bych si požádat návštěvníky, aby informace ze systému využívali nejen k informacím o volných místech, ale aby respektovali i případnou změnu dopravního značení. Pomůžou tím sami sobě k rychlejšímu nalezení volného místa k zaparkování," dodal Daniel David, starosta obce Janov nad Nisou.

„Jsme rádi, že jsme mohli Bedřichovu a Janovu nad Nisou dodat systém, který jim pomůže s každodenními starostmi v rámci organizace dopravy a parkování, které je v zimních období místy extrémní. I přes napjatý harmonogram a nepříjemně brzký příchod zimy se nám podařilo naplnit očekávání projektu a věřím, že celý systém bude nápomocen nejenom obcím samotným, ale i všem návštěvníkům Jizerských hor. V rámci zkušebního provozu jsme ovládání aplikace zjednodušili tak, aby s ním mohli pracovat zodpovědné osoby jednoduše z mobilního telefonu a nemuseli by tak příliš narušovat svou aktuální činnost. Výhodou také je, že celý systém je připraven na případné budoucí rozšíření dalších blízkých lokalit," přidal Ivo Gajdošík, zástupce dodavatele - firmy CROSS Zlín, a.s.

Související články

MHD přes zimu navyšuje víkendové spojů do Jizerských hor
Kraj vybral firmu pro systém informující o dopravě v Bedřichově
Kraj ve spolupráci s Bedřichovem chystá infosystém o tamní dopravě
Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
Do Bedřichova bude jezdit víc víkendových spojů do konce března
Parkoviště v Bedřichově jsou plně obsazená, policie uzavřela silnice
VIDEO: V Bedřichově se naplno zasněžuje, začíná zimní sezona
Video: Přeplněná parkoviště a doprava v Bedřichově v sobotu 26. ledna

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Zveme vás v pátek 8. března od 18 hodin na zábavnou talkshow ve smržovském Parkhotelu, kterou moderuje Tomáš Barták. Více podrobností

Slavnostně odhalili korunku pro soutěž Miss Czech Republic 2024

Již 15. ročník soutěže Miss Czech Republic 2024 představil své finalistky. Dívky se nyní budou připravovat na květnové finále, které odvysílá hlavní mediální partner TV NOVA na stanici Nova Fun. Spolu s krásnými soutěžícími byla poprvé odhalena také korunka pro vítězku, již tradičně vzešla od Olgy Kopalové Rynešové z jablonecké dílny ŠENÝR Bijoux. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda
Stav povrchů vozovek v regionu zlepší další rekonstrukce
Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
Krajská knihovna vydala další zvukovou knihu
Opět je tu grantová výzva Milion pro Turnov

Nejčtenější články

18.02.: FOTO: Beran a Bizon pozvali do Svojku fotbalové hosty
19.02.: Do konce března probíhá těžba v lese na Šetřilovsku
19.02.: Krajská záchranka má deset nových vozů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT